0 oy
78 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (130 puan) tarafından
Kızım sancidan mümkün değil uyuyamiyor sürekli ağlıyor inliyor. Masaj yapıyorum her şeyi deniyorum ama yok olmuyor. Kaşık kaşık kimyon yutuyorum ama onun da faydası yok. Gaz damlası aldım onu kullaniyorum oda etki etmiyor. Bir yerde çocuk ilk doğduğunda bir çay kaşığı maden suyu icirince gaz sancısı çekmiyor diye okumuştum. Normalde böyle şeylere çok karsiyimdir ama çocuğu bu halde görünce yapmadigima pişman oluyorum gerçekten. Gaz sancısı çeken cocugunuza yaptığınız ve işe yarayan bir şey var mı?

7 Cevaplar

0 oy
(2,030 puan) tarafından
Damlayı değiştir hangi damla kullaniyorsun. Benimde oğlum öyleydi gazlı bir çocuktu damlayı değiştirdim rahatladım. Sam siplex kullandim bize iyi geldi 
(130 puan) tarafından
Bende şimdi nurse harveys kullanıyorum canım. Alalı 3 4 gün oldu henüz bir faydasını görmedim
(2,030 puan) tarafından
O da güzel damla düzenli kullanman gerekiyor, düzenli kullandığın halde fayda etmiyorsa değistir. Banyo yaptırmak gaz içinde faydalı bebeği rahatlatır. Birde sende yediklerine dikkat et kimyon çayı iç rezzene çayı iç
tarafından
Aynen damlalar 10 gün kullanılmalı işe yarayabilmesi için
-Reklam-
0 oy
(1,963 puan) tarafından
Eğer evin müsaitse güzel bi yıka rahatlar belki. Gaz damlalari düzenli kullanimda işe yarıyor onunda hangisi iyi gelir deneyip ogrenmek lazim. Kizima biogaia iyi gelmişti. 
(130 puan) tarafından
Aslında her cuma banyo yaptırayım diyordum ama bugün çocuk o kadar kötü ki bı de soğuk alır hepten kötü olur korkusundan yaptiramadim. Şimdi nurse harveys aldım eczacı onu önermiş bir kaç gündür kullanıyorum ama henüz etkisi olmadı
(1,963 puan) tarafından
En az bir hafta kullanman lazım bide hergün ayni saatte vermeye dikkat et. Benim kızım kolikti haftada en az üç gün gaz sancisiyla aglardi aksam yedi olunca baslardi gece 11 12 ye hiç susmazdi bazen acile gotürelim diye arabaya binerdik gidene kadar uyurdu sonra hastanede yine baslardi. Eve dönerken yine uyurdu. Sürekli farklı damlalar denedim öyle böyle derken 4 bucuk aylik olunca geçti
0 oy
(15,286 puan) tarafından
O dediğini ben de duydum. Ve korkup yapmadım senin gibi. İki çocuğuma da yapmadım. İlk çocuğum çok gazliydi. Kolikti. 4.5 ay damla kullandik. Biogaia ve sab simplex ikisini birliktə kullanınca baya rahatlatıyor. Her gün rezene ve kimyon çayı içerdim. Elma yağıyla karnına masaj yapardım. Ama hiçbir şey yüzde yüz etkili olmazdı. Tek ilaç zaman. Diğer şeyler hafifletiyor biraz. 2. De o kadar problem yaşamadık. İlk çocuğum kolikti malesef.
(130 puan) tarafından
Benim de ilk kızım kolikti 6. Ayına kadar sürdü ve çok zordu. Şimdi bu da sürecek diye o kadar korkuyorum ki
(15,286 puan) tarafından
Benim kız kolik değildi. Oğlum kolikti. Ben de korkardım. Ama şükür öyle olmadı
0 oy
(565 puan) tarafından
Canım rabbim yardımcın olsun İnan denemediğim şey kalmadı ama oğlum beş buçuk aylık daha yeni yeni rahatladı gezmedigim doktor kalmadı hespi beş aylık olunca rahatlar dedi öylede oldu ama gene uyku yok ama şimdide yememe dikkat etmesem kaç gün mahf ediyor bizi kıvranıyor sürekli huzursuz 
(130 puan) tarafından
Benim ilk kızımda aynıydı canım onda çok çektim gerçekten bunda bari rahat edeyim dedim olmadı. Kendi çektiğim neyse inan küçücük çocuğun kivrandigini gördükçe oturup aglayasim geliyor
0 oy
(565 puan) tarafından
Canım anladığım kadarıyla haftada bı yikiyorsun ben hergun yikiyordum yikadigim zaman bı kaç saat o kadar sakinkesiyorduki anlatamam sen bı banyo sayısını arttir dene belki iyi gelir 
0 oy
(12,719 puan) tarafından
21aralıkta mi doğdu prenses? Sağlıcakla büyutun ☺️

Oğlum da o gün doğdu gazı mı var anlamadım kızımda hiç gaz olayı yoktu uyumuyo Dr götüreceğim pazartesi 
0 oy
(899 puan) tarafından

Canım bilgin olsun eğer arabanız varsa böyle çok fazla ağladığı zaman arabaya bindir uyur araba gazlı bebeğe çok iyi geliyor doktorun bağırsak düzenleyici verdi mi? Vermediyse doktoruna söyle bir düzenleyici önersin sakın soda felan içime bebeğe ilk kez duydum böyle şey sıcaklık ılıklık iyi gelir çok sıcak ol ıycak şekil de bir havlu ısıt kıyafetinin üzerinden koy banyo yaptır üşür diye yaptırmışsın ama banyo da çok rahatlatır gazı hemen 2 dk da çıkarırsın ısıtıcı aç rahatça yaptırırsın nurse biz de kullanıyoruz güzel damla ama çok etki etmiyorsa başka değiştir bir süre kullan her çocuk farklıdır :) bir de kaç damla veriyorsun nurse 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 31 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Evin6231 (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 190 göst.
0 oy
0 cevap 24 göst.
8 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Batmaz (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 104 göst.
3 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu