0 oy
666 göst.
Aile kategorisinde (2,102 puan) tarafından
Geçenlerde başıma geldiği olayı anlatayım ona göre dikkat edin. Bi kaç ay önce buradan birine yardım etmeye çalıştım. Sonra kuzeni cıktı hadi dedim onada yardım edeyim sosyal hizmetlerden bi ablami ayarladım. Burada ki kişi gebzede oturduğunu eşinin inşaatçı olduğunu söyledi. ( az önce bi arkadaşda aynı şeyleri yazmış ama günahını almak istemem de bu kadar rastlantı ne kadar doğru bilemicem onuda ) neyse kıyafetler ayarladık çocuklarına, sonra erzaga ihtiyacım var dediler 2 kuzen. Neyse dedik erzak parada yardım edelim. Kargo için adres istedik ptt adresi verdiler. Sonra dedik bu işte birşey var neden adres vermiyor. Muhtarını bulduk oranın aradık ve yalan söylüyorlar durumları gayet iyi lütfen göndermeyin dediler. Ve biz o gün yikildik ben kadına rezil olduğumla kaldım. Bir kişiydi çoğaldılar birde. Geçen tekrar birine yardım edeyim dedim onunda bir yalanı cıktı erzaklar mamalar hazırdi. O yüzden ben buradan değil de gözümle gördüğüm insanlara yardım etmeyi tercih ediyorum. Yine diyorum kimsenin günahını almam doğruysa rabbim yardımcıları olsun. ( herkes icin demiyorum belirli kişiler anlayan anlamıştır)

27 Cevaplar

0 oy
(3,542 puan) tarafından
Ben burdan gerçek ihtiyacı olana yardım etmiştim ve gerçekten ihtiyacı vardı ama ne yazık ki bebeğine kavuşamadı 36 haftalık kaybetmişti öyle içim yanmıştı ki Rabbim doğru insanlarla karşılaştırsın
(3,542 puan) tarafından
Bende demediğini biliyorum canım sadece yaşadığım olayı paylaşmak istedim
(2,102 puan) tarafından
Biliyorum kim olduğunu yavrum bende çok üzülmüştüm
(3,542 puan) tarafından
Öyle mutlu olmuştum ki  ama nasip olmadı işte hayırlısı olsun Rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın canım
(2,102 puan) tarafından
Amin amin inşallah rabbim yardımcısı olsun yavrum
(3,542 puan) tarafından
Amin tatlım inşallah
-Reklam-
0 oy
(471 puan) tarafından
O kadar haklısın ki. Bende asla burdan birine yardım etmem. Millet kiyafet toplayıp satıyolar. bu zamanda aç kimse yok. 
(2,102 puan) tarafından
Varsa bildiğinizi gördüğünuze yardım edin lütfen.
(471 puan) tarafından
Öyle olsa yardım ederim
0 oy
(481 puan) tarafından
Bak işte böyle düzenbazlıklar yüzünden gerçekten ihtiyacı olanlara bile inancımız kalmıyor :/

Allah razı olsun sen yine de elinden gelen uğraşı vermişin. İnan ki gözünle gördüğüne ver daha iyi 
(2,102 puan) tarafından
Allah senden de razi olsun canim. Bu devirde insanin duygularıyla oynamak çok kolay bak o posta yazdim aynı kişi gebzede inşaatta diye kaldırılmış acaba omu kaldırdı
(481 puan) tarafından
Kasım ayından beri sadece kıyafet istemiş şimdi baktım da :/
Dediğin post kaldırılmış Allah'rızası için diye başlık atmıştı o yok baktım
(2,102 puan) tarafından
Işte artık ne kadar doğru bilemicem yine gebze yine eşi insaatci
0 oy
(266 puan) tarafından
Millet ne kadar vicdansiz yaa fakirler varken zenginler kensini fakir gosteriyor o bizleri deil kendilerini kandiriyor yuhhhh diorum
(2,102 puan) tarafından
Bizi kandırırlar ama allaha nasıl hesap vericekler
(266 puan) tarafından
Bunu yapanlar resmen hirsizlik oluyor gozumde
(2,102 puan) tarafından
Hem mal hem kul hakkı hırsızı
0 oy
tarafından
Vala gecen senede bayanın biri Bi ton yardım istemişti snra söylendi letgoda görmüşler satışa koymuşlar 
(2,102 puan) tarafından
Işte o yüzden gördüğünüz bildiğiniz olsa daha sevap
tarafından
Bn giysi kumbarasına atıyorum Vala bide Bi kaç kişi var verdiğim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
En iyisi cnm gözünle görüp bildiğine yardım etmek
(2,102 puan) tarafından
Aynen yavrum gözümüzün önünde insan varken onları öyle görürken bilmediğimiz bana mantıklı gelmiyor he ama gerçek olanlarda var rabbim yardımcıları olsun
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Birine dedim ki eşim ne iş yapar yonlendirecegim yerler olabilir cevap vermedi bende ilgilenmedim sonra ,yani çalışmıyor filan derdi iş olan ihtimale bile yapışır bence 
(2,102 puan) tarafından
Ben neler yaşadım neler ortada kaldım düşün
(3,446 puan) tarafından
Yani birde araya birini koyunca onun mahcubiyeti ayrı dert
0 oy
tarafından
Ben burdan bir aradasa yarim ettim kuzum ama herkese güvenilmez haklısın. Biz hayırımızı yapalim da gerisini onlar düşünsün 
(2,102 puan) tarafından
Herkes için demiyorum ben yavrum ama sadece yardım için post açan insanlara dikkat edin
tarafından
Haklısın kuzum türlü türlü insan var
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Bende gozumle gordugum yardim etmeyi veya okuyan bi ogrenciye yardim ederim en dogrusu bence hem insanin ici rahat oluyo hele yuzdeki o anki gulumseme yetiyo insana
(2,102 puan) tarafından
Aynen yavrum bende onu demek istiyorum. Gördüğümüz durumu kötü olan birine yardım edelimki onun bir tebessümü içimizi isitsin
0 oy
tarafından
Canım günahlarını almak istemem ama burdan böyle şeyler yazanlara güvenim bizzat kendin gör öyle yardım et  pis bir devirdeyiz
(2,102 puan) tarafından
Burada daha 3 5 gu n önce üye olup yardım eden insanlara itibar etmeyin gerçekten gördüğümüze vermeliyiz canim
tarafından
Aynen kuzum öylee
0 oy
tarafından
Bu yardım isteği bir anda patladı nedense ... bilmiyom ama bana pek samimi gelmiyor nedense 
(2,102 puan) tarafından
O patlayanlara inanmıyorum zaten bende düne kadar nerdelerdi
tarafından
Soruyu gizlemiş en son soran kişi zaten
tarafından
Ya ben birine kaban gönderdim.kargoyu öderim dedi .almamış kargo geri geldi bana kargo ücreti ödedim boş yere . sordum.o gelene kadar komşum verdi gerek kalmadı dedi bana ...
0 oy
tarafından
Haklısın canım bende sadece çevremde gerçekten ihtiyacı olanlara yardım ediyor ama burda bazen öyle yazıyorlar ki gerçekten imkanım olsa gönderim ama insan guvenemiyir işte 
(2,102 puan) tarafından
Öyle yavrum ben burada önceden olan insanlara güveniyorum ama sadece yardım isteyen yeni kayıt olan insanlara güvenmiyorum
tarafından
Haklısın canım biraz önce bir post gorduydum orda da yazıyor du Gebze'de oturoyom 2 çocuğum falan yazmış ama 1 ay önce üye olmuş 4 post acmis hepsi yardımla alakalı gerçekten ihtiyacı varsa Allah yardımcısı olsun ama insan guvenemiyor
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Az önce bnde okudum gebzede oturuyorum iki çocuğum var kendime kıyafet istiyorum demiş. İnsanların duygularıyla oynayanlara Cidden Allah vicdan merhamet versin 
(2,102 puan) tarafından
Işte diğer yardım edeceğim zaman o kişide gebzede oturup inşaatda çalışıyordu eşi artık ne kadar rastlanti
0 oy
(1,462 puan) tarafından
kötü olmuş böyle artık güvenimiz kalmiyor isye insanlara
(2,102 puan) tarafından
Devir kötü babasina bile güvenemiyor insan
0 oy
(10,364 puan) tarafından
Canım zaten hesabı sadece bunun için açmış 5 postu var 5i de isteme üzerine belli yani 
(2,102 puan) tarafından
Işte tamda demek istediğim o canım.
0 oy
tarafından

Az önce böyle bir post açtım diye linç edildim:) 

(2,102 puan) tarafından
Görmedim de ben belirli kişilerden bahsediyorum canım anlamıştır arkadaşlarda
tarafından
Allah rızası için diye post açan bir bayan var dediginiz o galiba onunla ilgili açtım da baya linç yedim :)) kadın sürekli aynı şeyi yapmış o yüzden zoruma gitti
0 oy
(345 puan) tarafından
Canım ben dhaa yeni yorumuna cevap yazdım ama silmiş bence aynı kişi yorumda da dediğim gibi misal benim de durumum yok benim 2 yıldır montum yok alamıyorum ama ben değil burda istemek annemden bile istemem geçen sene annem sana mont aldım dedi ben aldım anne geri ver dedim götürdü verdi ama halbuki ben almamıştım yemin ederim bu soguklarda ceketle geziyorum ama yine de istemem de kabul de etmem monta vereceğim paraya evime erzak alıyorum monta vereceğim paraya elektrik su yatırmaya çalışıyorum Allah'a şükür sosyal yardımlaşmaya başvuru yapmıştım adam bugün geldi eve baktı inşallah yardım çıkar az buçuk ihtiyacımı karşılarım ama inan ki gerçekten ihtiyacı olan burda istemez isteyemez zaten 
(2,102 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah canım seninde
(345 puan) tarafından
Aminn canım Allah benden daha beterlerine de yardım etsin inşallah halimize bin şükür
0 oy
(2,840 puan) tarafından
amaaannn bikerede ben istedim ne dolandirciligim ne yalanciligim kaldi keske senin gibi benimde muhtarimi arayip sorsalardida ogrenselerdi
(2,102 puan) tarafından
Valla ona birşey diyemeyeceğim canim
(2,840 puan) tarafından
neyseki cok sukur simdi iyiyim :) bende simdi bebegimin kucuk gelen her esyasini paylasiyorum
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Niye boyle seyler yaparlar ki hic mi Allahtan korkmuyolar 
(2,102 puan) tarafından
Korksalar yaparlar mi ?
(2,172 puan) tarafından
Yapmazlar. Vicdan yoksunlari
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Aaaa çok üzüldüm bende buradan birine yardim.edecektim  erzak oyuncak felan.adres istedim eşimle bırakacaktık istanbuldaydi  vermesi adresi yakın olanlara yapmak gözüm

le gördüğüm insana yardim ediyorum artık 
(2,102 puan) tarafından
Niye versinler ki abla
(5,938 puan) tarafından
Vermedi adresi yazacaktım kuzum

İlgili sorular

+4 oy
15 cevap 422 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde M_A_E (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 303 göst.
24 Nisan 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Neseli0103 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 238 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Taze_anneee1 (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 934 göst.
18 Mart 2024 Diğer kategorisinde FilizEymen (7,629 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...