0 oy
959 göst.
Aile kategorisinde (3,697 puan) tarafından
Kızlar selam. Ben aylar önce çekmece toparlamıştım. Annemde bendeydi o zaman. Eşimin dolabındaki gereksiz evrak belge kağıt ne varsa çöpe attım. Annem dün bana geldi ve boş bir kağıdın altında eşimin ıslak imzası olan bir kağıt verdi bana. İleride ne olacağı belli olmaz, iki gün sonra başına ne gelecek ne olacak bilemeyiz. Belki boşandın, belki haksızlığa uğradın dünya hali bu. Bu boş kağıdı sen atarken ben aldım sakladım ki ileride işine yarasın. Üzerine istediğini yazıp eşim imzaladı deyip avukata verirsen eğer tüm hukuk yolları sana açılır, çok iyi sakla hatta istersen ver ben saklayayım dedi. Bende annemden aldım ama içim bir tuhaf. Eşime karşı kendimi kötü hissediyorum.  Siz olsaydınız ne hissederdiniz? Ne tepki verirdiniz annenize? Ya da haklı bulur muydunuz? 

38 Cevaplar

0 oy
(878 puan) tarafından
eşim bi ara yurt dışına çıkması gerekiyordu boyle bi kaç tane boş kağıdı imzaladı verdi ne olur ne olmaz dedi aklıma hiç böyle bişey gelmedi hshshsh 

helal olsun anneye:))
(3,697 puan) tarafından
Amaç Ne peki? Boş kağıdı imzalayınca ne oluyor?  Ben şuan istesem imzalar verir eşim aslında. Ama annem beni düşündürüyor
-Reklam-
0 oy
(209 puan) tarafından
Brnim fikrim  kullanmayın lütfen . İftiraya girer sonuçta eşiniz boş kağıda imza atmış , sizin yazdıklarınıza değil 
(3,697 puan) tarafından
Doğru.
0 oy
(4,969 puan) tarafından
Bence haklı, dursun bir kenarda dünya hali ilerde ne yaşayacağımızı bilemiyoruz, ayrıca annen gerçekten çok uyanık bir kadın.
(3,697 puan) tarafından
Uyanık çünkü çok insan dinlemiş, çok olaya şahit olmuş. Çok insan tanımış. Duruyor, sakladım bakalım.
0 oy
(250 puan) tarafından
Ver annene saklasın ilerde ne olacağı belli olmaz allah korusun olmasında zaten ama olduki sana kötülük yaptı boşanma aşamasına geldiniz kullanırsın
(3,697 puan) tarafından
Evet ya haklısın, sakladım zaten ama ah şu vicdan.
(250 puan) tarafından
Hic vicdan yapma erkek milleti az deil o yüzden sende dursun erkek milleti evde kuzu gibi dışarda neler yapyolar neler konusuyorlar aralarnda kimbilir  sakın atma o kağıdı kullanrsn allah lazım etmesin ama dursun
0 oy
(933 puan) tarafından
İmzalı kagitla her sey olabilir :)
(3,697 puan) tarafından
Pavyona borçlandırabilir miyim adamı :)
0 oy
tarafından
Sen ilerde sonuna kadarda hakli olsan o kagidi doldutmak dogru deil Allah goruyor kimse yasattigini yasamadan ölmez kotuluge kotulukle karsilik vermek dogru degil
0 oy
tarafından
Kocana güveniyorsan eğer böyle bir şey yapılması haksızlık. Düşünsene kaynananın sana karşı böyle bir şey yaptığını. Evliliğinizde hiçbirii sorun yok ama kaynanan annenin yaptığını yapıyor gizlice imzanı alıyor ve oğluna ne olur ne olmaz gün geldiğinde diye başlayan cümleler kuruyor. Ve sen bunu görüyorsun evlilik süreci içinde. Kaynanana karşı ne beslersin o günden sonra? Çok güvendiğin kocana nasıl bakarsın? Bence kendini kocanın yerine koy ve öyle davran. Kocan düşünsene şu an bu durumu öğreniyor. Annene ve sana hangi gözle bakar acaba? Yani şunu demek istiyorum; kocan evlilik süreci içinde sana herhangi bir haksızlık yapmıyorsa hakkını gösteriyorsa ve kocandan razıysan neden böyle bir şey yapasın? Bu ülkede hukuk var. Mahkeme neyin ne olduğunu biliyor ve kadının hakkı gözetiliyor zaten. Onun dışında bu yapılan evlilik adı altında tefeciliktir yahut evlilik değil çıkar ilişkisidir. Hoş değil. 
0 oy
(5,049 puan) tarafından
Onu saklaman eşine güvenmemen demek. Annenin yaptığı kendince haklı durabilir ama nasıl buraları düşündü bilemiyorum.. 
(3,697 puan) tarafından
Eşm değilde ailesi adına düşündüren bir durum..
0 oy
(13,031 puan) tarafından
Tehlikeli işler ama ne kadar doğru olur bilmiyorum böyle durum olduğunda imzayı kullanmak 
(3,697 puan) tarafından
Malımıza ortak çıkarsa ailesi? Çocuklarım veya onların hakkı ya alınırsa elimden?
0 oy
(3,882 puan) tarafından
Ya işboşanmaya gelınce herjes çirkşnleşebilir ama iyi haldeyken bunu yapmak blmiyorum bana saçma geldı. Sen ne hissederdin eşin buna benzer bişi yaosa annesıyke bir olup 
(3,697 puan) tarafından
Zoruma gider tabii. Üzülürdüm.
0 oy
(1,919 puan) tarafından
Anen hakli sen o boş kağıtı anene ver saklasın
(3,697 puan) tarafından
Ben aldım kaldırdım duruyor öylece.
(1,919 puan) tarafından
Sakla atma işine yarar
(3,697 puan) tarafından
Evet ya, vicdanen huzursuzum evet ama mantıken atmayacağım.
(1,919 puan) tarafından
Güzel
0 oy
(48,695 puan) tarafından
esin niye atmis ki oyle bir imzayi emin misin onun imzasiyla ayni mi
(3,697 puan) tarafından
Eminim eşimin imzası. Kalem yazıyor mu diye denemiştir bence.
0 oy
(1,152 puan) tarafından
Anne bu her şartta evladını düşür tabi, dünya hali ne olur ne olmaz , Allah gerek etmesin ama sakla bencede 
(3,697 puan) tarafından
Amin canım sağol, sakladım evet atmadım.
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Ben saklamazdım açıkçası evet herşey değişir işler istemediğin boyuta geldiğinde mutlu günlerinden sakladıgın imzanın üstünü kendi lehinde doldurup kullanabilirsin ne kadar geçerli olur bilemiyorum lakin bu bana zalimlik gibi geliyo ben mazlum olmayı tercih ederdim yinede haksıLıga uğrayan Allah'a sığınır ondan medet umar sahtekarlıkla haklı olanın yanında kim olacak ki 
(3,697 puan) tarafından
Ortada sahtekarlık yok bir dakika ya. Ortada o kağıda ne yazılacağına dair bir netlikte yok. Konu çocuklar, ya da kendi mülklerimiz.
(2,474 puan) tarafından
O zaman bu imzaya ne ihtiyacın var mahkeme istediğin sürece çocukları sana verir mülkiyetlerinizide mahkeme eşit bölecek neden kendini garanti altına alma caban
0 oy
(1,226 puan) tarafından
Eşin boş.kagida niye imza atmış ki 
(3,697 puan) tarafından
Kalem yazıyormu diye bakmış denemiştir galiba
(1,226 puan) tarafından
Bilemedim :)
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Valla canım ben eşimden boşanma durumunda bir iğne bike talep etmem hepsi onun olsun almam da kıyafetlerimi bile tek isteğim çocuğum olur o kadar yani şimdi bu durumda bişey diyemem annen de haklı dünya hali bir insan en çok boşanma sırası pislikleşir insanlaron gerçek yüzü ortaya çıkar 

Mesela teyzem kocası onu aldattığı ve şiddet olduğu için ayrıldı eşi teyzem hamile iken ailecek gidilen hepimizin olduğu o an instagrama atılan bir fotoğraf ile vurdu rakı teyzemin önüne kaymış fotoğrafta kocası çikip hakime kızımı bu kadına veremem alkolik bakın hamileyken içiyor bu demiş insan 

Ben anlatmak istedim karar sana kalmış 
(2,103 puan) tarafından
Aynı şey onun başına gelse senin imzanın olduğu bir kapıt bulsa brn bir erkeğin üzüleceğini dert edeceğini sanmam ilk hamlede evladından vururlar adamı
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Annen nasıl almış eşinden o imzayı. Ben onu merak ettim..bu çok kötü bişey bende. Güveni kötüye kullanmak. Eşim bana böyle bişey yapsa asla güvenmem bı daha ona. Eşin görmesin bence bunu. Ayıp valla 
(3,697 puan) tarafından
Açıklamayı yaptım halbuki. Düşününce olay eşimi bile aşan bir durum. Yarın birgün eşime birşey olursa  ki Allah korusun, kendi mal mülk lerimiz var görümcelerim hak iddia edebilir mi, ya da ben ve çocuklarıma karşı mal zulmü yapabilirler mi dersek yaparlar evet.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 105 göst.
6 Kasım 2023 Aile kategorisinde Alyakus (2,368 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 221 göst.
3 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Edanurkpln (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 285 göst.
13 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Tugce12. (580 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 150 göst.