0 oy
227 göst.
Aile kategorisinde (117 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Sorum başlıkta biri doğarken diğeri 3 yaşını 2 ay geçirmiş olsa nasıl olur zorluğu vs tecrübeli anneler :)

19 Cevaplar

+2 oy
(1,237 puan) tarafından
Çevremden gördüğüm kadarıyla söylüyorum 3 yaşta ben merkezcilik başlıyor. Kıskanclık daha çok oluyor en ideali bence 4 yaş
(117 puan) tarafından
Bende 4 istiyordum ama tehlikeli sulardayum 13 gün sonra adetim olur inşallah
(1,237 puan) tarafından
Gönlüne göre olsun inşallah
(1,577 puan) tarafından
Bunu yazmaya gelmiştim gidiyorum
-Reklam-
+1 oy
(260 puan) tarafından
Bdnce arada ne kadar varsa o kadar iyi büyüğü anlayana denk ben 5 yaş bıraktım aralarinda keşke daha fazla bekleseydim 
0 oy
(1,050 puan) tarafından

Her türlü zorluğu oluck elbette 

Ama fazla ara da iyi değil 3-4 yaş iyi 

0 oy
(8,993 puan) tarafından
22 ay araları var hem zor hem çok güzel 
(117 puan) tarafından
22 az bana göre şuan da çok erken hissediyorum ama şüpheli biseyler oldu :(
(8,993 puan) tarafından
Bizimde planlı değil sürpriz gebelikte. O sürpriz olarak gelmese asla 2.ye cesaret edemezdik eşimde bende.
0 oy
(6,165 puan) tarafından
Ay aslında iyi olur digeri okula başlamadan küçükte büyümüş olur sana zorluk olmaz ikinciyi düşünüyosan yap. Bende ikinciyi istiyorum oğlum 39 aylık ama sıfır cesaret :D işin kötü tarafı biraz rahata erersem hiç yapmayada bilirim Rabb'im isteyen herkese nasip etsin İnşallah 
(117 puan) tarafından
Canım aslında düşünmüyorum hiç istemiyorum dün tuhaf bişi oldu ya çok karışık adetime 13 gün var korkuyla bekliyorum inşallah hayırlısıyla olmamıştır Allah seninde gönlüne göre versin inşallah canım
(6,165 puan) tarafından
Amin inşallah cnm ❤️
0 oy
tarafından
Şu benim oğlumda 32 aylık bir sene sonra düşünüyoruz rabbim nasip ederse canım 
(117 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin inşallah canım banada dua et inşallah hamile değilimdir
tarafından
Rabbim ne verirse hayırlısını versin canım
0 oy
(315 puan) tarafından
2. Çocuğa cesareti olanı cani gönülden tebrik ediyorum helal olsun diyorum 

4 yas 5 aylik oğlum var 2. Çocuk denilen yerde 5 dakika bile durmayıp arkama bakmadan kaçıyorum özetle bu 
(117 puan) tarafından
Ben hiç çocuğum yokken iki taneye niyetlendim
0 oy
(271 puan) tarafından
Valla 3 yaş bilmem de benım gibi 16 yaş bırakma derim :)) 
(117 puan) tarafından
Sen tek çocuk düşünürken kazaya gelmiş gibisin :)
(271 puan) tarafından
Yok kız düşünüyordum ama olmaz artık dıyordum ki Allah büyük yiceği ekmek varmış geldı tekne kazıntım ❤️
0 oy
(3,068 puan) tarafından
Bizim 33 ay olacak inşallah kızım 27 aylık bende 4 aylık hamileyim :) 5 ay sonra haber ederim zorluğu hakkında:D
(117 puan) tarafından
İsteyerek mi oldu canım ben şüpheli bişey yaşadım istemiyorum 13 gün var stresten çatlıyor
(3,068 puan) tarafından
evet eşim çok destek oluyor kızım ne kadar da zor bir çocuk olsada isteyerek oldu
(9,533 puan) tarafından
Bizimde 33 ay var yenidoğan dönemi çok zorladı bebek uzun emdiği için büyük kızım sıkılıyordu ilgi oyun çişim geldi bunalıyordum 3. Aydan sonra rahatladım. Şuan küçüğü 9 aylık şimdide oyuncak kavgaları başladı ikiside inatçı ://
(3,068 puan) tarafından
Eşim işi dolayısıyla günün bir çok saati evde destek de oluyor inşaAllah zannettiğimizden kolay olur
(9,533 puan) tarafından
Destek oluyorsa daha kolay olacak o zaman işin canım
0 oy
(7,444 puan) tarafından
29 aylık ve 11 aylık iki oğlum var çok güzel valla birbirlerinin en yakın arkadaşları çok keyifli :)
0 oy
(831 puan) tarafından
Bzm şuan öyle idare ediyorz dogunca 2 ay sonra 4 yaşına girecek 
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Şuan 39 aylık istiyoruz olursa 4 yaşında olacak doğana kadar bence ideal yaş aralığı diye düşünüyorum 
0 oy
(7,408 puan) tarafından
Benim kızımla oğlum arasında tam 3 yas 1 ay var canım. Ama asiri zorlandım şimdiki aklım olsaydı aralarında 2 yaştan fazla istemezdim. Annem birlikte büyükler derdi kızardım. Çok haklıymış bence. Zaten her türlü zor olacak ama yas farki artıkça kıskançlık çok daha fazla bence. Ikiside küçük olsa zorlanır dim belki daha fazla ama kıskançlık konusunda çektiğimi çekmezdim. Oyuzden eskiden 3 yas tan önce yapmayın diyen ben arası ne kadar kısa okadar iyi diyorum.
0 oy
(77 puan) tarafından

Oğlumla kızım arasında 34 ay var çok iyi anlaşıyorlar,  hem kardeş hem arkadaşlar.  Birlikte oyun oynuyorlar bana çok karismiyorlar. Oğlum çok ağır başlı ve anlayışlı belki bu durum ondan kaynaklaniyordur bana çok yardımcı oluyor . 3.yu de yakın yapmak istedim ama olmadı hamile kalamadım.  Şimdi oğlumla 8 yaş kızımla 5 yaş arası olacak . Beni ne bekliyor merak ediyorum :)

(638 puan) tarafından
Benimde 31 ay olucak inşallah benim yavrularimda iyi anlaşır
(77 puan) tarafından
İnşallah canım.
0 oy
(3,271 puan) tarafından
Ben onu bunu bilmem ilk çocuğun her türlü eğitiminin geri kalmaması, ihmal edilmemesi için kreşe ya  da okula gidiyor olması gerek. Evde çok yıpratıcı ve vicdan azabı. 
0 oy
(675 puan) tarafından
Şubatta doğum var araları tam 3 yas 2 ay olacak sonuç ne olur bilmiyorum 
0 oy
(4,937 puan) tarafından
Hayır erken değil,tam zamanı, arayı çok açınca o zaman daha zor oluyor tecrübe ile sabit.
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Benim çocukların arası 2.5 ama şimdiki aklım olsa kızımın 4 yaşını beklerdim çünkü çok kıskanıyor ilgiyi kendine çekmeye çalışıyor. 
0 oy
(372 puan) tarafından
Oğlum 2 yaş 6 aylikti kızım doğdu şimdi oğlum 5 yaş2 ay 

kızım 2 yaş 7 aylik 

11 haftalikta hamileyim 

Evet biraz zor ama zaman geçtikçe iyi oluyor arkadaş oluyorlar ben doğum yaptım oğlum ayağımda sallayarak yatardım artık doğumdan sonra bıraktım maşallah 40 im bitti tuvalete alıştırdım  sonrası rahatlatıyor cnm içini ferah tut bende deli deli düşünüyorum 3 uyle nasıl uğraşamam ama sonra diyorum ki ileri için güzel arkadaşş olacaklar

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 119 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde 3mhnads (1,903 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 94 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde asllyd (319 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 172 göst.
18 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mlk22 (658 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 88 göst.
27 Kasım 2023 Aile kategorisinde Mrvgul (3,068 puan) tarafından soruldu

378,820 soru

11,339,111 cevap

34,802 kullanıcı

...