0 oy
209 göst.
Diğer kategorisinde (15,240 puan) tarafından
Kalorifer dosetecegiz. 22 metrekarelik salona kaloriferci 1 petek 140 cm lik yeter demis. Eşim de ben 180 lik yaptircam diyo. Ben de 2 tane yaptıralım salona diyorum. Isınmaz gibi geliyo. Tecrübeli olanlar yazarsa sevinirim. Hep ya sobalı ya klimalı evde oturdum sayilir

14 Cevaplar

+1 oy
(4,197 puan) tarafından

Benim 24 mkare tek petek var.  İsiniyor cayir cayir.  Bi onceki evim kirada oldugum ev alci sivaymis 3 petek vardi bi tanesi ufak60 70 cm falan. Diger ikisi buyuktu ama kombiyi köklesek de isinamiyoduk. Tuvalette osursak iki ust kat duyuyordu:))). Evin yalitimiyla da alakali biraz

(15,240 puan) tarafından
Valla eski ev. 20 25 senelik falan tadilat yapıp gircez. Yalıtımı yoktur bence ama
(538 puan) tarafından
Ay çok güldüm oturduğum ev aklima geldi :D
-Reklam-
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Normal petek yerine hibrit petek alırsanız bir tane yeter 
(15,240 puan) tarafından
Hibrit petek hiç duymadım. Araştırayım.
(7,447 puan) tarafından
Mutlaka araştır canım
(15,240 puan) tarafından
Teşekkürler ☺️
(7,447 puan) tarafından
Rica ederim canım :)
0 oy
tarafından
Odanınn dizaynı 2 petek koymak için uygunsa 2 petek koy. Değilse büyük tek petek koy bence
(15,240 puan) tarafından
Dikdörtgen oda. Bana 2 petek daha iyi olur gibi geliyo. Ama.kac kişiden fiyat aldı eşim. Hepsi de tek petek yeter demiş.
tarafından
O zaman tek koy canım. Benm salon bi duvar boydan boya cam mesela. 2 ufak petek koymuşlar cam olan duvarın yan duvarlarına
 karşılıklı
(15,240 puan) tarafından
Tamam dostum çok sağol
0 oy
(790 puan) tarafından
Döşetirken petek giriş çıkışlarının ayrı yerlerde olmasına dikkat edin bizim su giriş çıkışını aynı yere getirmişler biz 60 ta çalıştırsakta ısınmıyor ev normalde ideal bizimki ama ev soğuk geceleri gündüzleri hadi güneşle ısınıyoruz 
(15,240 puan) tarafından
Hadi ya. Bı soralım o konuyu. Teşekkürler
0 oy
(6,016 puan) tarafından
2 petek daha iyi gibi, bizim evde büyük tek petek var, oturma alanına uzak. Ben yaptırmış olsaydım iki petek taktırırdım. 
(15,240 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum aslında. Ama tüm kaloriferciler nedense tek petek yeter demisler. Acaba onların satış politikası flan mı acaba dedim. Guvenemedim. Bı de burada sorayım dedim
(6,016 puan) tarafından
Proje çiziyorlar belki öyle olması gerekiyor ben de bilmiyorum ama alt kattaki komşumda iki tane ve evi daha iyi ısınıyor. Benim evde oturma alanında değil petek, yemek masası yerinde mesela. Koltuklarla masayı da değiştiremem o bölüme sığmaz koltuklar.
0 oy
(3,703 puan) tarafından
Benim büyük kızların odası 22 metrekare. Kare değil yalnız, uzunca dikdörtgen. İki petek var hamam gibi oluyor kışın. 
(15,240 puan) tarafından
Heh işte bizimki de dikdörtgen. Tek olsa yetmez mi diyosun
(3,703 puan) tarafından
Bazen peteğin birini kapatıyorum ama aşırı soğuklarda tek petek asla ısıtmıyor. Üstelik odaları güneye bakıyor. Petek Enleri 1.50 cm.
(15,240 puan) tarafından
Anladım dostum. Sağolasın.
(3,703 puan) tarafından
Rica ederim.
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Benim salonum 25 metre kareye 2 tane petek var biri 1,5 diğeri 1 metre gayet iyi ısınıyor benden öncekiler 1 metrelik peteği sonradan eklemişler herhalde ısınma sıkıntısı varmış diye eklenmiş şuan iyi ısınıyor 
(15,240 puan) tarafından
Ya olmadı biz de öyle yaptıralım. Sonradan pişman olmaktansa
(1,501 puan) tarafından
Tabi gün geçtikçe herşey pahalı oluyor hepsini aradan çıkarsan daha makbul olur ki bakarsın biirtaneyle ısınıyor digerini kapatırsın soguk günlerde açarsın daha ekonomik olur ve gerektiğinde çalışır
0 oy
(4,972 puan) tarafından
Canım benim odam 26 metrekare ve 1 âdet büyük 180 lik petek var çok güzel ısıtıyor 
(15,240 puan) tarafından
Tamam dostum çok sağol
0 oy
(2,471 puan) tarafından
Bnm salonum 32 mt2 tek petek var. Ama binamiz yalitimli ve merkezi sistem o yuzden isiniyor.
(15,240 puan) tarafından
Anladım dostum sağol Bizim yalıtım yoktur herhalde.
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Benim 25 metre iki petek var canım büyük olanlardan ama orası boş kullanmadim ısınır mi bilmem
(15,240 puan) tarafından
Anladım dostum sağol
0 oy
(783 puan) tarafından
Bence 2 yaptır canım 
(15,240 puan) tarafından
Bence de
0 oy
(2,858 puan) tarafından
Bana kalırsa tek petek yeterli olur 22 m2’ye. Ama burada asıl konu yalıtım. Binanın yalıtımı iyi değilse 2 petek de koysan istediğin performansı vermez. 
(15,240 puan) tarafından
Bina eski 20 25 yıllık. Yalıtımının iyi olduğunu düşünmüyorumm. Komşuda 180 lik varmış yetiyir diyormuş. Bı de Antalya'dayiz. Ondan acaba mi diyorum .
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Yalıtım varda evde yeterli gelir canım yoksa yeterli olmayabilir
(15,240 puan) tarafından
Bina eski 20 25 yıllık. Yalıtımının iyi olduğunu düşünmüyorumm. Komşuda 180 lik varmış yetiyir diyormuş. Bı de Antalya'dayiz. Ondan acaba mi diyorum
0 oy
(10,047 puan) tarafından

image

valla canim m2 sini bilmiyorum ama 3 petek var ama kucuk kucuk. Yeni yonetmelige gore boyleymis. 

image

Bak bunada simdi baktim. Ortalama 10m2ye 1 metrelik petek olmaliymis. 20m2 ye 2 petek 1er metrelik yani
(15,240 puan) tarafından
İlk defa duyuyorum yönetmeliği. Bu adamların haberi yok heralde bundan☺️ Antalya'da oturuyoruz. Ondan mı tek petek yeter dediler acaba diyorum
(10,047 puan) tarafından
Yeni evlerde bu sekilde canim artik hersey yonetmelige gore. Yeni ev yaptiriyoruzda :) deprem yonetligi ayri tavanlar falan hep kolon. E onlari kapatmak icin asma tavan yaptilar hep tavanlar alcaldi. Iste şu kadar m2ye bu kadar petek olacak diye falan. Olmazsa onay vermiyo belediye iskan icin. Mesela suan oturdugum ev cok buyuk sacma sekilde hem petek az hem kucuk hic isinmiyo ev. Bu attigim yeni evin salonu. Suanki salonum bundan daha buyuk 1mtrelik tek petek var asla isitmiyo. Burda en azindan 1 petek daha olmaliydi ikiside 1.5 luk
(15,240 puan) tarafından
Kız o kadar büyük odaya bir peteği koklatmak için mi koymuslar. 1 metrelik yetmez tabi☺️ güle güle oturun inşallah. Bizim tasinacagimiz ev eski. Bakalım artık. Komşular da sorup sorusturalim bari

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 289 göst.
29 Nisan 2023 Aile kategorisinde Alyadua1 (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 427 göst.
12 Ocak 2023 Moda kategorisinde Seda-444 (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 337 göst.
19 Kasım 2022 Moda kategorisinde 2 canli (324 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 1,014 göst.