0 oy
118 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,148 puan) tarafından
Hem bilgilenmek hemde sizede bilgi vermek adına bişey paylaşmak istiyorum. Geçen gün gorumcem kasede yumurta kırdı kek yapmak için. Sarısı cıvık bir sekilde dağılınca  bu bozuk diyip çöpe attı.  Ben bu zamana kadar hic dikkat etmemistim. Marketten alip direk dolaba yerleştiriyorum. Bazilari öyle sadece bayattir diyor bazıları bozuk. Bu konuda net bir bilgiye sahip varsa açıklarsa sevinirim. Kullanabilir miyiz atmali miyiz

10 Cevaplar

0 oy
(2,148 puan) tarafından

En İyi Cevap

image

örnek bir resim
(3,473 puan) tarafından
Yumurtayı salla ses geliyosa bozuktur her dağılan sarı yumurtanin bozuk olduğu anlamına gelmez
-Reklam-
+1 oy
(11,060 puan) tarafından
Kokarsa bozuktur yaa, dağılanı yiyoruz biz bişi olmuyo yani
(2,148 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum ama içim bulandı bir kere:)
0 oy
(1,062 puan) tarafından
bilmiyorum kuzum tek yaptığımız almadan önce tarih bakmak
(2,148 puan) tarafından
Ona bende dikkat ediyorum ama kafam karisiti gorumcem bir kolinin neredeyse yarisi oyleydi attım dedi. Ben hic dağılıyor diye atmadim, dogrusunu merak ediyorum açıkçası
(1,062 puan) tarafından
ama şöyle düşünüyorum aa bak ne hatırladım evet i yumurta bozuk niye diye sorarsan ben köyde büyüdüm tavuklarimiz vardı tavuğun bı yumurtasını kümeste bırakıyorlardıki hep orda yumurta yapsın ,sonra kardeşim yumurtaları getirdi kırdı Rahmetli annem baktı ddi sen hepsini mi getirdin bu (cılk derler bizimkiler )yani bozuk .uzun süre bekleyen yumurta hani görümcen doğru demiş o yumurta bozuk şimdi aklıma geldi .
(2,148 puan) tarafından
Yani kullanmayalim, ben direk kofte içine kırıyordum bundan sonra ayri kasede kırıp bakayim
0 oy
(2,163 puan) tarafından
Hiç dikkat etmedim valla sadece almadan tarih bakıyorum 
(2,148 puan) tarafından
Bende dikkat etmedim bugune kadar bişey olmadi ama dogru mu yapiyorum bilemedim
0 oy
(1,863 puan) tarafından
Oncelikle selam bozuk yumurta tarihe bakmiyo cok doğru bazi keaset yumurtalar bayatıda oluyo tazrside tabi amma sana bilgim hicde taze yumurta yok aldığımı yumurtalar hepsi bayatdır
(2,148 puan) tarafından
Bazıları dağılmıyor onlar yine kullanilabilir duzeyde sanırım
(1,863 puan) tarafından
Taze yumurta yok ben kac kez aldım hep yumurta koktu
0 oy
(5,172 puan) tarafından

Şimdiye kadar olduysa bile farketmedim:)

(2,148 puan) tarafından
Bende fark etmemiştim:)
0 oy
(5,937 puan) tarafından
Annem de atar böyle dağılan yumurtayı ama ben yumurta kırmayı pek beceremediğimden dağıtıyorum :)) hiç sevmem yumurtayı:)
(2,148 puan) tarafından
Ben hep kullaniyordum :)
(5,937 puan) tarafından
Ben de kullanıyorum açıkçası çünkü koku falan yok, bir de dediğim gibi ben kırarken dağıtıyorum. Bu yüzden kendinden mi öyle benim yüzümden mi öyle anlamıyorum
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Bu görüntü de sıkıntı yok bazen sarıyı tutan zâr patlayabilir. Bozuk yumurta su gibi olur aşırı akicidir belli olur beyazı akar kivamsizdir.  Hatta bütün yumurtayı sallarsan bozuk olan yumurtanın içi sallanır oynar bozulmayan in sallanmasını hissetmeyiz. Kışın o kadar bozulmaz da yazın dikkatli olmak ta fayda var saklama koşullarına dikkat edilmeyebiliyor 
0 oy
(4,639 puan) tarafından
Valla ben pek yemediğim için hele eşime yapıyorsam hiç cope atmıyorum direk o yiyor.d.s.d kokarsa yesilimtrak olursa atıyorum 
0 oy
(6,979 puan) tarafından
Valla biz yiyoruz hiç dikkat etmedim öyle 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 57 göst.
31 Mart 2023 Diğer kategorisinde Haticeoksz (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 53 göst.
11 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minnosuuum (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 140 göst.
10 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
6 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Esr96 (788 puan) tarafından soruldu

379,542 soru

11,361,997 cevap

34,839 kullanıcı

...