0 oy
584 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (304 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Güzel sağlıklı bir gebeliğim vardı hiçbir sorun yoktu kilo alimi iyidi detaylı utrasyon da herşeyi normal güzel di. Taki şeytanın bacağını kırdık 30 olduk artık korkmaya gerek yok derken birden bire bebeğin gelişimi 32 de kalmış. Ben şuan 35+0 olmam gerekiyor ken bebeğim 32 haftalık gözüküyor Kolsu düşük deyip doktorum devlet hastanesi ne perinatoloji bölümüne sevk etti beni apar topar gittim zar zor yalvar yakar doktor beni kabul etti.ilk muayene de bebeğimin ayağında sorun olduğunu söyledi başka bir şey gördü ama emin olamadı diğer perinatoloji dokturunu çağırdı. Doktor da ayağı onaylayın ca ben istemiszce ağladım erkek doktor kısık sesle sana kaç kez dedim böyle pat diye deme dedi. Sonra bayan doktor benim gördüğümü sende görüyor musun dedi. Erkek doktor çokta sorun değil dedi sen müsait zamanda tekrar bak bu bebeğe dedi. . doktor iki hafta sonra tekrar gel dedi.diger erkek doktor bekletme haftaya gelsin dedi. Bir hafta bekledim gittim bu sefer bana bebeğin bir böbreğinda genişleme diğeri de mesanenin arkasında dedi. Gelişimi durmuş halen aynı dedi. Peki nolacak dedim. hicbirsey bekleyeceksin dedi ani ölüm riski yüksek dedi gelişim geriliği olan tüm bebekler de bu risk bir tık yüksek dedi. Direk sonucu alıp kendi doktoruma gösterdim onlarin aletleri daha iyi haftada bir ona bir bana gel dedi. Ocak sonu Şubat başı sezeryan olucam ozamana kadar dikat edip yakın takipe alacaz dedi. Günde en az 3 kez hareket olmasa gel bekleme dedi. Benim yaşadıklarımı yaşayan oldumu. Sağlıklı doğdu mu bebek sonradan oluştu bu sorunlar  lütfen yaşayan varsa yazsın doğduktan sonra ameliyat edip düzeltir lermi böbreği yoksa yerinde mi kalır 

26 Cevaplar

0 oy
(556 puan) tarafından
Geçmiş olsun, Allah yardımcın olsun şifa versin 
(304 puan) tarafından
Allah razı olsun canim
-Reklam-
0 oy
(7,927 puan) tarafından
Ay canim ya Rabbim sana bağışlasin. Banada neler dediler.sukur şuan 4 yaşında inşallah doktorlarin dediği gibi olmaz seninde 
(304 puan) tarafından
İnşallah sanada mi kötü şeyler dediler sağlıklı mi doğdu
(7,927 puan) tarafından
Bana 24 hafta şekerin var dediler.
Sonra kafası olması gerektiğinden fazla büyük dediler
Bacak boyu normalden daha fazla uzun dediler
Doğumda ölecek iç organları gelişmemiş olabilir dediler. Ve bir doktor değil 4 doktor bunları söyledi.bobreginde genişleme var dediler. Ay yaz yaz bitmez söylediklerini en son kalbi delik dediler
0 oy
(675 puan) tarafından
Aynı haftalardayiz bu sorunları yaşamadım ama Allah şifa versin 
(304 puan) tarafından
Allah razı olsun canim
0 oy
(1,981 puan) tarafından
Anne karnında suyun içinde herşeyi net goremiyorlar çok anneyi biylr korkutuyorlar bol bol dua et canım insalalh bebegine sağlıkla kavuşursun illaki bı tedavisi vardir olmaz olur mu üzme kendini tevkkul et canin inşallah sağlıkla kavuşun 
(304 puan) tarafından
Allah razı olsun canim insalah sağlıkla doğar dediğin gibi sağlıklı olur Rabb'im hiç bir anneyi evladı ile sinamasin
(1,409 puan) tarafından
Evet aynen suyun içinde bebeyin agzi burnu bile yamul gozukuyo benim benim ilk bebemin ultrasondakoyle hiç alakası yok mesela
0 oy
(1,839 puan) tarafından
Okurken resmen ağladım can bacım gecmiş olsun sağsalim kucağina alırsın inşallah üzülme
(304 puan) tarafından
Allah razı olsun canim insalah Rabb'im hiçbir anneyi evladı ile sinamasin iki çocuğum özel çocuk bunada böyle deyince bende çok üzüldüm ama yapacak bir şey yok Allah'tan gelen herşeye çok şükür Allah'tan gelsin kuldan gelmesin yeter
0 oy
(481 puan) tarafından
Bana da dediler ki sende plesenta previa var normal doğum yapamazsın 32 de sezeryan olman lazım dedi brbegin hayatı tehlikeye girer sen kan kaybından ölürsün dedi amaan olup olup dirildim kac gun sonra başka doktora gittim yok öyle bir şey dedi geri kendi dr gittim aaa yokmuş ben yanlış görmüşüm dedi  Allaha emanet hepsi  Allah sağlık sıhhat versin 
(304 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun ben  özelde iki farklı doktora göründüm  devlete de sadece perinatoloji bölümüne takipliyim
0 oy
(1,995 puan) tarafından
Benim oğlumun böbreğinde genişleme vardı. Doğduğunda öyle bir sorunla karşılaşmadık 2 aylıkken götğrdğm usg ile muayene edildi. Şükür sorun olmadı. Doğumla kayboluyormuş. Bebeğinizin cinsiyeti ne acaba? 
(304 puan) tarafından
Kız insalah bizde de kaybolur
(1,995 puan) tarafından
Bebeğin erkek mi canım
(304 puan) tarafından
Hayır canım kız cinsiyeti
(1,995 puan) tarafından
İnşallah geçer erkek bebeklerde doğumla geçmezse sünnetle geçer demişlerdi. İnşallah Allah'ın izniyle sağ salim kavuş kızına. İnşallah doktorlar yanılıyordur.
(304 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah
0 oy
(35 puan) tarafından
İnşalllah dedikleri olmaz hayırlısıyla saglıkla al kucagına bende hamileyim Allah evlatlarımızı saglıkla kucagımıza alıp saglıkla büyütmemizi nasip etsin dua et bol bol 
(304 puan) tarafından
Allah razı olsun canim insalah
0 oy
(1,062 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun çoğu zamanda yanılıyorlar içini ferah tut inşallah sağlıklı doğar. Çok var öyle hasta sakat vs deyip sapasağlam doğan çocuk. Benimde senin gibi son haftalara kadar herşey normaldi son haftalarda herşey çıktı. Sana yine üç hafta geri demişler bana beş hafta geriden geliyor dedi. Tansiyonum çıktı idrarda protein çıktı acil doğuma alacaklardı nerdeyse ama ben kabul etmedim. 39. Haftada sezeryan oldum zayıf ama sağlıklı bir oğlum oldu 2900 doğdu. 
(304 puan) tarafından
Maşallah canım inşallah benim kızımda sağlıklı doğar
(1,062 puan) tarafından
İnşallah güzel haberlerini bekliyoruz
0 oy
(3,608 puan) tarafından
Maddi durumun iyiyse prof perinatoloji drna git. Rabbim korktuğuna uğratmadan kucağına sağ salim almayı nasip etsin inşallah 
(304 puan) tarafından
Kuzum benim yaşadığım şehirde bir özel hastanede sadece var ve devlete var ben daha önce özelde olmuştum zaten
(3,608 puan) tarafından
Hangi şehirdesin? Şehir dışına çıkma gibi imkanın var mı? Ben basar gelirim ankaraya
(304 puan) tarafından
Urfa dayım
(3,608 puan) tarafından
Diyarbakıra gidemez misin?
0 oy
(946 puan) tarafından
Amcamın çocuğunda da anne karnındayken bir sürü sorun çıktı doğdu gayet iyiydi 2 aylıkken anlaşıldı ki bı bacağı kisaymis şükür şimdi iyi ama özel ayakkabı veriyorlar herşey güzel giderken birden böyle olması üzücü olmuş inşallah sağlıklı bir şekilde doğar 
(304 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah
0 oy
(1,409 puan) tarafından
Canım kendini bukadar kasma . Doktorlar insanı delirtiyo gerçekden. Benim gebeliyimde 1 hafta geride olamsıd ışında bi sorun yoktu 35 e geldiyimde doktor 2 hafta geri dedi şimdi 40+4 olacam dün ultrason çekildi 36 haftalık gibi gozukuyo .kilo almiyordu  Ama bobreyin mesasnenin arkaısnda olması genislemesi bilemiyorum diymadım basıma gelmedi amma başka doktoramı gozuksen hiç gitmediyin ...  bi detaylida iyice baksınlar neden aniden böyle karıştı herşey
(304 puan) tarafından
Bilmiyorum ki özelde 3 ayrı doktora gittim devlete perinatoloji bölümüne takipliyim sadece
(1,409 puan) tarafından
Tüm doktorlar ayni şeyimi dedi peki
(304 puan) tarafından
Evet biri dışında hepsi aynı şeyi dedi
(1,409 puan) tarafından
Naptın peki canim başka doktora filan gitmedin mi
(304 puan) tarafından
Yok öyle bekleyeceğim 19 gün sonra alırım dedi doktorum devlet gün vermedi. Daha zaten özelde sezeryan olucam için kendi doktorumun görüşü daha önemli benim için haftada birkez kendi doktoruma bir kez de devlete perinatoloji bölümüne gidicem haftada iki kez gitmem gerekiyor
0 oy
(165 puan) tarafından
Rabbim korktugunuza uğratmasınsağ sağlim alın kucağınıza inşallah ultrason sonuçta her şeyi net goremeyebilirler bazı doktorlar son aya kadar cinsiyetini bile göremiyor ayağında bir sey olsa 35. Haftaya gelmişsiniz çoktan görür bakarlardı içinizi ferah tutun stres daha tehlikeli bol bol dua edin Geçmiş olsun 
(304 puan) tarafından
Teşekkürler canım Allah razı olsun
0 oy
(116 puan) tarafından
Geçmiş olsun inşallah sağlıklı ve zamanın da gelir bebegin..içini ferah tut olumlu düşün..Dualarım sizinle
(304 puan) tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(293 puan) tarafından
26 haftada benimde özelde böbrek genişlemesi çıktı benide devlete yönlendirdiler perinatoloji bölümüne  gittim her hafta çağırdılar falan ama nasıl hızla genişlemesi ilerliyordu anlatamam hani dbisi yapamayız dediler doğana kadar doğunca hemen ameliyata da alabiliriz ama doğduktan sonra hemen duzelede bilir dediler ya pipisinde darlık varsa çişini yapamıyorsa böbrek genişlemesi olabilir dediler oda sünnet ile gecer demişlerdi veya böbrekte bı sorun vardır veya böbrek kanallarında  bebek doğdu  hafta sonuna denk gelince  4 gün kalmak zorunda kaldık pazartesi ilk böbrek ultrasonlari çekildi bizi taburcu ettiler  sonra sürekli nefroloji doktorlarina gittik ve pipisinde darlık yoktu sünnet de etttik ama geçmedi her geçen gün ilerledi 4 aylık olunca ilaçlı bı ultrason mu ne ona girdi ve böbrek ile mesane arasındaki hortumda darlık göründü 4 aylık olduğu gün açık ameliyat oldu. Yani böbreğin genişlemesi her geçen gün indi  her hafta olan kontrol 3 ayda bir daha iyi olunca 6 ayda bire çıktı  şuan bir yaşında tekrar ilaçlı ultrasona girmesi gerekiyor darlık olan yer tekrar daraldimi  vs gibi bakılacak ama 17 yaşına gelene kadar ve belki daha sonra bile sürekli kontrole gidip gelmesi gerekiyor dedi şuan iyi diyir doktir ama bıdaha ameliyat olma ihtimali de oluyor bazı çocuklarda benim bebeğim 12 gün  falan gelişimi ondeydi  sizin başka sorun varmı bilmiyorum inşallah yoktur benim böbrek  genişlemesi ile ilgili bunlar  geldi başıma  anlatmak istedim rabbim sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin rabbim şifa versin rabbim büyüktür
(304 puan) tarafından
Rabb'im sizede şifa versin inşallah zordur evlatla imtihan olmak
0 oy
(94 puan) tarafından
Allah sifa versin insallah benim tek yasadigim bobrek genislemesiydi ama oda bikac ay icinde kendiligindrn duzelmisti
(304 puan) tarafından
İnşallah bizimki de düzelir
0 oy
(1,706 puan) tarafından

Rabbim şifa versin inşallah canım ❤️ umarım bir yanılmadır bol bol dua et ne gelirse Allah'tan gelir:ermm: 

Ben 27 haftalık hamileyken bebeğin kafasin da delik var beyni dışarı çıkıyor. Bebek zaten anne karnında kafası kopacak kopmasa bile doğar doğmaz %100 ölecek dediler böyle bir durum da seni riske atamayiz dediler ve 15 tane doktor heyetinin onayıyla bebeğimi karnımda ilaçla öldürüp 3 gün suni sancı verdiler ve zorla bana ölü bebek dogurttular. Zaten bebeğimi kaybettim o psikoloji artı yasadigim muamele korkunçtu. Tuvalete gittim bebeğim elime doğdu hiçbir şeyi yoktu melegimin :'( ben aldırmayacam diye kendimi hastane koridorlarında yerlere atarken sakinleştirici vurup zorla öldürdüler oğlumu karnımda ve o kadar şikayetçi olmama rağmen kılıf bulup işlerine devam ettiler. 

En azından karnında yaşıyor rabbimden umut kesilmez o tek ve yektir:ermm: dua et bol bol Rabbime sığın :ermm:

0 oy
(1,576 puan) tarafından
Kiz korkma hic benim ilk cocgumdada gelsim geriligi vardi 37 deyken 32 gozukuyodu engelli olcak flab dediler gerixekali olcak ddi kemik yapsi bozukms flan bir suru sey dediler valla benden saglikliydi dogdugunda suan yasinin cocuklarindan dha ileri zekasi var 
(1,576 puan) tarafından
Ha bu arada o bobrekte genisleme olabilir korkulcak bsey degl 1 yasindan snra kendine geliyo kapanio o genislik benim oglumda oldu ama yukselerek gidiyo birden kapaniyo o na dikkat edersn enfeksiyon olusuyo o bobrekten dolayi
Mesenanin arkasinda olmasiyla ilgiki bilgim yok
0 oy
(244 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım benim bol bol dua et Rabbim kabul eder inşallah 
(304 puan) tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
tarafından
Eğer durumun varsa özel perinatoloji uzmanına git hangi şehirdeysen araştır mutlaka git banada  dowm sendromu dediler neler neler dediler Antep'te araştırdım gittim baya baktı yklaşık 40dk sürüyo muayene inceledi hiç bir şey yok dedi öylede çıktı çok şükür benimkide geç kalp atışı duyulmuştu hatta bi ara kalp atışı yok kürtaj bile dediler şuan çok şükür 17ylık olduk sağlıklı kızım rabbim senide darda bırakmasın şifasını versin inşallah temiz çıkacak 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 325 göst.
0 oy
6 cevap 357 göst.
7 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busra. Esen12 (4,061 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,044 göst.
4 Mart 2022 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 266 göst.
9 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,362 soru

11,325,311 cevap

34,777 kullanıcı

...