0 oy
109 göst.
Diğer kategorisinde (3 puan) tarafından
Kizlar kızım ikili üçlü cümlesi var ama daha tam akıcı konuşamıyor bazen sorduğum şeyleri tekrar ediyor cevap veremiyor ama genel olarak derdini anlatiyor anne baba dede vb bütün şeyleri söyler isimlerimizi söyler 10 a kadar sayar butun renkleri bilir esyalarin isimlerini bilir koltuk saat çiçek vb marketleri falan bilir söyler vücudunun isimlerini bilir kaş göz gibi ama daha tam akıcı konuşamıyor ne zaman düzelir tamamen birde bir yere çıktığımızda sağa sola koşturuyor sürekli elimi tutmuyor kesinlikle eve gelene kadar mahvoluyorum

6 Cevaplar

0 oy
(1,912 puan) tarafından
Maşallah kızına ilerki zamanlarda konuşacak hicde korkma
-Reklam-
0 oy
(598 puan) tarafından
Benim kızım da böyleydi birçok şeyi yapabildiği halde yapmazdı dil gelişimi hep bir tık geri gibi gelirdi oyun gruplarına başladım 3 aydır haftada 1 gün gidiyoruz ciddi etkisi oldu artık çok akıcı ve güzel konuşuyor biraz sosyalleşmek hem dil gelişimine katkısı oldu hem de özgüveni gelişti imkanınız varsa bu tür şeyleri değerlendirin derim. Bir de ben çocuk akademinin 3 yaş serilerini ve Osman Abalinin dikkat güçlendirme setlerini aldım hergun düzenli yapıyoruz çok çok çok etki etti kızımda 
(598 puan) tarafından
Evet benim bulunduğum ilçede sadece özel var devlete ya da belediyeye bağlı bir yer yok lakin bazı belediyelere bu tür etkinlikler ücretsiz olabiliyor.  Mesela Sincan belediyesi Sincan sınırları içinde oturan çocuklar için bebek kütüphanesi açmıştı 0-5 yaş arası miniklere hergun ücretsiz etkinlikler düzenliyor çocuk gelişimi mezunları ile yani çok güzel bir sey bence keşke her ilçe belediyesi düşünse biz de yararlansak
(686 puan) tarafından
Ankaradaaınız galiba bende konya da arıyorum ama özeller çok uçuk devlet mi o yüzden sormuştum olsa bize de çok iyi olacak da..
(598 puan) tarafından
Çocuğunuz kaç yakında KOMEK kursları varya orada eğitim alan anneleirn çocukları orada kreş gibi bir yere gidiyorlar aynı binada oluyorlar genelde. seneler önce fiyatı çokcok uygundu şuan nasıldır bilmiyorum ama bir bakın araştırın isterseniz hem siz bedava kurslara gidersiniz hem de çocuk böyle kreş gibi bir ortamda etkinlikler oyunlar derken gelişimi iyi olur
(686 puan) tarafından
20 aylık daha KO-MEK de olmaz diye hiç bakmamıştım teşekkür ederim inşallah bize uygun bir şey vardır
(598 puan) tarafından
Evet biraz küçükmüş almayabilirler araştırmak lazım
0 oy
(1,792 puan) tarafından
Benimkide kekeleme gibi yapıyor 32 aylık olacak bir hafta sonra normal herhalde akıcı değil kuzumunda ama kendini güzel ifade ediyor bizde koşturmaca yok çünkü durumum itibariyle sürekli disardayiz yaşadığım yer çalıştığım yer müsait belki sık çıkmıyorsaniz ondan odadan oraya kosuyordur
0 oy
(2,828 puan) tarafından
Benim oğlum 31 aylık artık 5li cümleler de kuruyor arada sırada. Cevap verme konusu tamamen işine geldiği gibi. Canı isterse diyalog kurar, istemezse cevap vermez. Bence kızının dil gelişiminde bir problem yok. Dışarı konusunda çok şükür artık karşıdan karşıya geçerken elimi tutar, gideceğimiz yönün tersi bir yöne tutturur illa buraya gidelim diye. Onun dışında ben zaten yaşadığım yer güvenlik ve insan trafiği açısından uygun olduğu için kendisinin yürümesine izin veriyorum. 
0 oy
(56 puan) tarafından
Elimi tutmadan çok nadir yürür. Hep elimi tutarak yürür. 2 nisan da 3 yaşında olacak benim kızım da. Normal bizim gibi konuşuyor 
0 oy
(2,517 puan) tarafından
Normal canım. İyi yani. Bizimki 2.5 yaşında biraz daha muhabbet dönemindeydi ama bikaç ayda gelişti ilerledi yani. Demekki sizinki de öyle olacak. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 88 göst.
0 oy
2 cevap 78 göst.
18 Nisan 2022 Aile kategorisinde mehal (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 85 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Livaa37 (11 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 208 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Abcdefkjlmn (218 puan) tarafından soruldu