0 oy
55 göst.
Diğer kategorisinde (4 puan) tarafından
Merhaba yarın 2.ay aşımız var ateş ihtimali olabilir dediler bi tavsiyeniz falan vamı neler yapmalıyım ne gibi durumlar beni bekliyor ateşi çıkarsa ne yapmalıyım sanırım aşıdan bikaç gün sonra duş aldırabilirmişim öyle dedi sağlık ocağı ilk çocugum oyüzden galiba bukadar meraklı ve tedirginim

4 Cevaplar

+1 oy
(5,019 puan) tarafından
Evet verem aşısından sonra 3 gün yıkamaman gerekiyor. Ateş olabilir her aşı da olduğu gibi bunda da öyle bir ihtimal var ama korkmana gerek yok. Sık sık takip et. 38 üstüne çıkarsa 1 çay kaşığı ateş düşürücü verebilirsin. Ama aşı öncesinde sakın ilaç verme. Aşının etkinliğini de azaltırsın. Benim kızımın hiçbir aşısı ateş yapmadı. En fazla ilk gün biraz huzursuz olurdu o kadar. 
(4 puan) tarafından
Ayy inşallah çıkmaz bizimkininde  teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Calpol verebilirsin veya fitil varsa onu kullanirsin. Öyle çok ateş olmuyor korkma ayrıca ateside çıkmayabilir 
(4 puan) tarafından
Yok ama yazdıriyim doktora bulunsun teşekkürler
(1,921 puan) tarafından
Evet o gün gidince yazdır ateş olmazsa huysuz olursa yine 1 çay kaşığı verirsin bizde cok hafif ateş olmuştu vermiştim.
(4 puan) tarafından
İnşallah bizdede fazla olmaz  teşekkürler
0 oy
(5,891 puan) tarafından

image

Canım verem aşısı koldan, ona değdirmeden vücuduna su tutabilirsin ateşi olduğunda, kilosunun yarısı kadar calpol verebilirsin 6 saat arayla. 

Aşı ateşinden korkma, sebebi belli. Sebebi belli olmayan ateş olursa kork. Sakin sakin ıslak bezle vücudunu sil, ince giydir. 

Ateş düşürücü bantlar var, o benim işime çok yaradı. Yine ateş düşürücü fitiller var. Onlar daha çabuk etki ediyor, elinde bulunsun. 

Bu bantlar gratiste satılıyor 
(4 puan) tarafından
Anladım aliyim bulunsun evde bari teşekkürler
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Aşı öncesi banyo yaptır, aşı sonrası ateşini takip et ona göre calpol verirsin ateşi olursa veya çok huysuzlanırsa ağrısı olabilir çünkü ve üç gün banyo yasak
(4 puan) tarafından
Teşekkürler

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 164 göst.
17 Eylül 2021 Aile kategorisinde pikachu.53 (1,745 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 50 göst.
30 Haziran 2021 Aile kategorisinde Asenaninannesi1 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
21 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Simay Beytullah (1,381 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 41 göst.
17 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ercaneymen (375 puan) tarafından soruldu

379,261 soru

11,352,341 cevap

34,824 kullanıcı

...