0 oy
517 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

image

image

Bunları da okuyup Bidât diyen çıkmaz herhalde :)

4 Cevaplar

+1 oy
(2,933 puan) tarafından

Çıkıyor ;)

Hangi zikirleri çekelim hocam<3hastayım maalesef 

tarafından
Ben de reglim bu listeyi dikkate alacagim sagolasin canim
(2,933 puan) tarafından
Çok sagol canim ❤️
(1,717 puan) tarafından
Allah'ım hayırlı gece de zikir çekenlerden eylesin bizleri ❤️
tarafından
Ceylancan Allâh sen den de senin sevdiklerinden de râzi olsun ☺️❤️☺️
(1,717 puan) tarafından
Amin amin Allah razı olsun cümle Müslümanlardan razı olsun ☺️
-Reklam-
+1 oy
(5,174 puan) tarafından

Niye laf atıyorsunuz :D

Biz ay için bisey demiyoruz tabiki mübarek kaçırılmaması gereken fırsat aylari yalnız kandil bidat dedim hala arkasındayım
Ha bide kaynak neden yok böyle postlarda mesela merak ettim şimdi 

(3,423 puan) tarafından
Ebu Hanzala yi mi izliyorsun canım
(5,174 puan) tarafından
Neden :) sende mi dinliyceksin dinledigimi
(3,423 puan) tarafından
Yok canım eltim var onu dinliyor da o da kandillere bidat diyor ondan dedim
(5,174 puan) tarafından
Çok kişi diyor canım çünkü bidat
(1,080 puan) tarafından
Bidat denilince neden ona bağlıyorsunuz anlamıs değilim. Kaynak istemesi gayet normal belki ikna olacak
(3,423 puan) tarafından
Bilmiyorum valla oruç tutup ibadet etmeye çalışıyoruz elimizden geldiğince bunda kötü olan ne var ki bidat olsun olmasın
(5,174 puan) tarafından
Bidat ehli atestedir diye hadis var ondan
(5,174 puan) tarafından
Dinde yoksa biz kendimiz uyduramayiz
(3,423 puan) tarafından
Düşüncene saygı duyuyorum canım
(5,174 puan) tarafından
Teşekkür ederim
tarafından
Ne bidati allah askina ya? İnsanlarin kafalarini sacma sapan seylerle doldurmayin. Burda 5 kisi bile acaba mi dese vebalini odeyemezsiniz? Bu tip gecelerde kuran okunur ibadet edilir dua edilir insani boyle birseye tesvik eden bir sey nasil bidat olabilir? Allah askina ya
(5,174 puan) tarafından
bakma geç yorumundan kime ne asil bidat değil diyen vebalini düşünsün
tarafından
Yorumun insanlarin kafalarini karistiriyorsa banane olmuyor maalesef hele ki boyle hassas bir konuda. Hicbir konuda ne soyledigin beni zerre ilgilendirmez ancak bu konu herhangi bir konu degil. Uc bes kisi okuyup acaba mi dese bile yazik gunah. İbadet ettigin insani ibadete cagirdigin bir geceye hangi akla hizmet bidat denir? Saygi duyabilecegim okuyup gecebilecegim bir dusunce degil bu uzgunum. İnsallah kimsenin kafasi karismamistir.
(5,174 puan) tarafından
İyide nerden biliyorsun doğru olanın o olduğunu ya bizim dediğimiz doğruysa o zaman vebal kimin?

Bidat olan insanların uydurduğu kandil gecelerinde özel olan gece Kadir gecesidir ve delili vardır

Üç ayların hepsi mübarek aylardır yap ibadetini tut orucunu kandil diye adlandırılan uydurulan şey BİDAT  biz ibadete mi laf ediyoruz ?

Karşı cilmadan bir asastirip bakın doğru nedir yanlış nedir kulaktan dolma bilgiler helaki olur insanın
Herkes kendi dinini kendi araştırsin başkasının lafına gerek yok
(6,579 puan) tarafından
Bak güzel kardeşim böyle gecelere bidat denmez. Bir insanın başka insanı hayra çağırmakta sınırı yoktur. Bizim her fırsatta Kur'an ve sünneti konuşmamız lazım, böyle gecelerde buna en yoğun şekilde vesile olduğu için buna bidat diyemezsiniz. İnsanlar medreselere gidip veya toplanıp Kur'an okuyo ne bileyim dini sohbet veriyo veya dinliyo. Bu Kur'an da geçiyor mu hayır o zaman buna da mı bidat dememiz gerekiyo? Tekrar söylüyorum hayra çağırmakta sınır yoksa böyle gecelere bidat dememeniz lazım.
tarafından
Okudugunuz yarim yamalak seyleri kafaniza gore yorumlayarak insanlari zehirlemeyin lutfen. Kafaniza gore hukumler vermeyin. Burda 3-5 kisi bile acaba mi dese vebalinin altindan kalkamazsiniz. Bir cok dusunceye ve insana saygi duyarim ama sizin yolunuza saygi duymam imkansiz.
(5,174 puan) tarafından
Bak ne güzel kibarca yazmışsın
Peki bizim ne niyetimiz var da bu kadar ısrar ediyoruz bidat ehli ateş ehlidir hadisini defalarca tekrarladım ne kadar tehlikeli siz düşünün

Din adına özel gece uydurmak bizim haddimize mıdır ki neden peygamber efendimiz buyurmadi da insanlar koru körüne yapıyor ?

İşte şeytan böyle aldatıyor insanı çünkü neden
İnsanlar kötü bişey yaptığını düşünmüyor bu yüzden şeytan kolayca kandırıyor
Neden özel bir gece neden bütün ay değil bir düşünelim
Şeytan insanı oyalayr ve günaha en kolay yoldan ulaştıriyor
Biz Rabbimizin ve Resulünun emrettiklerini yapsak yetmez midir
(5,174 puan) tarafından
Evet antijelibon bende aynı şekilde insanları saptiranlaea saygı duymuyorum olmayanı var gibi gösterenlere ....
(6,579 puan) tarafından
Mübarek aylar olarak adlandırılan aylar 2.selim döneminde camilerde yakılan kandillerden adını alıyor şimdi mahya yakiyolar o dönemde böyle bişey mümkün olmadığı için kandil yakarlardi insanları islama davet ve böyle gecelerin önemini insanlara duyurmak için kandil yakılırdı.siz hem kendinizi hem insanları tehlikeye atıyosunuz bidat diyerek
(5,174 puan) tarafından
E tamam kaynak dinimiz miymiş?
(5,174 puan) tarafından
Kendine hoca diyenlerde çıkıp bu günahi yayıyor insanlarda hoca dedi diyip inanıyor
Yanmaz kefen satan hocalar ...
(6,579 puan) tarafından
Yani kendinizi imamı azam,imami buhiri bunun gibi bir çok alimden üstün görmezsiniz:D size göre sadece Kadir gecesi var çünkü sadece Kadir gecesinde Kur'an da geçiyor öyle mi? Eğer öyleyse bence kaynaklarınızı değiştirin
(5,174 puan) tarafından
E sizin kaynağınız nedir ayrıca o alimler kandil var mı demis ?
(6,579 puan) tarafından
Onu da siz araştırın. Arkadaşın sorduğu soruyu sormak istiyorum Ebu hanzala mı dinliyosuzun.
(5,174 puan) tarafından
Hakkı soyleuen kim varsa onu dinliyorum:)
Siz kimi dinliyorsunuz ne kaynak var ne delil :)
tarafından
Bayan kaynak sorup duruyor ama henüz kendi kaynağını paylaşmıyor? Aaa yoksa haşa Allah ı mekanlandıran bi şekle surete bürüyen reddiye almış ibni  teymiyye mi :D
(5,174 puan) tarafından
Kaynak neden hoca olsun arkadaşım şaka misiniz hadis söylerim ayet söylerim fetvayı söylerim siz onu da yapmıyorsunuz
tarafından
Kandil osmanlıca bi kelime ve kelime manası ışık demek. Osmanlı da kandil gecelerinde mahyalar asılır o gün bi bayram gibi ibadetle geçirilir ikramlar yapılır gündüzü oruçlu geçirilir sadaka verilir. Sizin derdiniz kandil değil. Burada beni konuşturmayın. Siz regaibi de miracı da her kandili reddediyorsunuz. Miraç için sizin sahte hocalarınız peygamberimizin sav rüyası diyorlar. Sen daha gelmiş neyin bidatindan bahsediyosun. Zehrinizi gidin başka yerde kusun.
(6,579 puan) tarafından
Ebu hanzalayı dinliyosaniz şayet çok bişey beklemem zaten selametle. :D
tarafından
Kıldığın namaz Kuran da nerede geçiyor detaylıca? Biz Kuranı kerimi tefsirsiz okumuyoruz. Sünnetler bizim başımızın tacı. Mübarek gün ve geceler bizim başımızın taci. Büyük islam alimleri günlümüzün en güzel köşesinde.  Elhamdülillah ehli sünnet müslümanız . Allah size de hidayet versin. Madem hocalara ne gerek var diyosun sizin ele başınız ebu hanzala ne oluyor merak ettim :D
(5,174 puan) tarafından
Benden neden birşey bekleyesin :)
Herkes kendi hesabını verir ha tekrar söylüyorum üstüne basa basa diyorum BİDAT inanmıyor olmanız beni etkilemez o sizin probleminiz :)
(5,174 puan) tarafından
Sünnette var ? Kildigimiz namaz
Biz sünneti tefsiri inkar mi ediyoruz ne alaka şimdi
Siz var diyorsunuz siz ayetten sünnetten gösterin de biz inanalim madem
(5,174 puan) tarafından
Allah hidayet etsin tabiki hem bize hem size :)
En doğrusunu Allah bilir
tarafından
Bak kaçıyosun :D diyecek bişey bulamazsın çünkü sizin beyninizi çok kötü yıkıyolar. Allah size hidayet versin. Çünkü bu düşünceler iyi şeyler değil ve islama en çok zararı dokunan şeylerin başında bunlar geliyor. Kandilimiz mübarek ola ;)
(5,174 puan) tarafından
Sizin kandiliniz bizim mübarek aylarimiz ve Kadir gecemiz yeter :)

Kacmiylrum sor ne istiyorsan burdayım :)
Rabbim hidayet etsin tabiki kabul ediyorum yanlissam Hidayet etsin Rabbim sizde bu duayı kendinize bol bol yapın ya yanlış sizinse ?
tarafından
Bu arkadasin takip ettigi kisi ebu hanzala. Gun gibi ortada. Bana uzak Allah a yakin olsun kendisi mumkunse. Herkese hayirli kandiller diyor ben de cikiyorum bu zehirli yorumun altindan.
(5,174 puan) tarafından
Güle güle :)
tarafından
düzenlendi
Sana tüm Hâdis-i Şerifleri ve kaynaklarını atacağım bı iznillâh ama şimdi değil kız hem ne hased ediyon milleti aaa niye git sen de kilsana sanki şey yâ ehli bida bu gece namaz kılıyor zikir çekiyor ben de onlara benzememek için kılmayacağım der gibi tövbe nâ :) :) :)

Ayrıca Cübbeli Ahmet hoca efendi bir değil iki değil yanmaz kefen olayını defalarca izahat etmiş bir dinle istersen.
(5,174 puan) tarafından
Ne istiyorsanız onu yapın ....
0 oy
tarafından
Ya sana hastayım şu ibadetleri bu kadar güzel  teşvik ettiğin için ❤️ sıfır önyargı sıfır zorlama sıfır kaba dil dini ogretiyorum adı altında kibir kasan insanları görünce sana kaçıyorum ❤️❤️❤️ :* 
tarafından
Yâ çok tatlısın Allâh râzi olsun ☺️ kız namazı kıldım yine duâ ettim sana hadi iyisin :D
tarafından
Canımsın ❤️
0 oy
(5,395 puan) tarafından
Çıkar eminim çıkar Rabbim bu geceyi bol sevapla bitirmeyi nasip etsin ❤
tarafından
Amiiiin ❤️

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 81 göst.
2 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sweetlady (741 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,479 göst.
4 Mart 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde Meryemserap (965 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 210 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,038 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 691 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde ikizlerin-annesi (364 puan) tarafından soruldu

397,276 soru

11,881,970 cevap

36,003 kullanıcı

...