0 oy
668 göst.
Aile kategorisinde (2,102 puan) tarafından
Geçenlerde başıma geldiği olayı anlatayım ona göre dikkat edin. Bi kaç ay önce buradan birine yardım etmeye çalıştım. Sonra kuzeni cıktı hadi dedim onada yardım edeyim sosyal hizmetlerden bi ablami ayarladım. Burada ki kişi gebzede oturduğunu eşinin inşaatçı olduğunu söyledi. ( az önce bi arkadaşda aynı şeyleri yazmış ama günahını almak istemem de bu kadar rastlantı ne kadar doğru bilemicem onuda ) neyse kıyafetler ayarladık çocuklarına, sonra erzaga ihtiyacım var dediler 2 kuzen. Neyse dedik erzak parada yardım edelim. Kargo için adres istedik ptt adresi verdiler. Sonra dedik bu işte birşey var neden adres vermiyor. Muhtarını bulduk oranın aradık ve yalan söylüyorlar durumları gayet iyi lütfen göndermeyin dediler. Ve biz o gün yikildik ben kadına rezil olduğumla kaldım. Bir kişiydi çoğaldılar birde. Geçen tekrar birine yardım edeyim dedim onunda bir yalanı cıktı erzaklar mamalar hazırdi. O yüzden ben buradan değil de gözümle gördüğüm insanlara yardım etmeyi tercih ediyorum. Yine diyorum kimsenin günahını almam doğruysa rabbim yardımcıları olsun. ( herkes icin demiyorum belirli kişiler anlayan anlamıştır)

27 Cevaplar

0 oy
(295 puan) tarafından
Muhtaç olanların hakkına da giriyorlar böyle yaparak 
(2,102 puan) tarafından
Kul hakkını yerler anca
-Reklam-
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Valla çoğunda var bu yalanlık durumu, dolandırıcılık virüs gibi yayılmaya başladı. Ulan burada ne *** işiniz var anlamıyorum? Kimseye güvenmiyorum valla, doğru söyleyen olsa bile insan şüpheye düşüyor. 

(2,102 puan) tarafından
Aynen vallahi kimseye güvenim kalmadı benimde
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Bazı kişiler fırsatcı canım acıkcası zor durumda olanlar sık dile getrmez çekinirler zırt prt bişi isteyen insanda biraz yüzsüzdür. İnsanları soymaya bayılırlar alıskanlık ednmişlerdir. Ama sen iylik yapıyorsun Allah hayrını kabul etsin
(2,102 puan) tarafından
Işte kiz hesabi acalı 3 5 gün olmuş her gün yardım istiyor sen düşün gerisini.
Allah razı olsun canım
0 oy
(173 puan) tarafından
En doğrusu gözle görünene yardım etmek bide ben niyeyse para verme taraftarı değilim kızımın ilkokulda da böyle bi aile vardı herkes para topladı ben mutfağına erzak aldım çocukları yesin diye paraa bi şekilde çarçur oluyo gibime geliyor Allah kimseyi kimse muhtaç etmesin ama böyle duygu sömürüsü yapıp el açanlar yüzünden gerçek yardıma ihtiyacı olana inanamıyorum
(2,102 puan) tarafından
Aynen oyle rabbim sorsun onların hakkını da inşallah
0 oy
tarafından
Ben gayet iyi anladım kuzum. Bende tovbeliyim artık gözümle görmediğim kimseye yardım eli uzatmayı düşünmüyorum 
(2,102 puan) tarafından
Bende öyle canım milleti dolandirmakta bu devirde hobi oldj
tarafından
Aynen öyle.  Bak bir şey diyim mi bi ara çıktık eşimle dışarı üstü başı yırtık bi kadın yolda dileniyordu önünde de bi çocuk allahım çocuk üstünde sadece bi tişört var ve uyuyordu neyse eşim dedi ben bu kadını takip edecem inanır mısın 2 saat sonra bi sokakta eşim onu lüks bi arabaya binerken görmüş
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Aslında kötü bir şey bu.belki de gerçekten ihtiyacı olan birisi diyor ama bilemiyoruz. Allah yardimcilari olsun ne diyim
0 oy
tarafından
Durumu iyi olan biri burdan aldığı kıyafeti ne yapıyor çok merak ediyorum 

İlgili sorular

+4 oy
15 cevap 444 göst.
4 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde M_A_E (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 310 göst.
24 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Neseli0103 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 242 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Taze_anneee1 (164 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 943 göst.
18 Mart 2024 Diğer kategorisinde FilizEymen (7,929 puan) tarafından soruldu

382,834 soru

11,459,967 cevap

35,043 kullanıcı

...