0 oy
575 göst.
Aile kategorisinde (590 puan) tarafından
Çalışıyorum iki tane çocuğum var birine tanıdık bakıyor dgeri kreşe gidiyor.evi. yukude cabasi.her ay da eşimle çocukların masrafı vs ortak ödüyoruz hatta ben daha fazla ödüyorum .

Bide eşimin kaprisi psikolojik şiddet resmen.bide utanmadan bana kahvaltı yemek zamanlarını ayarlamiyorsun diyor.cocuk bakmaz kucağına almaz.dun cips yemiş bna psikolojik baskı yapıyor.. bnde onun gbi Çalışıyorum parayı ortak ben daha fazla ödüyorum.gecen hafta çocukları hastaneye götürdük necok hastaneye geldik diyor hersey bnm yüzümden.cocuklar banami zimmetli onun çocuğu hasta olup hastaneye gidince ben mi sorumluyum herseyden.tum bunlardan bnm çıkarım ne???

Çok anormal bir ortam degilmi .bide kadınlık olayı sırtımda onca yük varken bide kadınlık yapmıyorsun diyor.

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Çalışmazsan daha kıymetli olursun niye yıpratıyorsunki kendini:)

(590 puan) tarafından
Ozmn para için ewde kavga dövüş olur
-Reklam-
0 oy
(978 puan) tarafından
calisma cocuklarina bak madem bu kadar sorun yasiyosaniz.evde olunca daha iyi olur mu.bazisinin huyudur herseyi yapsanda burun kivirir yaranamazsin
(590 puan) tarafından
Evde dursam para için hergun sıkıntı.ewe alışveriş yaptırdım uzun zmndan sonra 500 vermiştim ona.1200 tuttu bna diyorki 1200 eksi 500 kalan 700 un yarısını istiyor benden. O an markette biriyle göz göze geldim ver bnm paramı derken o kadar utandimki.anlatamam.icinde bulunduğum durum
(978 puan) tarafından
dedigim gibi yaranamazsin zaten.bunlqr boyleler.kadinlar alttan almasa unutmasa biseyleri evliliklerin%90i biter.herseyi ayni anda beklemesi cok buyuk haksizlik.cwliscan mi ev kadinligi mi yapcan anne mi olcan kac farkli role burunebilir ki insan? birini tam yapsan oburu eksik kalir bunlar hayatin gercekleri
(1,787 puan) tarafından
Ayy nasıl yani evlilik içinde senin paran benim param asla olmamalı hele bir erkek hiç yapmamalı erkekliğe aykırı
(831 puan) tarafından
Adam çalıstrcak kârı arıyomş öyle olduktan sonra çekmezdim herhalde ben zor maaş lı eş adayı mı arıyorsçdu öncede
0 oy
(394 puan) tarafından
2 çocuk calisma hayati 4 4luk beklenen temizlik bakim yemek düzen birde gece hayati vay be hayata calisamm  ne gerek var
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Cok afedersin ama bu narsist asalagi cok mu aradin bacim? Ben olsam napardm bliyomusun alir cocugu verirdim eline, giderdim 2 3 gun ailemin evine yoksa bi yere bak 3 gun basarirsan bana da ogret cene calma icraatsiz derdim. Ayrica masrafi bolmek nedir ya evin icinde? Ev arkadasimisiniz? Ev arkadasi gibi davranip bir de kadinlik mi ariyo? Ben olsam sen koca gibi olda ben kari gibi olurum derdim.
(590 puan) tarafından
Aynen Bn ztn içinde bulunduğum anormal ligin farkındayım.fkt dsardan bnm çıkarım ne .negbi çıkarım var bnm esseklikten başka
0 oy
(404 puan) tarafından
Otur evinde iki lokmanı rahat ye
(590 puan) tarafından
Evde otursan o yiyecegim kuru ekmek boğazımdan inmeden burnumdan getirir..iyiki çalışıyorum da rahatça yiyebiliyorum lokmami
(404 puan) tarafından
Bu ne ya böyle adamla aynı evde ne işin var.
0 oy
(12,779 puan) tarafından
Her şeyi sen yaparsan ona ihtiyacın kalmaz ki bence yok beğenmiyorsa kapı orda 
0 oy
(393 puan) tarafından
Çok yüz vermişsin bacım evin ihtiyacı alışverişinide karsilayamiyorsa neden evlenmiş kocan? Senin paran senindir calsiiyorsan kendine calis verme kocana.. çocuklarına harca kendine harca sanki veriyorsunda kıymetini mi biliyor vermede bilmesin kıymetini daha mantıklı 
(590 puan) tarafından
Ha bide o bna diyor ben neden evlendim diye.bnde dedim ordan bakınca bnm ne çıkarım var esseklikten başka diye.daha beyfendi benden memnun dgl.buldu eşeği dahada memnuniyetsiz.yani evi gecindirmem bi boka yaramam demiyorda
(393 puan) tarafından
Senin iyi bi ders vermen lazım kocana canına yazık bacım zaten o evi sen gecindiriyorsun anlattığına göre..en iyisi çıkıyorum işten de çik hatta baktın çok üstüne geliyor laf yapıyor al cocuklarina git annenlere gözünü korkut bak baktın adam oluyor dönersin hiçte çalışma bence bidaha yok adam olmuyor zaten o çocukları sen ondan daha iyi gecindirirsin
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Benim kuzenimde senin gibi canım eşi gözünü çıkaracak nerdeyse para için herşeyi ondan bekliyor kadın ev aldı araba aldı evin masraflarını herşeyi karşılıyor adam kendi kazandığını bekâr gibi tek başına yiyip içiyor daha da yetmez gibi maaş kartını vermiyor diye evde her gün kavga dövüş şiddet çok Zor gerçekten bazı erkekler insanlık nedir bilmiyor anlamıyor insanlıktan 
tarafından
Ayy rabbim kurtarsın niye çekiyorlar maddi geleceği var aslında
(446 puan) tarafından
Evim arabam olacak ve böyle bi evliliğim olacak o kocanın kıçına tekmeyi bi basarım kapının önüne koyup çocuklarımla hayatıma bakarım  ben herşeyi yapacam beyefendi yiyip gezecek üstüne bide şiddet kavga eksik olmayacak kuzenin aklını peynir ekmekle yemiş galiba çeksin s... Kurtulsun bian önce
0 oy
(325 puan) tarafından
utanmiyormu kız bunlar ne yuzsuzler biz kaça bolumelim bilmiyorum sinirim bozuldu benim posta yazmışsın ya harbiden şaka gibi :-D
0 oy
(2,996 puan) tarafından
Ay sanki öğrenci evi tutmuş yarısını istemek ne 
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Ne yapcan bacım biliyor musun öyle mi paşam tamam cikiyorum işten çocuklarla durucam hadi sende ise paşa paşa bakcan hem çalışıp hem senin çeneni mi cekicem dicen gelcen oturcan eve baksın onun işi bu yapacak bişi yok anlamayani simartmican kaldı ki onun parası benim param evlilikte çok tuhaf geliyor bana neyse öyle yap bnm teyzem bi ara ise girdi toparlanalim biraz diye sonra baktı enişte daha çok salaklaniyor çıktı bak daha hala calisiyor enişte öylesine calismican
0 oy
(2,988 puan) tarafından
Bişey diyeyim mi madem sen yapıyon neden kaponın önğne koymuyon gelip biz mi koyalım sen mi yaparsın çok istiyorsa anasına vitsin sen hem çocjkla uğraşcan hem çalışacan hemde beyfendinin mamalarını gazırlayaca oldu gözlerim doldu Allah yardım etsin sana
0 oy
(3,249 puan) tarafından
Ne çok hastaneye geldik nasıl bi zihniyettir!!! 

Maddi soruna değinmiyorum. Çok akıllı sanıyor kendini eşiniz. 
0 oy
(796 puan) tarafından
Bu hanzoya neden bakıyorsun yavrum hem calısıp hem evle ilgilenmk zor bn calısmıyorum maddi sıkıntımz oldugu hâlde istemiyorum calısmak Allah ne verdiyse.cocuğuma bakıyorum .köle mi bellemiş hem sırtından geçinsin hem tantana yapsın 
0 oy
(6,247 puan) tarafından
Öncelikle ben daha fazla verdim bu benim şu senin gibi cümleleri kurmayın birbriinize. Örnek veriyorum mutfak masrafı senden olsun faturalar kira araba mazotu eşinden. Ne masrafınız varsa ortaklaşa bölüşün işte. Yemeği sen yap sofrayı o toplasın makineye dizsin. Hafta sonu sen supur o sildin. Sen banyoyu yıka o evi süpürsun gibi. Tüm yükü asla omzuna alma kıymete binmezsin. Söyle bunlar olmayacaksa ben çok yoruluyorum ya bosanalim ya işten çıkacağım de kendini yıpratma.
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Herşeyi bütün masrafları sırtına yükle. Bir kuruş verme. Sen de adamlık yapıp eve bakamiyosun ben olmasam de. İlla insanı kötü konusturacaklar.
0 oy
(1,002 puan) tarafından
Benzer durum bende de var . Benimde ogluma ise gittigim gunler anneannesi bakiyor hergun farkli bir konudan sorun cikariyor esim . Ve evi  tum masrafi bende 30.000 maasimdan ay sonu elde var sifir hatta bir de bana habersiz para biriktirirsen kizarim dedi . Bende sasirdim kaldim
0 oy
(1,063 puan) tarafından
Çalışan kadını tanışmak ta her babayiğidin harcı degil. Kadın çalışıyorsa o burnunu eğecek gururunu unutup elini taşın altına koyacak. Yoksa çok çok adaletsiz bir iş yükü oluyor. Ben çalışıyorum eşim bu niye eksik bu niye gedik demez. Ben işte isem yemekte koyar bulaşık çamaşır ne varsa yapar. Tüm faturalar tüm giderler onda olduğu için maaşı alınca 5 6 bin atarım tamam gerisini kendim birikim yaparım. Ha bisey alacak olsak o zaman veririm hesabımı sıfırlarım. Çalışmak kolay değil hele ki kadını motive eden tarafı kalmadıysa. Eşin seni manipule ediyor suçlu ilan ediyor izin verme sınırlarını koru. 
0 oy
(346 puan) tarafından
Eşim EGM behci eşim gunduz çocuğa o baktı geçen gün çalıştım . Günü birlik şimdi düzenli calisacam eşim 5.30 gece işten gelicek 7de sabah ben işe gidicem işten 3de 4gelicem yemek temizlikle uğraşıp çocuğumla ilgileneceğim bakıcıya güvenemiyorum biz oğlum 2yasina giricek bu ay inşallah gece eşim gündüz ben çalışacağım 
0 oy
(128 puan) tarafından
Mesleginiz ne nerde calisiyosunuz hem calisip hem eve cocuklara bakmak cok zordur ya esin nasil biri boyle

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 532 göst.
8 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Evli .cocuklu3 (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 65 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Nurseda (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 89 göst.
31 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meryem 04 (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.
8 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Asya.ayca (20 puan) tarafından soruldu

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı

...