0 oy
71 göst.
Aile kategorisinde (35 puan) tarafından
Kızlar kızım 32 aylık 2.5 yaşını geçti artık tuvalet eğitimine 2 yaşındaydı sanırım başladığımda fakat bu zamana kadar sadece 1 kere tuvalete denk getirebildik büyük tuvaletini. Geldiğini anlıyorum hadi tuvalete gidelim bay bay yapalım diyorum ama götürdüğümde yapmak istemiyor korkuyor sanırım klozete oturmak istemiyor çünkü. Ama çişini söyler gece falan kaçırdığı az olmuştur neyden kaynaklanır biliyormusun uz ne yapmam gerek? Hep güzellikle konuşuyorum ama yine aynı şekilde 

4 Cevaplar

0 oy
(1,715 puan) tarafından
Demek ki hazır değil zorlayıp psikolojisini bozma bence yani kaç ay olmuş alismamis simdiye kadar k ndisinin söylemesi lazımdı. B nde 24 aylık başladım şuan 33 aylık ve kendi söylüyor ilk baştan beri altına hiç kacirmadi ne küçük nede büyük tuvaletini. 
(35 puan) tarafından
Peki ne yapmam lazım
(1,715 puan) tarafından
Dikkatini başka yere Çek mesela sevdiği oyuncağı yanına alsın onunla oynasın veya çizgi film aç izlesin ve en önemlisi lazimlik al. Sen ilk iki hafta salona lazimligi koydum oyun oynadı kendi oturmak istedi bezini çıkardı. Baktım yapıyor ben oturttum biraz alıştı lazimligi tuvalete götürdü burda kalsın dedi benimle sende yap dedi tmm dedim bende onunla birlikte oturdum tuvalete bak anne yaptı sende yap su dökelim bay bay yapalım dedim. Öyle öyle alıştı ha alismiyorsa altını bağla yaza doğru tekrar dene bence ☺️
(35 puan) tarafından
Lazımlığı var canım tuvalette duruyor her çişi geldiğinde bende oturuyorum klozete bak ben yaptım sende yapabilirsin sonra bay bay yapcaz diyorum çişini yapıyor ama büyük tuvaletini daha hiç yapmadı hep altına yapıyor güzellikle söylüyorum ama yine yapmadı hiç
(1,715 puan) tarafından
Korkmuştur canım o çok zor
-Reklam-
0 oy
(2,367 puan) tarafından
Smdi o kaka yapınca sen götürüp altını yikiyorsan bunu oyun yapmış olbilir başta onu yıkama ıslak mendille Hallet sonra az çok yapacakları zaman ortaliktan kayboluyorlar iki gün sürekli onu takip et tam kızarmaya başladı mı götür klozete oturt tam çıkış anını yakala iki üç gün işi gücü bırak ka.ka bekle sonra iki üç kez yapınca baybay yapın el sallayin benmkide tam eğitimde bir ay üstüne yaptı artık cinnet geliyordu bana kaka deyince sonra bende aynı dedigimi yaptım birde bakdm üçüncü gün kendi kakam geldi hadi baybay yapalm dedi 28 aylıktı kakyi bıraktığımız da bir ay çekdm seni çok iyi anlıyorum onun yapmasına izin vrme altını hele götürüp hiç yıkama suyu seviyorlar ve kafalarına ben kkayi üstüme yapacam anne goturcek beni yikiycak kodlaniyo önce onu boz canm 
(35 puan) tarafından
Tam çıkış anını yakalıyorum götürüyorum zaten her seferinde ama bu seferde tutup kabız oluyor bu sefer yaparken altına da yapsa bağıra bağıra ağlayarak yağıyor ne yapacağımı şaşırdım her tuvalete gittiğimde onu da götürüyorum bak ben yaptım sende yapabilirsin diyorum ama korkuyor heralde canım altını da ıslak mendille siliyorum bak diyorum ne kadar pis olmuş kilodun ama gene yok yani
0 oy
(2,505 puan) tarafından

Kaka yapınca büyük tepkiler vermeyin. Iy çok pis falan diye. Siz kendiniz kaka için tuvalete giderken her seferinde söyleyin. Dönüşte de oh rahatladım çok iyi geldi falan deyin:D

Gerekirse kapıdan sizi izlesin.

Ben ilk eğitim verirken kakasına övgüler yağdırırdım her yaptığında:) 

(35 puan) tarafından
Kötü şeyler hiç söylemedim hatta ben yaptığımda bile gittim gösterdim bak şimdi sifonu çekcez gitcek diye ama gene yok yani kızmıyorum da hiç ama korkuyor heralde
(2,505 puan) tarafından
Alışır inşallah zamanla
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Sen tuvaletini yapınca yanında götür görsün seni belki klozete oturmazdir lazimlik dene canm benim çocuğa 38 aylıkken verdim eğitim yine zorlandım düşün yani aykarca banyoda yaptı kaka duş yaparken ama kakasinfan korkması dene canm benimde aylarca yaptı altına tek kurtaricim pijamalri bacak kısmı lastikli kaka düşmedi eve gttim yikadim duşta anlattım kizdimda sonra banyoda yapmaya başladı şimdi lazimligi çıkarır kendi oturur aliscak canm aliscak
(35 puan) tarafından
Alışacakta ev dışında yerlerde çok zorlanıyorum artık canım çamaşır değiştirmek silmek zor olmya başladı evde de lazımlığı var herşeyin farkında çişi geldiği zaman bokum geldi diyor :) götürüyorum çiş yapıyor ama daha bu zamana kadar hiç denk getiremedi hep altına yapıyor sonra ben *** yaptım değiştir kilodu mu diyo
(1,016 puan) tarafından
Tamam aliscak canm benmide ilk popsunu tutup geliyofu yanıma , ogrencek elbette gittigin yerde kaka yapınca şöyle parka felan cikivna sevdiği yerlerde üstüne kaka yaparsan eve gitmek zorundayız yapmamalisin vs diye anlat camm

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 147 göst.
2 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 96 göst.
7 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Esmosum (7,740 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 117 göst.
0 oy
5 cevap 227 göst.
11 Eylül 2021 Aile kategorisinde Gamzeec (395 puan) tarafından soruldu