0 oy
447 göst.
Diğer kategorisinde (9 puan) tarafından
7 aylık oğlum var. Bu aralar günde 1 2 kez falan saçlarını kaşıyıp hafif çekiyor. Parmağını kulağında gezdiriyor. Kaynanam her gördüğünde bu çocuğun kulağı ağrıyor diyip yağ koyuyor. Kulağı ağrımıyor desem de sen bilmiyorsun, anlamıyorsun diyor. Eşim de ona ayak uyduruyor. Artık kulak muhabbetinden çok sıkıldım. Ne yapabilirim? Bugün sağlık ocağına gidicem. Kaynanamın herşeye karışmasından yoruldum. Bu çocuk doymuyor aç kalıyor, senin sütün yetmiyor, sen bakamıyorsun vs. diyor sürekli. Sanki aylardır onlar bakıyormuş gibi.

31 Cevaplar

+4 oy
(4,274 puan) tarafından
Ya beni linç edebilirsiniz umrumda da değil ama burada kaynananın gerizekalılığından daha önemli bir nokta senin buna izin veriyor olman. Sağlıksız olduğu çok açık birşeyi göz göre göre yapmasına izin veriyor olman. Yani yazdım yazdım sildim daha çok şey söylemek istiyorum da kalp kırmayayım hadi 
(9 puan) tarafından
Kucağımadan alıyorlar çocuğu, beni dinlemiyorlar bile. Çok sıkıldım artık bu durumdan
(4,274 puan) tarafından
Bağır çağır kendini yerlere at sinir krizi geçir. Yap yani birşeyler
(9 puan) tarafından
Dün bende bunu dedim kendime. Niye susuyorsun ki konuş ne olacaksa olsun artık dedim. Umarım yapabilirim
(435 puan) tarafından
Kesinlikle. Bazı insanların karakteri gereği ses çıkarmayıp sabır gösteriyorlar. Arkadaşım mesela ses çıkarmaz posttaki gibi kaynanası herşeye karışır arkadaşımda bana aglanir. Her gittiğimde çat çat laf sokuyorum. Onlar kucağına almaya kalksa annesinin kucağından ayirmayin diyorum sütün yetmiyomu diyenlere aç fışkırt rahatlasin diyip gülüyorum ben kendi ailem ve kaynanamlara baştan tavrimi gösterdim sadece sevmeye yetinirler. Babasından ve benden başkası karışamaz çocuğuma.  Kız toplu eylem filan mi yapsak kim dur diyecek bunlara
tarafından
Ay her yorıma da eşim ses etmiyor demiş sanki kendisi çok ses edıyor gibi valla yagı suratına fırlatırım fikrini söyler ama kımse karısamaz yaparım yapmam ben bılırım eşimle
-Reklam-
+1 oy
(421 puan) tarafından
Diş cikaracak olabilir yağ koymak nedir ilk defa duydum bebek sizin sert çıkın izin vermeyin kadına bak laflara bak delirmelik 
(9 puan) tarafından
Eşim hep annesini savunuyor. Çıldırmak üzereyim artık. Sanki ben sadece doğuranım da en iyi onlar bakarmış gibi konuşuyorlar
(421 puan) tarafından
Eşini çek konuş canım hatta Dr a gidin beraber orda söyle kulağına yağ sürdüğünü doktor ona gerekli cevabı verir.
(9 puan) tarafından
Bugün sağlık ocağına gidicem. Umarım benim yararıma olacak bir şey söyler doktor
+1 oy
(3,686 puan) tarafından
Diş çıkaracak o nedenle kulağını kaşır. Otit olacak bebek ya. 
(9 puan) tarafından
Ben artık konuşmaktan yoruldum. Sanki kaynanam inadıma kulağı ağrıyor diyor. Her Allahın günü valla bu çocuğun kulağı ağrıyor diyip yağ koyuyor. Bunaldım artık. Eşim de ona ayak uyduruyor, ses etmiyor
+1 oy
(1,934 puan) tarafından
Ayy kızım küçükken her gören bu çocuğun kulağı ağrıyor diyordu. Her kontrolde doktor bakıyordu bişey yok diyordu. Kızım dişi çıkarken kulağını saçını falan çekiyordu ben anliyordum diş çıkardığını. Şuan iki yaşında ikinci azı dişleri çıkıyor yine kulağıyla oynuyor. 
(9 puan) tarafından
Ben bunlara hiçbir şey anlatamıyorum. O kadar sıkılıp yoruldum ki bu kulak muhabbetinden bi bitmedi ya. Patlamak üzereyim
(1,934 puan) tarafından
Hepsi prof doktor bayılıyorlar kafalarına göre teşhis koymaya
(9 puan) tarafından
Her şeye bir şey buluyorlar. Sanki ben sadece doğuranım da bu çocuk sadece onlara aitmiş gibi davranıyorlar
+1 oy
(1,213 puan) tarafından
Ben olsam sağlık ocağına gitmem derim eşime kalk özele gidiyoruz madem bu kadar kulağı ağrıyor iyi bir doktor baksın teşhis koysun,bak o zaman götürecek mi, biseyi yok mudur diyecek
(9 puan) tarafından
Önce bi sağlık ocağına gidicem. Kaynanam zaten hep doktorlar bir şey bilmiyor diyor. Sağlık ocağında doktor sorun yok demesine rağmen yine yağ koymaya devam ederse o zaman olay çıkarırım
(1,213 puan) tarafından
Valla bende benzer şeyi yaşadım yağ filan koymadık ama illallah ettim kulağı kulağı diye, eşime dedim yarın sabah götürüyoruz götürdük biseyi yok şükür, sesleride kesildi öylece
(9 puan) tarafından
Benimkiler de susacaklar inşallah
+1 oy
tarafından
Ayyy çok yanlış birşey doktora götür asla izin verme 
(9 puan) tarafından
Dinlemiyorlar beni
+1 oy
tarafından
Bir tane de burda varmış Allahım yarabbim ne dengesizlik Allah akıl fikir versin ya cirkeflik yapsana izin verme o benim çocuğum desene canım ya ben çıldırdım okurken 
(9 puan) tarafından
Dinlemiyorlar beni
tarafından
Allah sabır versin
+1 oy
(992 puan) tarafından
Ayy sakin izin verme. Gerekirse kavga cıksın. Allah gostermesin enfeksiyon olur. Bebek söyleyemez de derdini. Kayinvalidem de ordan burdan görmüş kulagina zeytinyagiydi galiba damlatmis iki üç sene gecti daha hala sıkıntısını cekiyor. Nolur yaptırma .
(9 puan) tarafından
Beni dinlemiyorlar. En son ya tartışıp komple olayı büyütücem ya da kendi kendilerine çeki düzen verecekler. Çok yoruldum artık
+1 oy
(1,456 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam normal cocuk kulak burun boğaza götürürdüm. Aletlerle baktırırdım yağ koyuyo ya daha cok tıkanırsa dıye korkardm valla. Kız gene ıyı dayandın bence bn on kere kavga ederdım anne sütü koyuldugunu duydum da yağı ilk defa duyuyorum. Cocugun kulağında biley olmasada böle koymaya devam ederse bişey oldurtcak
(9 puan) tarafından
Ya ben artık tükendim bunlara laf anlatamamaktan. Kulağı ağrımıyor, çocuk iyi dedikçe inadıma yapıyorlar sanki. Ne yapacağımı da bilmiyorum. Çok yoruldum, yıprandım.
(1,456 puan) tarafından
Kaynananla kocana gelin size bi damlatayım yağ nasıl oldugunu söleyın de manyak bunlar bunlara sakın cocugunu emanet edıp bı yere gıtme
+1 oy
(8,926 puan) tarafından
Kaynanan karışıyorsa tepkini sertçe ver esin ona ayak uyduruyorsa koy kapının önüne kulağına yağ koymak ne demek manyak mı o kadın ayrıca ne demek bakamiyorsun sütun yetmiyor sen niye sesini cikartmiyorsun o kimki seni eleştiriyor neden kendini ezdiriyorsun
(9 puan) tarafından
Eşim yüzünden bu hale geldim. O kadar aileci ki sesimi çıkardığım zaman onları savunuyor.
(1,942 puan) tarafından
O zaman oda onlarla gitsin bence de eğitmen'e katılıyorum ,ben olsam çoktan olay çıkarmıştım ,seni dinlemezlerse olay çıkar niye korkuyorsun çocuğunun sağlığından önemli değil onlar yağ koyarken gerçekten çocuğun kulağına birşey olursa ,vebali kime bu durumun ,eğer ağrısı olduğunu düşünüyorsa normal bir insan bebeğini doktora götürür,eşinde onlarla olursa sağlıklı düşünemiyor demek ki oda ,onlarla gitsin o zaman , kov gitsin.
(8,926 puan) tarafından
Esin savunsun istediği kadar cehenneme kadar yolu var Allah korusun çocuğun sağır olduğunda ceremesini sen cekeceksin yazık değil mi sana evladım söz konusuysa dünyayı yakarım öyle bi durumda eşimi kapının önüne koyarım yada kaynanami sosyal hizmetlere sikayet ederim korkutmak istemiyorum seni ama ben özel egitim öğretmeniyim insan eliyle engelli olan o kadar çocuk var ki gözü parlak olsun diye sabun yada kolonya sıkıp kör olan mi dersin yağ yada bilmem ne damlatmayla sağır olan mi yanlış ameliyat sonucu zihinsel engelli olan mi neler neler lütfen buna izin verme evlat senin evladın doğuran sensin kimse senden iyi bakamaz düşünemez izin verme gerekirse polis çağır kapıya çocuğa bisey olduğu zaman atacaklar senin başına bu sefer sağlıklı çocuk olsun diye seni yeniden hamile kalmaya zorlayacaklar değer mi cnm böyle çekmeye hayat yasamaya
(9 puan) tarafından
Çok haklısınız. Daha dikkatli olucam bundan sonra
+1 oy
(1,013 puan) tarafından
Onların kucağına ver çok biliyorsanız siz bakın de
(9 puan) tarafından
Benden iyi bakabilecek biri varsa buyursun baksın ama kimse benden iyi bakamaz demiştim kaynanama. Cevap vermemişti
+1 oy
(27 puan) tarafından
İlla çocuk bakmak istiyorsa çok biliyorsa senin  eşini büyütsün önce kulağa yağ koymak da nedir ya kulağı enfeksiyon kapar iyice belki çocuğun dişi geldiği için öyle yapiyordur kaç yıl sağlık okumuş bu kadın böyle çok bilmişlik yapıyor ya tepkini köy canım Allah korusun zarına bile zarar verir ileride daha büyük şeylere sebep olur
(9 puan) tarafından
Öyle bir şey olursa eşimin benden çekeceği var. Birazdan sağlık ocağına gidecem. Umarım benim lehime bir şey söyler de bende açarım ağzımı yumarım gözümü artık
(1,942 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım senin lehine zaten sağlık ocağından onay almana gerek yok yaptıkları şey çok mantıksiz yağ koymak nedir hiç duyulmamış birşey çocuğu KBB ye götürün belki zararı olur koydukları yağın mesela yağların içinde de asit vardır zeytinyağında oleik asit ayçiçeği ,yağında linoleik asit vardır belki doktor değiliz ama kulak zarına falan belki zararlı ,sonra ya kulagi tikarsa bu yağlar birikirse ne olacak el kadar bebek kendi kafalarina göre iş yapıyorlar ,benim bildiğim bebeğin kulağı ağrırsa KBB ye gidilir yani yağ koymak nerden çıkıyor
(9 puan) tarafından
Haklısın. Hemşire bile çok şaşırdı bugün. Sakın izin verme dedi
+1 oy
(271 puan) tarafından
Bu kaynanalar kapatılsın ya valla yeter artık 
(9 puan) tarafından
Bende bıktım ya
(271 puan) tarafından
Ah kuzum ah napsak etsek de şu kaynanalar hayatımıza müdahale etmeseler
(9 puan) tarafından
Bu imkansız herhalde
+1 oy
(37 puan) tarafından
Emziriyorsan kendi sütünden damlat canım illa agrıdan çekiştiriyor değil ya uykusu geldiginde de olabiliyor götür göster bi belki kulak enfeksiyomu vardır beraber mi oturuyorsunuz
(9 puan) tarafından
Hayır ayrıyız ama eşim her Allahın günü oraya götürüyor beni. Birazdan sağlık ocağına gidicem
0 oy
(260 puan) tarafından
Canım bebeğin çok küçük çocuğun kulağına kesinlikle hiç bir şey damlatilmaz doktorlar bile mecbur kalmadıkça Damla bile vermiyorlar . Eskiden beri ağrıyan kulağa süt zeytin yağı Damlatan var bunlar yanlış âdetler bebeği iyi yapayım derken daha çok zarar verirsin ve kesinlikle izin verme. Ya ben normalde çok sessiz bir insanım ama konu çocuğum olunca doğru bildiğimden şaşmam sizde öyle yapın. 
(9 puan) tarafından
Ben kulağı ağrımıyor, iyi dedikçe inadıma gidiyorlar sanki. Dinlemiyorlar beni
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Benim oğlum sinirlenince vs saçlarını kaşır mesela. Ama kulağı ağrıyor olsa bile yağ damlatmak nedir? Doktora götürürsünüz, lütfen izin vermeyin buna artık. Biraz tepkinizi gösterin. Yarın birgün kulak zarıyla alakalı bir sıkıntı olsa kimse ben yaptım demez, etraftakiler ve ileride çocuğun da buna müsade ettiğin için seni suçlar.
(9 puan) tarafından
Birazdan sağlık ocağına gidicem. Umarım doktor benim lehime bir şey söyler de ağzımı açabilirim onlara karşı
0 oy
(951 puan) tarafından
Kaynanana yağ koyduğu için kız ama kulağı ağrıyor diye kızma o kulak agrimasa zaten çocuk elini oralara götürmez benim oglanda aynıydı el kulaktan hiç gitmezdi getirmeseydiniz az daha kulaktan olacakmistiniz demişti doktir sağlık ocağını boşver uzman doktor görsün 
(9 puan) tarafından
Oğlumun sürekli yaptığı bir şey değil. Arada yapıyor yani günde 1 2 kez gibi
0 oy
(7,736 puan) tarafından
Çok yanlış yapıyor kulağa damlatılan şeyler kulak içinde kemikleşme yapıyor dur saba bir link atayım onu dene 
(9 puan) tarafından
Olur tabii
(7,736 puan) tarafından
Yapıp yapmamak sana kalmış ben kendi kulaklarımda denedim çok işe yaradı ablam da 9 aylık oğluna denedi

https://www.instagram.com/p/CcX1nYSt4KX/?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igsh=ZDNlZDc0MzIxNw==
0 oy
(440 puan) tarafından
Tek gitme ya yanına al kaynananı eşini biri gelsin seninle kulağına baktır yanında soyleyin yağ döküyor kulağına diye o doktor ona gereken cevabı verir doktor birşey bilmiyor diyor de bak bakım bir daha yapar mı annem kızıma su icirmeye çalışıyordu bir haftalikken bir çay kaşığı içsin ne olacak diyordu olmaz dedikçe usteliyordu kontrole gittik dedim bebeğe su verilir mi kadin asla olmaz 6 aya kadar su verilmez dedi annemde biz veriyorduk birşey olmadı dedi kadında suyu sen iç dedi :) illa onlardan mi duyman gerekiyordu dedim 
(9 puan) tarafından
Kaynanam da su konusunda aynıydı. Ben vermiyordum gizlice verdiğini görmüştüm. Kulak için de kbbye gidicem
0 oy
tarafından
Eğer o çocuk kulağı suymassa sorunlusu eşin sen kaynnaamn başta kaynanan biz kulaktan çok çektik ne demek yağ ne demek Doktorlar kulağa hiç bişey önermiyor ya zarı patlarsa ne olacak kulaklık takar 
(9 puan) tarafından
Kaynanam o zaman da baksın dursun
tarafından
Canım Allah korusun ne kadar zor kulak bilirmusun sen

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 76 göst.
21 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 75 göst.
16 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy