0 oy
87 göst.
Aile kategorisinde (104 puan) tarafından
Yumurta tembelliği olanlar nasıl gebe kaldınız ne kullandınız ilişkiye girerken gebe kalmak için hangi pozisyonda durdunuz lütfen cvp verin bende yumurta tembelliği var ondan mı olmuyor bilmiyorum yada tuturamıyorum yumurtalama günümü takip etmiyorum nasıl yapacam ya olmuyor Bi türlü 

6 Cevaplar

0 oy
(235 puan) tarafından
Yumurta tembelliği dediğiniz pcos mu ? 
(104 puan) tarafından
Evet canım
(235 puan) tarafından
Tüp bebekle hamile kaldım ben. İki aşılama ve sayısız klomen tedavisi
-Reklam-
0 oy
(207 puan) tarafından
Uygulamalar var yumurtalama zamanıni hesaplayan onlardan kullanabilirsin ama adetin fln düzensizse onlar da tutmuyor bnde pcos vardı (adet düzensizliği,hormon bozukluğu) kaç yıldır ilaç kullanıyordum evlenmeden önceden beri evlenince doktor iğne ile adet hamile olursun demişti menbai-sifa diye bir site var orada kür var iki ay onu kullandım birinci ayimda degerlerim düştü ikinci ayimda hamile kaldım.tek yumurta tembelliği varsa hommbitkisel de de bir ilaç var oda kuvvetlendiriyor 
(104 puan) tarafından
Valla adetim 2 aydır düzensiz canım düzenli olduğu zaman da takip etim olmuyordu yine tutmuyor
0 oy
(207 puan) tarafından
Benm arkdasmda tek yumurta tembelliği var adeti geç oluyor o hom bitkisel de ki ürüne  başladı adeti duzene girmiş  smdi bebek bekliyor :)
(207 puan) tarafından
Hangi sehirdesnz
(104 puan) tarafından
Kocaeli de
(207 puan) tarafından
Sorayım da numarasını vereyim, sorarsınız bı aklinzda olur en azından kullanıp etkisini gorudgum için tavsiye edebiliyorum tabi Allah'ın iznyle oluyor da kaç yıl ilaç kullanıp hiç işe yaramadığı için kür sayesinde ilk ayımda değerlerim norml oldu ikinci ay hamile kaldım ondan

Sadeec yumurta tembelliği ise dediğim gibi hom bitkiselde bir ürün var
(104 puan) tarafından
Evet yumurta tembelliği var canım
(207 puan) tarafından
6 ay kullanma sebebi de düzene gireceğini düşünüyor doktrlar ama bnce hiçbir işe yaramiyor birde reçete ile yazılmıyor bir ton ilaç parasj olmuş oluyor
0 oy
(130 puan) tarafından
Polikistik overliyim canm 2 yil olmadi rahim filmi çektirdim hemen 1 ay sonra hamile kaldim o kadar umudum yoktu ki bebeğim 2 aylik Ken öğrendim hamile olduğumu
(130 puan) tarafından
Letrol kullanmiştim yumurtayi olgunlaştirsin diye Bi faydasi olmadi olgunlaştirsin ama gebelik olmadi sonra özelde çok pahaliydi tüp bebek bölümüne gittim onlar önce gerekli tahlilleri yaptilar rahim filmi çekelim dediler rahim filmi anestezisiz çektiler biraz ağrili Bi işlemdi sonra dediler tüpler açik eğer isterseniz tüp bebek tedavisine başlayalım diğer ay ama rahim filminden sonra gebelik ihtimali çok oluyo gerçekten hamile kkalmiştim
(104 puan) tarafından
Doktor bana öyle bisi hiç önermedi ya sadece doğum kontrol hapı verdi kulan diye başka bisi yok
(130 puan) tarafından
Doğum kontrol hapı düzene koysun diye veriliyor genelde ama ben bebek istiyorum dediğim için vermedi letrol fayda etmeyince rahim filmi çekelim dedi rahim filmi de yaklaşık 2 yil önce 3bin istediler özeldi çok geldi bana yani 3 dakikalık Bi işlem anestezisiz olurum dayanirim dedim ve devlete gittim
(104 puan) tarafından
Ama 6 ay önerdi ben gebelik istiyorum dedim gitmiş doğum kontrol hapı yazmış ben kullanmadım başka doktora gidicem perşembe günü sen mi istedin rahim filmi çekmesi için yoksa onlar mı yaptı
(130 puan) tarafından
Canim doktor 1 ay letrol kullan dedi ben 2 ay kullandim sonra gittim dedim 2 ay kullandim ama olmadi o zamn rahim filmi çekelim dedi tamam dedim sonra ücreti öğrendim çok geldi araştir dim devlette tüp bebek bölümü çekiyormuş
0 oy
(11,074 puan) tarafından
Polikistik over diyosun dimi? Doktor kontrollerine gidip hormon testi falan yaptırdın mı? 
(104 puan) tarafından
Evet yaptım hormon testi falan normal çıktı sadece yumurta tembelliği olduğunu söyledi
(11,074 puan) tarafından
Her şey normalse akışına bırak. Stres yapma bebek düşünme bile. Kilon varsa zayıfla, hiç olmadı hareket et. Benim ilk gebeliğim çalıştığım dönemde olmuştu. Hareket etmek çok önemli bence günlük yürüyüş yapsan bile yeterli. 3ü bir arada kahvelerden uzak durun özellikle eşin içmesin.

Bir de dualar falan var istersen atayım daha yeni öğrendim ben onları.
(104 puan) tarafından
Kilom 62 canım sen duaları okuyup gebe kalan var mı peki
(11,074 puan) tarafından
Varmış öyle dendi bana. Ben denemedim ama
0 oy
(253 puan) tarafından
incir havuç kürü dene ve ovulasyon testi kullan canım.doktor kontrolünde adetin 2.günü klomene vitsmine başla.inşallah olur
(104 puan) tarafından
Doktor bana öyle bisi demiyor ki kontrol hapı verdi 6 ay kulan dedi başka bisi dememiş bana bende gebelik istediğim  için icemdim duruyor öyle
(253 puan) tarafından
klomen adetin 2. yada 3.günü başlıyor yumurtalar büyüyor bir kutu bitşnce doktor kontrolüne gidiyorsun eğer istediği büyüklükteyse kendisi tahmin eder çatlama gününü yada çatlatma iğnesi verir şu saate vur şu saattede ilişkiye gir der.yumurta büyümesinde klomen etkili.ama doktor danışarak kullanın
(104 puan) tarafından
Ben söylemeden doktor kendisi önermiyor dimi yarın doktora gidecem de
(253 puan) tarafından
eğer hala küçükse bir kutu daha veriyor ama 2.kutu bitmeden seni gene çağırır kontrole.görümcemşnde yumurtaları tembeldi. öyle oldu

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 105 göst.
9 Ocak 2024 Aile kategorisinde Eceinn (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
2 Aralık 2023 Aile kategorisinde Eceinn (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 44 göst.
30 Kasım 2023 Aile kategorisinde Eceinn (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.