0 oy
483 göst.
Diğer kategorisinde (97 puan) tarafından

Böcek sinek öyle şeylere fobim var zaten. Bütün gün kaşınıp duruyorum psikolojim bozuldu. Eşim jel tarzı bir şey almış kokusuz onu sürdük ama hamamböceği ve karıncaya etkiliymiş. Şimdi sipariş verdim yine İnternetten kokusuz bebeklere zararsız ilaç. Ya hızlı hızlı kaçtı şok olacağıma vur işte terlikle. Sonra koltuğun orda kayboldu. Sabahtan beri koltuğa da oturamıyorum baktım yok. Eşimde çok üstüne düşmedi. Nerden geldi bu ya. Çocugumu da dönüyor diye hep yere yatıyordum. Kırkayak mı çıyan mı anlamadım ama hızlıydı. Resim çekebildim sadece.. Uyuyamıyorum yok nereye gitti bu böcek .. Tek başıma yapabileceklerim bunlar. Akıl verin ya beşiğe falan tırmanır mı korkuyorum. Aha beni korkutan şahıs bu. 

image

14 Cevaplar

+3 oy
(1,682 puan) tarafından
Seni korkutmak istemem ama yarın ilk işiniz böcek ilacı alın heryere sıkın 40 ayak bu netten baktım ve zehirli bebeğinizi de yerde yatırmayı eşinize söyleyin gerekirse evi ilaclatsin
(4,548 puan) tarafından
Aynen ben diyecektim yazmışsınız 40 ayak büyük insana bile zarar verir
(97 puan) tarafından
Offf ya 2 tane ilaç sipariş ettim. Ölüsünü görsem içim rahat edecek...
(1,682 puan) tarafından
Nereden çıktığını bulmak lazım cnm valla ben bile korktum :(
(97 puan) tarafından
Mal gibi oldum kaldım uyumadım hiç korkudan.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kız bu kırk ayak heme. Öldür onu evine ilaçlama çağır yarın bulamazsan da zehirli bu birkaç boğum sokarsa çok can yakar aman diyim terliksiz gezme
(97 puan) tarafından
Terliksiz gezmem zaten. Tamam yarın ilaçlar gelirse hemen her yere sıkıcam. Ölüsünü görmeden rahat uyku yok bana. Off Allahım ya.
tarafından
Çocuğu sakın yere yatırma besigine koyarken de Ayetel Kürsi oku üzerine
(97 puan) tarafından
Yok yatırmam bundan sonra. Ayetel kürsi bilmiyorum. Fatiha ihlas biliyorum sadece. İnşallah üremez delirdim ya.
tarafından
Canım telefondab aç oku
(97 puan) tarafından
Tamam canım
+1 oy
(2,092 puan) tarafından
Nerde oturuyorsun 
(97 puan) tarafından
Eskişehir de apartman dairesinde. 5.kat falan. Bahçe falan da yok yani... Bitki de beslemem hiç. Bu galiba çıyan kırkayaktan daha tehlikeli sanırım..
+1 oy
(1,344 puan) tarafından
Bu tehlikeli bir böcek ben öyle biliyorum kesinlikle evi ilaçlatın 
(97 puan) tarafından
Hay Allahım nerden geldi bu ya evimde de hiç böcek olmazdı. Eski bina ama komple tadilat yaptık 2 sene önce heryeri. Deliricem ilk defa böcek görüyoruz evde.
+1 oy
(3,677 puan) tarafından
Çiyan bu çok tiksinirim bu hayvandan sokarsa dikkat et bu büyüyor birde ben büyüğüyle karşılaşmıştım
(3,677 puan) tarafından
Her yere girer bu
(97 puan) tarafından
Allah korkmuyor mu insandan yaaa. Kız iyice korkutma beni ya. Saat kaç oldu uyumadım.... Kafayı yicem. Kendi kendine gitme olasılığı var mı ki. Gözükmüyor hiç bir yerde. Yada koltuga mı girdi ki ay.
(3,677 puan) tarafından
Gitmez maalesef yatağın içine dahi giriyor canım ben köye gitmiştim bundan çok daha büyüktü yatakta uyurken bir anda elimde tuhaf birsey hissettim normalde görmemiştim etrafta hiç bir kalktım ki bunu görünce aklım çıktı hızlıca kaçtı aradım aradom en son yatağın altında kuytu köşede buldum o yüzden fobim oluştu
(97 puan) tarafından
Tamam anlaşıldı ben bugün uyuyamıcam. Çocukta uyanır zaten birazdan. Ay içim bi hoş oldu. Allahım esirgesin aklımı kaybederim. Yok mu çözümü sarımsak sirke mirke ya en azından yatak odasına koysam ilaçlayana kadar.
(3,677 puan) tarafından
Vallahi bilmiyorum bende senin gibi olmuştum onu bulana kadar aradım en son yakaladım süpürge ile çektim
+1 oy
tarafından

Ay ben bu böceği evimde görsem al ev senin olsun der çıkar gider ona bırakırım :angel::D bacım bu böcek çok tehlikeli, kesinlikle 1 tane değildir o. 2 gün birinin evinde kalın evi komple ilaçlatın ne var ne yok ölsünler

(97 puan) tarafından
Kız kendi evim nereye gideyim... Of ya hiç evimde böcek görmedim bu zamana kadar 2 yıldır burdayım. Of of. Saat kaç oldu uyuyamıyorum..
+1 oy
(1,210 puan) tarafından
Annemin evinde de kaç kere gördük. Kırkayak bu. Çok zor ölür ve sokması da çok kötüdür. Zonklatir. Komple evi ilaclatmadan kurtulamadikı biz. Ne yapsak olmadı kendimiz. İlaçlama şirketinden gelip ilacladilar. Evin etrafına da kükürt döktüler de öyle kurtulduk. Çok dikkat etmen lazim. Kolay kolay da ölmüyorlar. Yapıştığı yeri bırakmıyorlar. Korkutmak istemem ama geldiği yerde Bir de tek o değildir. Gerisi vardır muhtemelen. 
(97 puan) tarafından
Gerisi var mıdır bilmiyorum ama yeterince korkuyorum hiç uyumadım...
+1 oy
(1,125 puan) tarafından
Canım keşke hemen biseyle vurup oldurseydin ben bikere binada gördüm hemen öldürdüm eşim öldürme dedi ama eve girer diye korktum
(97 puan) tarafından
O kadar korktum ki hep terlik giyerim. Terliksiz çocugu aldım salona geçtim ana kucağına yatırdım bi baktım ortalıkta bişi geziyor. Anlamlandıramadım hemen resmini çektim beni görünce panik yaptı koltugun ayagının oraya geçti. Sonra kayboldu. Anlamadım nereye gitti. Kesin apartmandan mı geldi ki ya. Dün aylar sonra apartmanı temizlediler de. Offf keşke bi cesaret gelseydi öldürseydim ama hemen resmini çekip terlik giymeye gittim heyecandan ne yaptığımı bilemedim. Eşimde umursamadı hiç. Bişi olmaz diyip duruyor. Hiç uyuyamadım koltugun oraya bakıp duruyorum. Kaşınıp duruyorum. Çok huylandım evimde ilk defa böcek gördüm.
(1,125 puan) tarafından
Ah o eşler benim eve de bikere kertenkele girdi eşim bisey olmaz öldürme dedi bizle mi yaşasın dedm bebeğim 4 aylıktı görünce oldurdum
(97 puan) tarafından
Ah salâk kafam öldürmedim eşimin gelmesine 10dk vardı o öldürür dedim. Korkuyorum çünkü. Çöp sineği bile öldüremem. Ah ah.
(1,125 puan) tarafından
Ay bende olduremem ama alıştım artık benim eve girenleri bir görsen
(97 puan) tarafından
İnan bu bana yetti başka böcek görmek istemiyorum :D sirkeli suyla temizlik yapıyorum valla ilaçlar gelene kadar
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Ay teli al kamerayı aç çek teyyy bunlarla uğraşana kadar tabi kaçar gider. 
(97 puan) tarafından
Fobim var zaten napıcaktım. Sinek görsem zıplarım. İlk defa böyle bir şey görmüşüm sonra neydi diye bütün böcekleri araştırırdım İnternetten. En azından ne olduğunu biliyorum şuan. Hiçte iç açıcı değil ama öğrendiklerim. Sende maşallah eleştirmeyi pek iyi biliyon.
(6,364 puan) tarafından
Kız ne elestrcem banane ben senin için diyorum önceliğini değiştirmem lazım önce öldür mesela sonra çek bir dahakine.
(97 puan) tarafından
Sorun orda zaten keşke öldürebilsem yapamıyorum elimde değil ki  :D
(6,364 puan) tarafından
Terliği yapıştrcan bı cesaretle. Hiç korkma diğer öldürmeler çok zevkli oluyor.
0 oy
(3,416 puan) tarafından
Her sene bir tane görurum balkondan geliyor yazın her seferinde terlikle hallediyorum yan tarafta bos arsa var ordan geliyor bize yesillik cunkü tavuklarda geziyor ama gozden kaciyor demek ki
(97 puan) tarafından
Annemde yeşillikten gelir dedi ama 2 haftadır pazara gitmiyorum eve yeşillik girmiyor. Girse de hemen yıkıyorum dolaba koyuyorum. Şaşkınım nerden geldi. Apartmandan şüpheleniyorum. Görevliye sormak lazım. Bi bu eksikti gerçekten.
0 oy
(583 puan) tarafından
Vu varya beni pantalonumun  üstünden ısırdı bi acı hissettim baktım bu hemen kalktım ettim saniyelik bişeydi ama ısırdığı yerin etradı hemen benek benek kabardı daire şeklinde büyüdü . Sıktım kolanya batikon felan sürdüm 
(97 puan) tarafından
Ben o kadar korkmama rağmen kendimi geçtim bebeğime gelmesin. Vay arkadaş cesarete bak bide pantolonun üstünde geziyor. Korkmadı mı senden hiç. Kaçmadı mı. Beni görünce kuytuya gitti çünkü. Sonra birşey oldu mu ısırdığı yere. Hastanelik olmadın dimi geçmiş olsun.
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Ay bu böcek geçen kış bizim evde de çıkıyordu banyodan bazen odalarda kırk ayakmıymış bayadır yok korktum bak şimdi her çıktığı zaman öldürüyordum bilsem zehirli ilaçlatırdım evi hemen duvarlara bile tırmanıyordu ://
0 oy
(1,208 puan) tarafından
Kırk ayak bu çok zararlı bir böcek .Allah korusun heryere dalıyor bu ya .yeşillikler den falan çok geliyor 
(97 puan) tarafından
İnşallah gitmiştir 2 gündür gözükmüyor hiç bir yerde. İlaç aldım bakalım gelsin heryeri önlem amaçlı sıkıcam.
0 oy
(1,119 puan) tarafından
Ya bahçe katindayim bizim evde bundan çok var

Çiyan denir bunlara.Chrysamed sprey ile saniyesinde ölüyorlar.Terlikle vıcık vıcık öldüremiyorum.Tiksiniyorum.Evi ilaçlattik ama hala görüyoruz .Çok da hızlı koşuyor ya 
(97 puan) tarafından
Aldık o spreyden. Bugün evi sirkeli su ile sildim süpürdüm. O bi yerlere girdi ama. Gelsin ilaçlar evin her yerine sıkıcam. Şimdilik ortalık temiz gözüküyor.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 314 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (7,413 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 187 göst.
14 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 779 göst.
17 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Prens annesii (1,718 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 538 göst.