0 oy
330 göst.
Diğer kategorisinde (2,573 puan) tarafından
Ablamlar yan köyde oturuyo.Biz eşimle kuzeniz.Ablamlada eşi kuzen.Sık sık bizde oraya gideriz onlarda bize gelir.Her geldiğinde istisnasız kaynanam bize geliyo onların arabasını gorunce.Onlarda genç grubu olarak sohbet etmek istiyo.Bu yüzden hep surat asip erken kalkiyolar 

Bu akşam da aradılar çay koyun geliyoruz diye.Pogaca yaptim çay koydum.Ablam içeri girdikten sonra bi baktık kaynanam ve 5 çocuğu hepsi bize geldiler.Haliyle eniştem çok bozuldu 

Kaynanam ablamın teyzesi eniştemin de halası oluyor ama bizde onlarda istemiyoruz.Sizce nasıl kurtulurum ben bu durumdan

17 Cevaplar

+1 oy
(1,253 puan) tarafından
Benimde yazın bir kız arkadaşım gelmişti bir hafta bende kalmaya taa siirt'ten. Eşimin haberi de vardı ortak arkadaşımızdı zaten. Kaynanam ilk günler sürekli geldi bana sanki hani niye bu kız burda ne zaman gidecek dercesine bi geliş ama tavrından falan anlaşılır ya öyle bizde aynı binada oturuyoruz kaynanamla şuan. Tam benden yukarı çıkarken tuttum kolundan söyledim benim misafirimi rahatsız etme ben senin misafirin geldiğinde hemen geliyor muyum diye.bi Kalk git demediğin kaldı  arkadaşıma dedim. Sonra problem çözüldü. Bazen böyle anlıyorlar napalım 
(2,573 puan) tarafından
Vay be helal olsun valla.Yok ben ne desem bütün mahalleye rezil eder beni.Zaten zor bela rezil ola ola ayırdım evi
(1,253 puan) tarafından
O konuda şanslıyım sanırım aramızda geçen şeyleride eşime anlatmaz. Aslında olması gereken bu da biz kötü kaynanalardan boylelerini şans sayıyoruz :)
-Reklam-
0 oy
(6,255 puan) tarafından
Enisten laf vursun belkij anlarlar ablan dese alinirlar da enişten yabancı o desjn
(2,573 puan) tarafından
Kalkmayın meyve fln getircem dedim yok biz gidelim dedi.Arabanin önünde eşime demiş sohbet hiç olmadı sizin misafirler yüzünden demiş
(6,255 puan) tarafından
Onu eşine değilde kaynanalara maşallah sizinde gözünüz burda galiba ne zaman gelsek damliyorsunz diyip
(2,573 puan) tarafından
Eniştem kondurmaz kendine.Esim söylemeli o da hiç soylemes biliyorsun ana baba kuzusu
(231 puan) tarafından
Esin sinir olmuş mu enişten öyle demiş ya
(7,254 puan) tarafından
Eşinin demesi lazım semos ya.
0 oy
tarafından
Biraz zorr laf atsanız ortalık 56 olur 
(2,573 puan) tarafından
Ay bilmiyorum o kadar sinir oldum ki.Esimle tartıştık şimdi
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Ay ben bile sinir oldum burda
(2,573 puan) tarafından
Çok sinir bozucu
0 oy
(3,402 puan) tarafından
Direk sloğu  biz de  alır en çokda  annemler  gelince
(2,573 puan) tarafından
Aynı bizimki
0 oy
(2,620 puan) tarafından
Siz onlara gidin arada bence

Ama o kadar sinir oldumki ben kudurdum burda valla :)
(2,573 puan) tarafından
Ya hayır oda olsa yine tamam.Getirdi 5 çocuğu.Evim tek oda.O kadar kalabalık olduki
Ablamda var 3 çocuk bende 2.Ayriyeten kuzenimde vardı.Artik çocuk sesinden hiç bisey duyulmuyodu
0 oy
(2,373 puan) tarafından
Gelmez ama eşimden duyarsa keşke bende gelseydim ben onları severdim falan fişman dermiş o gün annemler geldi eşimde biraz oturdu siz rahat oturun diye annesgile gitmiş bzm şehir ama evlerimizn arası çok yakın iki dk falan oraya gitmiş beni sormuş kaynana iyi kaynanam geldi oturuyorlar demiş bende gitsem falan demiş benmkide git anne demedim gotureyimde demedim sonra babam falan geldi vazgecdi annem dedi bu arada bnm kaynana benm eve 2 senedir hiç gelmiyo olaylar oldu sürtunuyo ama cagirsam gelecek bende eşime hak ver bana zaten ayda yılda bir geliyor bzmkiler dedim rahat rahat annemle oturmak istiyorum dedim haklısın dedi gecdi sizin olay birazcık alişmislar canm ne yapsan gelirler terslesen bile gelirler malesef 
(2,573 puan) tarafından
Mesafe en güzeli.Allahtan eşin anlayisli
0 oy
(8,955 puan) tarafından
Ay çok sinir bozucu bir durum. Benim kaynanam evime zor ayak basar. Misafir varken hele hiç gelmez. Eşin söylesin annesine gelmeyin diye. Sen bişi desen kötü olursun ama oğlu ne dese yarın bir gün barışırlar.
(2,573 puan) tarafından
Yine evde tekken o kadar gelmez ama buraya kim gelse koşa koşa gelir bide 5 6 cocukla
(8,955 puan) tarafından
Çocuklar kim. Of valla çak lafını yoksa kurtulamazsin
(2,573 puan) tarafından
Hepsi onun çocuğu.Valla en sonunda kovcam artik
0 oy
(3,700 puan) tarafından
Çocuğun var mı senin?  Varsa eğer götür ver kaynanana, misafir gelecek durmuyo, rahat kafayla sohbet edemiyoruz. Gidene kadar sizde kalsın de. 
(2,573 puan) tarafından
Ölüm döşeğinde olsam bakmaz
(3,700 puan) tarafından
Surat as canım. Bunu tavırlarınlaa belli edebilirsin
(2,573 puan) tarafından
En sonunda öyle yapicam artık
(3,700 puan) tarafından
Ha hiç. Yapmadın yani. Yüz vermişsin belli. Geç sayılmaz bence dene.
0 oy
(231 puan) tarafından
Eşinle konuş güzelce O da Annesini güzel uyarsın yani bu nasıl bir şey ya laf dinlemiyor mu bu sefer güzel  kayınvalidenle Sen konuş Anne bak böyle yaptıgin çok yanlış 
(2,573 puan) tarafından
Malesef eşim ana baba kuzusu.Asla ağzını acmz
(231 puan) tarafından
O zaman sen konuşacaksın canım ben böyle şeylerden rahatsız oluyorum Tamam teyzem olabilirsin ama ben de biraz ailemle ablamla baş başa oturalım
(2,573 puan) tarafından
En sonunda söylicem çünkü bayramda annemler abimler hepsi gelecek.Yine bize damlayacak cocuklariyla
(231 puan) tarafından
Aynen Kırmadan güzel dille konuş canım
0 oy
(763 puan) tarafından
Pazar günü eşimin arkadaşı eşi gelecek kadın hamile birde konteyner da kalıyoruz tek oda 5-6 ay önce gelmişlerdi sabah oturudk yemek yedik akşama doğru diğer arkadaşı eşi gelmişti onlar gitti sabah gelenle oturuyorduk eşimi aradı kaynanam ne yapıyorsunuz diye eşimde söyledi oturuyoruz diye tmm geliyoruz dedi geldiler çay verdim içtiler misafirle beraber çıktı gittiler bakalım bu pazar yine gelecekler kaynanam duyarsa gelir mi gelebilir yeni araba aldı onu sürme bahanesiyle yine gelir
(2,573 puan) tarafından
İşte bizimde tek oda kız.8 büyük 10 çocuk tek odada düşün
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Niye geliyorsa ay hiç hoşlanmam benimkiler de öyle biz eşimle akraba değiliz çok gelenimiz gidenimizde olmuyo ama annemler gelse davet bekliyolar soylememle de damliyolar annemlerde önce ya da eşimin tarafı biri gelecek olsa illa onlar da geliyo ya ben kendi misafirimi kendim agirlayamiyomuyum bi de eli de boş gelmez sanki ben beceremiyorum kötü niyetinden değil ama ben bu yaşıma kadar kendi işimi hep kendim yaptım birinin bişey yapmasını kaldıramıyorum minnet etmişim gibi geliyo niye yani her gelene damlayscsk hepsini o ağırlayacak gelen demezmi bu gelinde hiç mi bişey yapmayı bilmiyo 
(2,573 puan) tarafından
Benimde kurtulmam lazım bi şekilde.kovcam en son
(7,043 puan) tarafından
Eşin söylesin annesine anne artık gelme yani hiç mi bi misafirimiz olmayacak bizim hepsinde geliyosun desin
0 oy
(2,842 puan) tarafından
Eşin annesiyle konuşacak, hayırdır anne misafirimiz var biz gençler takılacağız deyip eve almayacak. Bunun başka yolu yok.
(2,573 puan) tarafından
Ağzıni açmaz asla.Bahsetsem bile tartisiyo
(2,842 puan) tarafından
O zaman sen yapacaksın, geldiğinde müsait değilim misafirim var deyip alma eve. Ya da al karşına konuş, beni aramadan lütfen pat diye gelme. Misafirim oluyor, her seferinde senin olman gerekmiyor de.
0 oy
(1,673 puan) tarafından
Bana bur durum misafir gelince damlıyor değilde yakın akrabası geldiği için göreyim diye geliyor gibi geldi 
0 oy
tarafından
Çok garip canım valla ben olsam derim mesela bizimde kaynana bir yere gitmemizi veya arkadaşlıklar edinmemezi istemiyor ğibi eşimin iş.arkadaşları ile ailecek görüşüyoruz yeni yeni bi iki kere laf.arasında dedim yüzü asıldı istiyorki sadeca onlara ğidelim başka kimse ile görüşmeyelim
0 oy
(678 puan) tarafından
Gelme amacı ne onu anlamadım yani ben 
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Yani hepiniz çok yakın skrabaymissiniz. Üstelik kaynananın 5 çocuğu daha olduğuna göre genç. Demek ki o da muhabbet etmek istiyo. Yabancı yer olmayınca da damliyo heralde hemen. Bakanlar bı dahaki gelişlerinde arabayı az ileriye parkedip gelsinler. Görmezse gelmez

İlgili sorular

+1 oy
18 cevap 279 göst.
30 Kasım 2021 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 442 göst.
22 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Zenan (705 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 511 göst.
0 oy
66 cevap 1,277 göst.
30 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (759 puan) tarafından soruldu