0 oy
584 göst.
Diğer kategorisinde (214 puan) tarafından
Kızlar canim öyle trilice çekti ki pastanede dilimi 40 TL çok mu sizce yapmak mi daha karlı olur hiç yapmadım kreması flaan tutmaz diye 

31 Cevaplar

+1 oy
(2,701 puan) tarafından
Kız evde yap 1 hafta ye :)) ben sadece 1 kutu sıvı krema kullanıyorum 
(16,504 puan) tarafından
Canım tarif veriri misin senin yaptığından  . Annemlerdeyim bnmde canım çekti ve 1 krema tek var şuan
(2,701 puan) tarafından
Yeni gördüm hakkını helal et
4 adet büyük boy yumurta (yumurtalar küçükse 5 adet kullanın)
1 su bardağı şeker
Yarım su bardağı nişasta
1 su bardağı un
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
Üzeri için;

1 poşet krem şanti
1,5 çay bardağı süt
Sütlü şerbeti için;

4 su bardağı süt
Yarım su bardağı şeker
1 paket krema
Karamel için;

1 su bardağı şeker
2 su bardağı su
1 yemek kaşığı nişasta
1 tatlı kaşığı tereyağ
(2,701 puan) tarafından
Karameli için, bir tencereye şekeri alalım ve orta ateşte şekerin rengi kahverengiye dönüp iyice eriyene kadar bekleyelim fakat yanmaması için dikkat edin.
Tamamen eriyen şekerin içine 1 su bardağı soğuk suyu dökelim. Şeker sertleşecektir. Eriyene kadar arada karıştırarak kısık ateşte tutalım.
Ayrı bir yerde 1 su bardağı soğuk suyun içine nişastayı alıp topaklanma kalmayacak şekilde karıştıralım.
Nişastalı karışımı ve tereyağı karamelli suyumuzun içine ekleyelim ve iyice karıştıralım.
Karamel kıvam alana kadar 6-7 dakika pişirelim. Ocaktan alıp soğuması için bir kenara alalım.
Bunu ben nefis yemek tarifleri den almiştim eğer link istersen atayım anlamadıysan
(301 puan) tarafından
Bende sizin tarifin aynısını yaptım çok güzel oldu ama karamel sosunu hazır triliçe paketi almıştım onun içindeki sosu kullandım . (Sos yapmayı beceremiyorum) hazır kullandım.
(16,504 puan) tarafından
Yaa kuzum çok tşk ederim sen hakkını helal et asıl uzun uzun yazmışsın❤️
-Reklam-
0 oy
(168 puan) tarafından
Yapması daha masraflı gibi kız ye gitsin 
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Kremasi sütü vs yapmayla ugrasmam cok canim istediyse. Al ye 40 lira suan hicbisey degil valla
0 oy
(2,418 puan) tarafından
Bana çok uygun geldi burda ni dilim tatlı 100den başlıyo
0 oy
(656 puan) tarafından
Evde çocuk varsa kendin için eşin için ve çocuklar için alacaksan tabii ki evde yapsan daha karlı ama sadece kendin için alıyorsan hazır alsan daha karlı:)
0 oy
(1,554 puan) tarafından
120 falan burda bir dilimi
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Bence gayet uygun
0 oy
tarafından

Tüm malzemelerim var yapasım geldi :D

0 oy
(3,659 puan) tarafından
Bizim burda 100 lira falan dilimi çok iyi
0 oy
(3,619 puan) tarafından
Ben gecen uskudarda sordum 150 dedi
0 oy
(1,792 puan) tarafından
Ben okadarda paraya üzülüyorum bir tatlıya vermeye evde masraflı olsada yapıyorum değişik tatlı oğlum çok seviyor 2 güne bitiyor zaten değişik yapmayı denemeyi seviyorum trilicede kolay zaten 
0 oy
(1,648 puan) tarafından
Yapması kolay ama masraflı al gitsin hem misafire falan yapılacak tatlı karı koca nasil bitcek yazık olur malz. 
0 oy
(1,754 puan) tarafından
40 mı burda pastanede 90 tl 
0 oy
(472 puan) tarafından
Yapması çok zor valla . Çok uğraştırıyor  .fiyatı normal
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Uygun hemde çok

40 tlye yapılır mi kız hiç.
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Valla hiç unutmuyorum sevmem triliceyi üç sene önce hamileyken oğlum bir türlü yüzünü dinlemişti Dr tatlı biseyler ye gel dedi o zaman yemiştim 45 liraydı dilimi hala aynı olmasına şaşırdım 
0 oy
(1,584 puan) tarafından
A101 de karamela.sos satılıyor ben onu alıyorum rahat 3 4 borcum triliceye yetiyor evde yapıyorum triliceyi hemen hemen hafta da bir yaparım.bana göre çok.masraf olmuyor ozmn malzemeleri genelde  evde olan malzemeler 

Ben nefis yemek tarihlerinde elif ataların tarifininyapiyorjm.tam tutuyor tarifi 
0 oy
(933 puan) tarafından
Kuzu hiç denemediğinsen 1 dilim al ye yoksa kendin yap eğer tutturabilirsen o karemeli yapmak başlı başına meziyet
0 oy
(933 puan) tarafından
Kuzu hiç denemediysen 1 dilim al ye yoksa kendin yap eğer tutturabilirsen o karemeli yapmak başlı başına meziyet
0 oy
(6,019 puan) tarafından
40 mi? Ben geçen 120 tlye yedim :) resmen kazılandım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 90 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,378 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ashshhshs (996 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 190 göst.
4 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 227 göst.
3 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,055 puan) tarafından soruldu

380,284 soru

11,386,027 cevap

34,886 kullanıcı

...