0 oy
118 göst.
Aile kategorisinde (1,235 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kizlar ilk dogum normaldi bunda normalden korktugum icin sezeryan istedim.cuma gunu sezeryana gun verdi 38+6 gunlukken ablamla arkadasim geldi persembeden annemde bizdeydi zaten beni geceden bi oksuruk tuttu ama oyle boyle degil resmen cigerlerim cikiyo hayatimda o kadar kotu oksurdugumu hatrlamiyom sabah cantami aldim ablam arkadasim ablamin kucuk oglu benim oglan esimle hastaneye gittik yatisim yapildi cok heycanli ve korkuyodum herseyden onluk giydim 9 bucukta hastaneye gttik 1de ameliyata aldi baya odada bekledim bazen bi aglama hissi geliyo gidiyo filan en son geldi bi gorevli beni ameliyata cikardi bizimkilerde geldi kapiya kadar en son girerken esimle oglumu gorunce aglamaya basladm ama kisa surdu o korkuyla anestezi dr ile konustum soru filan sordu bn korkuyom filan dedim korkma filan dedi dr 10 dk snra filan geldi ilk anestezi geldi beni sedyeye oturttu bi hemsirede omuzlarimdn tuttu hemsireye elini tutummu cok korkuyom dedim hemsirede ben omuzlarindan tutacam korkma dedi ignenin hic girdigini filan hissetmedm snra ayaklarim uyustu sonda taktilar dr geldi sadece hareketleri hissedersin dedi kollarimida sedyeye bagladilar bn korkuyom dedim dr korkma hemen biter aci duymazsn hareketleri hissedersin dediler onume bez sermislerdi bu beni bunaltiyo biraz cekin dedim cektiler bana surekli orda hemsire seni konusturuyo stres ettrmiyo filan dedikleri icin bn biri bnmle konussun istedim hep ikide bi dra bnmle kimse konusmuyo stres oluyom filan dedim o zmn bsyler soruyolardi snra oglumu gosterdi dr iyi filan dedi agliyodu oglumu ablamlara verdi bni dikmeye basladi bn o arada kusacam filan dedim snra beni tamamen bayilttilar ameliyathaneden cikarken ayildim tekrar orda bekleme odasi vardi gorevli bni asagi indirecekti dedim kimse yok mu esim bekliyodur bizi gosmeden inerse telas yapar nerde kaldim diye dedim gorevli cagrdi esimle indik odaya geldikbebegi aglatin demisler arkadasmla ablam aglatmaya calisiyodu ama cok aglamadi snra hemsire geldi goturdu yogun bakima almislar solunum sıkntisindan bn hasta oldugumdan mi neden cok fazla bogaz kurulugu cektim agladim bnm cok oksurugum geliyo oksuremiyom diye oksurunce aciyo diye aglamistim cok fazla snra buhar verdiler daha iyi hissettim  bi sure snra ablamin oglu durmadi ablam bnm oglanida aldi eve geldiler bnle arkadasim kaldi sondayi cikardilar acimadi cikarirken snra ilk yuruyusumde hic zor olmadi kalktim ne basim dondu ne bsy dik bir sekilde yurudum bayagi kalkip kalkip yurudum hemsiremde cok iyiydi allah razi olsun cikolata kahve ictim bebegimde yanimda olmadigi icin gezmedigimde surekli yattim gazimida rahat cikardim tek basimada gezdm sabah cikarken cok agladim oglum yogunbakimda kaldi eli bos cikmak o kadar zor geldi ki anlatamam 9.gun yogunbakimdan aldik bebegim 9 gun snra geldigi icin midir nedir bana hic zor gelmedi sezeryan ister istemez bunun etkisi olmustur ama yinede anlattilari kadar ölümcül bsy degil sezeryan yani cogu kisi sezeryan zor soyle boyle diyo ama normal dogumda kimsenin anlattigi kadar kolay degil herkese saglikli kolay dogumlar...buyuk oglum 4 bucuk yasinda hala sacimi severek uyur o gece aglamisti seninle yatmak istiyom diye o cok zoruma gtmisti bide ani kalsin

3 Cevaplar

0 oy
(2,919 puan) tarafından
Çok uzun be okuyana helal olsun. Sağlıkla büyütün 
(1,235 puan) tarafından
Amin cumlemiz ani kalsin girip girip okurum bazen bazen
(13,151 puan) tarafından
Ben hatta bir ara gaza gelip filan kelimesini sayıyorken durdurdum kendimi. İkisi de zor sonuçta bir insan getiriyorsun dünyaya ama zorluğu da kolaylığı da kişiye özel. Herkesin acı eşiği farklı ben mesela normal doğumda çok korktum ama yine doğursam yine normal doğurmayı denerim. Kimsenin doğum hikâyesini daha doğrusu saçma sapan kötü doğum hikâyesini dinlememek gerek bu süreçte zaten anlatanda hangi akılla anlatır hiç anlamıyorum
-Reklam-
0 oy
(8,955 puan) tarafından
Ben okudum valla. Rabbim hayırlı evlat etsin. Ben de ikincide sezeryan istedim ilk doğum çok zor geçtiği için ama doktor kabul etmedi.. okyanusta yüzüp derede boğuluyosun demişti sjjsjs sağlıcakla büyüt inşallah çok çok kokla bebişini
(1,235 puan) tarafından
Suan bnde bi dusunmuyo degilim normal olsamiydi diye cokta dusundum hatta ama bnm ilk oglumda beyinde hasar oldugu icin tekrar goze almadm
(8,955 puan) tarafından
Ya benim herşeyim sağlıklıydi. Doktorum yapabileceğimi biliyordu. Bebek dönmüştü zaten. İri bir bebekti sadece ama doktor yaparsın dedi. Doktoru çok seviyordum. Başka doktora gidip sezeryan olmayı bile düşündüm ama yapmadım.. gerçekten dediği gibi doğumum o kadar kolay oldu ki. Sancınin başlamasıyla dogurmam iki saat sürdü. Dikiş kesi bişi olmadı. Ama eğitim de aldım ben ikinci gebelikte doğum için
(1,235 puan) tarafından
Egitim bncede cok onemli saglikla buyutun ins
0 oy
tarafından
Bebeğin küveze girdiği için de etksii var hemen iyileşmenin bence ya benide çok korkuttular gerçekten aynı dedigin gibi hiç bir şey yokmuş kızım eve geldik açlıktan sıcaktan küveze girdi 40 derece ateşle iki gün evin içinde ağladım kıyafetini kokladım böyle bir koku yoktu ya eşim bile diyor nasıl güzel kokuyor diye ikinci gün artık koku gitmisri deli gibiydim evde çok ağlıyordum kıyafetleri öyle göğsümde uyudum sütümü sagdim götürdüm 6 kat merdiven bile çıktım üç dört günlüktüm.heyecandan asansör beklemek istemedim ve gerçekten her şerde vardır bir hayır o sayede hem ben toparlandım anne olduğumu hatırladım hemde kızım sarılık olmaktan kurtuldu eğer küveze girmeseydi kucaklamak bile istemiyordum annem emzir derdi ben uzak tut derdim annemin koynunda uyurdu vala istemezdim hiç iki gün öyle oldu küveze girince bir annelik bana geldi şükür o gün bugündür hep çok güçlü bir şekilde tek başıma büyüttüm şimdide ikinciye hamileyim 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 215 göst.
19 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
+2 oy
17 cevap 651 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Dilancann (2,726 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 117 göst.
10 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tugbabirol28 (1,689 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 151 göst.
31 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Sedaa. (118 puan) tarafından soruldu

380,274 soru

11,385,622 cevap

34,885 kullanıcı

...