0 oy
188 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Jnvccgjk

4 Cevaplar

0 oy
(9,478 puan) tarafından
Ölümünden itibaren ilk 3 ay içinde reddi miras yapman gerekiyordu. Şu an geç olabilir. Avukata danışman lazım bence
tarafından
Bu borç bana geliyor bu borcu nasıl rededebilirim napmam lazım birdahaki borç gelmemesi için
(9,478 puan) tarafından
Mirasçı olduğun için. Miras nasıl sana kalıyorsa borç da kalıyor. Ama işte benim bildiğim reddetmek için geç kaldığın.
tarafından
Napmam gerekiyor borcu birdahaki ödememek için peki
(9,478 puan) tarafından
Avukata vermen lazım
(9,478 puan) tarafından
İşte bu saatten sonra reddi miras oluyorsa senin adına dava açacak
-Reklam-
0 oy
(5,341 puan) tarafından
Reddi mirası yapabilirsin cnm ama babanın adına ev falan varsa oda gidiyor redddi miras borçlarını ve mirasını istemiyorum  demek
(213 puan) tarafından
Mirasını alıyor san ödeyeceksin. Yada mirası reddet.  Ayrıca babanın madem ki sana mirası kaldı adcahizun malı varsa o borcu niye ruhuna yük ediyor sun. Onun malıyla öde. Öteki tarafta ızdırap olur adams
(5,341 puan) tarafından
Nisacik belki bişey kalmamıştır yada belki bir evdir babamlardan annelere klan bn öyle düşünüyorum
(213 puan) tarafından
Öyle olsa belirtirdi bence. Miras yok. Borcu kaldı diye
tarafından
Bizim olay biraz sıkıntılı açıkçası borç bize geliyor mirasıda başkası alıyor
(788 puan) tarafından
Borcu reddi miras yapabilirsin ama babanın mirasını reddedersen babandan gelen mirasıda reddedersin bence sen önce git babanın malvarlıklarını araştırt biliyormusun bilmiyorum bu borç bilmeden mi geldi görüşmüyormuydunuz normalde ölümden sonra 3 ay içinde babanın malvarlıklarını borçlarını araştırman lazımdı şuan için geç kalmışsın ama yinede bir avukata danış belki bir çıkar yol bulur çok geç olmadn bir sor soruştur
0 oy
(788 puan) tarafından
Reddi miras yapmanız lazımdı gidip araştırıp sizin üzerinize birşey kalmışmı kalmamışmı bakmanız lazımdı eşiminde böylr bir derdi var 250 bin tl borç kaldı babadan birde 26 mirasçılı tarla eşimin dedesindenmiş eşim gil reddi miras yaptı tarla sinopta biz izmirdeyiz gidip gelmek ve akrabalarla uğraşmak sorun olacak eşimede zaten 500 metrekare birşey düşüyor ama eşimin babası yüzünden kimse hakkını alamıyor akrabalar kredi çektirtip ödememişler babada bu süreçte vefat edince 5 kardeşe 250 bin tl borç kaldı hiçbiride ödemek istemiyor biri ödese diğerleride mirastan hak iddia edebilir parayı alıp sefayı çekenler başkaları derdini eşim çekiyor amcası hergün arayıp babanın borcunu öde rahat rhat tarlaya sahip olalım diyor eşimde benim param yok kirayı nasıl denkleştiricem diye düşünüyorum diyor ama bizimkiler baba öldğkten sonra mirasını reddettiler belirli süreci var reddetmezsen borcu üstlenmiş sayılıyorsun ve evine haciz gelmeye kdar gidebiliyor
0 oy
(7,160 puan) tarafından
Niye direkt sana geliyor ki başka kardeşin ya da annen yok mu 
tarafından
Var 10 kardeşler bize geliyor bende anlamadım
(7,160 puan) tarafından
Aa tuhaf gerçekten sen bi avukatla görüş ücretsiz oluyor görüşmek zaten

İlgili bir soru bulunamadı

397,162 soru

11,878,955 cevap

35,995 kullanıcı

...