0 oy
87 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (257 puan) tarafından
Kızlar bu bir haftadır gece uyandirmayi kestim yanlismi yaptım sizce gece çoğu zaman kalkmiuo sabaha doğru beş gibi  kalkiyo ağlamasına uyanıyorum ama vicdan yapıyorum yanlismi yaptığım. Uykusu bölünmesin o kalkiyo zaten diye alarm kurmuyorum bide cisli bezi 3 yada 4 oluyo kaka da hergun değilde birgün yapiuo birgün yapmiyo beslenemiyomu acaba ama gün içinde 2 saatte bı emziriyorum

8 Cevaplar

+1 oy
(5,038 puan) tarafından
Uzamış sarılığı yoksa uyandırmana gerek yok. Benim kızım da 50 günlükken uyanmamaya başladı. 3-4 tane bez dolu oluyorsa doyuyordur :)
(257 puan) tarafından
Sağolasın canım çok şükür hiç sarılık olmadık. Bezide doluyor
-Reklam-
0 oy
(38 puan) tarafından
Canım benim bebeğim bir buçuk aylık daha dün emzirme hemşiresine danıştım gece kaldırayım mı diye bir ayı geçmiş gelişimi iyiyse uyandırma o acıkınca uyanır dedi ve benim bebeğimde düzenli kaka yapmıyor bunun doymasıyla alakası yok kaka ihtiyacını fazlada karşılıyabiliyolarmış soyup doymadığı kilodan anlaşılır
(257 puan) tarafından
Ayy sağolasın canım içim rahat etti Yaa içim içimi yiyodu kontrol gününe gün sayiyodum
(38 puan) tarafından
Rica ederim canım onların acıkınca yeri göğü inletir zaten bizimde ilk gecemiz acıkınca kendi kalkıyor:)
0 oy
(140 puan) tarafından
20 günlükten beri uyandırmıyorum doktorum uyandırma dedi en fazla 6 saat uyuyor sonra uyanıyor bişey olcak olsa benimkine olurdu ona rağmen ayda 1.3 kilo alıyor gündüz her istediğinde emzir hiç saat bekleme gece yatmadan da uzun uzun emzir bişeycik olmaz 
0 oy
tarafından
Hiçte yanlış yapmıyorsun canım emin ol ben bebeğimi aç kalmasın aman altını temizleyim diye uyarıyordum çok sinirli oluyordu bunalıyordu ağlıyordu huysuz oluyordu bende bıraktım uyarmayi kendi uyanınca karnını doyurdum altını değiştirdim hiçte huysuz olmadı sende öyle yap bakma uyandırın dediklerine 
0 oy
(380 puan) tarafından
Ben kızıma sadece ilk 10 gün dikkat ettim aldım emzirdim onun dışında ne altinni degistim ne uyandırdım. Çok şükür birşey olmadı şimdi 3 yaşına. Girecek 
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Ben bunu 1.5 aydan sonra falan bıraktım herhalde sarılık yoksa kilo alımı ds iyiyse uyandırmaya lüzum yok bence de. Şuan 7 aylık oldu gece uyanmadıkça dokunmuyorum
0 oy
(1,557 puan) tarafından
Ben o hataya düştüm sen düşme canım sarılık vs yoksa uyandırma ben kalkıp uyandırmadan kucağıma alıp emzirdim sonra bu döndü alışkanlığa şuan saat 5 32 aylık kızım hala saat başı uyanıp emmek istiyor:((
0 oy
(1,141 puan) tarafından
Uyandıran annelerin gözü yaşlı çünkü o çocuklar artık uyumuyorlar biyolojik olarak açlık hissedip kalkabiliyorlar bebekler kilo alımı bez sayısı iyiyse sarılık durumu yoksa ellemeyin zaten ilk ay çok mühim oluyor sonra çocuğa göre şekil verilebilir o ama siz yine de kontrol edin ihmal etmeyin gün içindeki emmeleri iyiyse sorun yok

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 124 göst.
22 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Elanur888 (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 107 göst.
26 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan89 (886 puan) tarafından soruldu
+2 oy
11 cevap 342 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde melis-gul (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 372 göst.
21 Kasım 2021 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu

379,773 soru

11,368,678 cevap

34,850 kullanıcı

...