0 oy
424 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Anne küçüklüğünü anlatsana 

Bana sordukları zaman ne anlatacağım bilmiyorum

Hatırlamıyorum diyeceğim kesin 

Bir anne baba neden değer vermez evladına 

Babamın eline varıyorum beni istemiyor 

Annem değer vermiyor madem sevmediler neden 

Neden neden bunları gözüm yaşlı yazıyorum 

Bir kaç güne gorumcemlere gidecegiz annesi onu .

Çok sevecek ben yine  ellerin mutluluğunu islemek zorunda kalacağım 

Keşke hic ailem olmasaydı imtihandır buda biliyorum ama alisamiyorum elini her seferinde at se vurmuş gibi düşünün yaraniza iğne batirdiginizi sileyim atayım diyorum ya karsima çıkıyor eltim değil ki aman diyim konussun dursun görümcem değil kaynanam değil annem babam 

11 Cevaplar

0 oy
(2,750 puan) tarafından
Çok kafana takıyorsun böyle giderse kendi psikolojini bozarsın onların yüzünden ne gerek var evin ayrı Barkın ayrı bırak sevmeyen de sevmesin seni
tarafından
Sevmesin istemiyorum zaten ama
Sevmiş gibi davranmasin
-Reklam-
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Geçmişine takılma çocuğun sorunca da güzel anılarını anlat geleceğine bak.

tarafından
Güzel anım mi varki
(27,352 puan) tarafından
Olduğu kadarını.
0 oy
(687 puan) tarafından
Tam da bu nokta da siz İYİ ANNE BABA OLMALISINIZ 
tarafından
Haklısınız elimden geleni şimdiden yapıyorum
(687 puan) tarafından
Anneme sorsam annemde bilmez doğumun yaza mı denk geldi kışa mı falan baba deden hiç sevgi göstermemiş anne de sevdiğini gösteren biri değil hatta çok eziyet çekmiş aman neyse
Babam rahmetli oldu yokluklarını göstermesin Rabbim o daha zor:-(((
0 oy
(1,715 puan) tarafından

Hamile olduğun için mi bu kadar anneyi babayı takıyorsun yoksa hep mi böyleydin:angel: 

Sırf birisi sperm verdi birisi de karnında taşıdı diye anne baba olmuyor. Benimde ailem öyle bende 34 haftalık hamileyim ve beni umursamayanı bende umursamıyorum. Ararlarsa acıyorum aramazlarsa evlerindeler. İyi olsunlar evlerinde benden uzak olsunlar.

Kimse kimsenin hikayesini bilmeden gelip burada ay annendir ay babandır demesin. 

tarafından
Yok hep böyle isterdik çok isterdim sevilmek
(1,715 puan) tarafından
Herkes sevilmek ister ama olmuyorsa da zorlama kendini yıpratarak eline ne gecicek. Sen eşine evlatlarına odaklan en azından yarın öbür gün onlarda babam annem böyle demesin diye çabala. Boşver gitsin canım bu kadar sitres iyi değil ☺️
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Hamileydin galiba kolay değil ama artık takmamaya çalış düşünme Kendş çektirdik ailene odaklan 

Annenden ne beklediysen evladına daha fazlasını göster 
tarafından
Ondan yana şüphen olmasın ben yasiyamadim onlar yaşasın
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Elimizde değil ki canım, benim de ailem birbirine çok bağlıydı ama bizde başka sorunlar yaşadık inan tam aklımızın yettiği yıldan üzerine 10 yıl koyarsak hep ağlamalı sıkıntılı geçti, en çok sıkıntı çeken akrabalarda  bizdik belki de , hep acınan üzülen bir aile olduk,sorarsa ne derim bilmiyorum ama kızım inşallah mutlu büyür 
tarafından
İnslalah canım benimde kızım olcak onu çok seveceğim
(1,223 puan) tarafından
İnşallah canım sağlıkla huzurla büyüsün çocuklarımız
0 oy
(6,375 puan) tarafından
Canım beterin beteri var emin ol keşke bende sadece sevilmeseydim. Öyle derin yaralarım var ki kimselere söyleyemiyorum. Bir travma bütün güzel anılarımı siliyor. 
tarafından
Allah yardımcın olsun bacım bmbana özelden anlatabilir sin
(6,375 puan) tarafından
Sağ ol canım
0 oy
(584 puan) tarafından
Sen kendini sevmezsen kimse seni sevmez ne anne baban ne eşin ne yakınların senden birtane daha yok o beni sevmedi bu bana ilgi göstermedi kendine kendine yetmek zorundasın önce sen kendini sevip değer vereceksin etrafındakilerin sırası gelir zaten
tarafından
Ben kendimi seviyorum canım sorun çok farklı aslında annem ağlıyor tamam sohbeti koparttim tüm bağları ben kalbimde herkes annen haklı  diye üstüme geliyor
0 oy
(285 puan) tarafından
Eşiniz sizi seviyosa gerisi fsso fiso babam zorla 1 kere geldi evime annem hiç gelmedi ablam gelmedi vs dogumda kimsem yoktucocugumu zorla millete agiz eğerek banyo taptirttim yani herkesin derin yaralsrı vsr kardeşim mühim olan senin olaylara nasıl bir duruş sergilediğin
tarafından
Dik durmaya çalışıyorum ama annem kırıyor sürekli ağlıyor hakkı gibi ve anne aglatilirni haksız ben oluyor yn
0 oy
tarafından
Ay yediğim dayakların haddi hesabı yok annemin gözümün önünde yediği dayakalar anneme silah çekmesi oklavayla dövmesi ben nisanliyken bile çektim yani sevgiyi geçtim şiddetten başımızı kaldıramazdık ki ama anlatmam bunları kızıma biz öyle büyüdük kızım da anlatırsam daha kötü olur üzülür annesinin böyle büyüdüğünü bilmesini asla istemiyorum 
tarafından
Bende eğitim hayatımdan edildim hayallerimi umutlarimi çaldılar
0 oy
(1,062 puan) tarafından
Bilmiyorum ben mi kalpsizim siz mi çok duyarlısınız benim babamda hiç sevgi göstermedi annem yüzümüze karşı söylüyor ben tek başıma büyüttüm baban sizi bi kere kucağına almadı ağladığınız zaman sustur şunu diye kızıyordu diyor bide babam sinirli bize bağırıp çağırırdı anneme de öyle. Hatta abime daha fazla eziyet etmiş çocukluğunda. Annem desen evet seviyor ama öyle bağrına basmıyor ben anneme derdimi anlatamıyorum hep sen sorunlusun diyor bana baban gibisin diyor. Olayları abartıyosun diyor derdimi anlatmıyorum artık içime atıyorum. Ama aile birliğimiz hiç kopmadı anneme babama saygımızı hiç kaybetmedik. Şimdi yaşlandılar abim yakınında ben uzaktayım abim onlara sahip çıkıyor. Ben arada bir yanlarına gidiyorum kalıyorum vakit geçiriyoruz. Bence her anne baba evladını sever ama bazıları gösteremez.siz evlat olarak arayın sorun ziyaret edin çok büyük probleminiz yoksa bence.
tarafından
Sanki benim ailemi anlattin
(1,062 puan) tarafından
Bunda bişey yok ki 2000 öncesi doğan her çocuğun kaderi bu çünkü sevgi göstermek ayıptı eskiden. insanlar yeni yeni öğreniyor çocuk büyütmeyi sen ben şuan neler biliyoruz mesela çocuk hakkında senin çocuk büyütmen ile annenin ki bir mi mesela birde o zamanın şartlarıyla şimdiki bir mi. Bide istenmeyen evlilikler çoktu böyle düşün görücü usulü sana bunu uygun gördük dediler mi tamam başka şansın yok uyum varmı sevgi aşk varmı anlaşma varmı umursayan yok bunların varlığından bile haberleri yok. Yani onları da anla bence annenin neler hissettiğini neler yaşadığını düşün. Sen eşinle en ufak bir sorunda ne hissediyorsun üzülüyorsun belkide yıkılıyorsun. Annen belki de her gün böyle şeyler yaşadı belki her gün mutsuzdu belki her gün ağlıyordu. Ne diyoruz biz bilinçli anneler şuanda ? " Mutlu anne mutlu bebek" sence o evde mutlu çocuk olabilir miydin.  Bence sorgulama yargılama anlamaya çalış ve affet.
tarafından
Haklısın canım ama bazı anne babalar öyle değil mesela.benim kaynanam kızlarının için.vqnini verir oğullarını ln için de öyle oda eski zamanra evli imiş diyeceğim o ki birazda insanın karekterinde

İlgili sorular

+1 oy
87 cevap 2,179 göst.
7 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 327 göst.
3 Eylül 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selin07 (447 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 403 göst.
10 Temmuz 2020 Aile kategorisinde berak (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 413 göst.
29 Ocak 2020 Diğer kategorisinde ⭐⭐Hiranur'um⭐⭐ (3,750 puan) tarafından soruldu

380,240 soru

11,384,217 cevap

34,884 kullanıcı

...