0 oy
193 göst.
Diğer kategorisinde (272 puan) tarafından
Kizlar kizim 10 aylik kelimeleri gel gel ver anne baba dede nen nen mama ve adimida söyluyor ilk anne demedi adimi soyledi hatta sallarsam oda ee ee der  baybay gel gel yapar sarilir bana gore cin gibi cocuk yani kundaksiz uyumuyor ayina höre iyimi emeklemiyor ama tutunup kalkmaya calisiyor parmak ucu bssiyor yurutece koymustm  20 gundur falan bide totosuyla yanyan giderk gidiyor yerde bir işe odaklandimi onu alacak cok azmediyor agliyor istiyor kumada falan vermek istemyorum hep mikrop cunku neyse gecen eltim kaynanm geldi eltimin çocugu isitme engelli  cihaziyla duyuyor ve cok caliskan masallah neyse eltim iyi biri  ama cocugundan dolayi pimpirikleniyor ona hak veriyorum bir anne çünku ama bana bakmiyor kizin niye bakmiyor abla bakar niye bakmasn dedim ama biseye odaklandi diyor kizim cokk dikkatli birseye odaklansn boynumda kolye olur ne bilim ekmek olur ona cabalar ne seversen sev onu almaya cabalar oyle bakar otizimmi dedi icimede kurt dustu gece gece yataamdim oyle birsey olabilirmi yaşyan varmi aranizda uzun oldu hakkinizi helal edin

12 Cevaplar

+1 oy
(5,122 puan) tarafından
Yani 10 aylık bir bebeğe göre maşallahı var. 
(272 puan) tarafından
Demi ya içime nasil kurt düştu saat kac oldu uyuyamdm hersey allahtan tabi ama içim rahatladi biraz kuzenleriyle simdiden oynamaya cabaliyor falan bana gore iyi cocugum ama tabi dikkat etmem lazm üzüldm uyuyamdm
(5,122 puan) tarafından
Ya daha el kadar bebe bi dur daha yeni başlamış yavrum etrafı öğrenmeye :) bazı insanlar öyledir çok severler insanın içine kurt düşürmeyi. Biraz da kulak kapatmak lazım etrafın söylediğine :)
-Reklam-
+1 oy
(708 puan) tarafından
Daha ne olsun maşallah benimki bir yaşına girecek baba mama dede diyor o da arada bir diyor bunları 
(272 puan) tarafından
Canim her cocuguj gelişimi farkli ama şu otiizm cok gündemde ya eltim bakmayinca dedi ama o kucagindayken yerdekini almaya cabaladi ittrip ondan bakmadi anlatamadm
+1 oy
(48,996 puan) tarafından
postun sonuna kadar okumadım 10 aylik daha kucucuk
(272 puan) tarafından
sagol canim
0 oy
(9,095 puan) tarafından
On aylık çok küçük daha..kelime sayısı çok güzel. Benim oğlum bir yaşında baba dede mama diyo sadece. Büyük oğlum da 14.aylik olana kadar hiç emeklemedi birden yürüdü öyle. Her çocukta farklı olur. Sen bir takip et bikac gün. Adını seslenince filan bakıyo mu. 
(272 puan) tarafından
Bakiyor canim ismine falan müzik calar meslea elleri havaya kalkar gecen eline mendil almsti yeri siliyor ssndm baktm kirinti var almaya calisyor onu siler gibi iki gundur ekmek veriyorum elini icinden koparip agzina almaya cabaliyor babasinin adini seslenirm misal hemn arar etrafta aslinda aklima gelmez ama züphe dustu oyle.diyince cok mesgul cunku herseye elini atmak istiyor
(9,095 puan) tarafından
Daha ne canım..on aylik bebek yani bu. Bence gayet güzel maşallah yaptıkları.
(272 puan) tarafından
Sagol canim insallah
0 oy
(3,460 puan) tarafından
18 aylıkken başladı benim oğlum ilk kelimesi de anne babasına da bana da anne diyordu şuan iki yaşında ikimizide ayırt edebiliyor bayağı kendini ifade ediyor her çocuğun gelişimi farklı.
(272 puan) tarafından
Masallah canimm
0 oy
(13,907 puan) tarafından
Yani birinin bir çocuk için acaba otizm mi demesi için ya o işin uzmanı olması gerekiyor ya da annesi olup çocuğun her anına şahit olması gerçekten elle tutulur şüphe duyulacak durum yokken otizmi dillendirip anneyi tedirgin eden cahil cühela insanları kaale bile almamak lazım 
(272 puan) tarafından
Haklisin ama bn en ufak seyi takiyorum cocugum konusunda bilmoyprum belki ilk annelik acemilikten
(13,907 puan) tarafından
Sorun sende değil zaten a otizm olmasın diyen gevşek ağızlıda
(272 puan) tarafından
Ben bunu anlyamiyorun kimsenin cocuguna ne karisirim ne bisey  ama etrafim hep doktor
0 oy
(45 puan) tarafından
Benimde kzım 15 aylık mama aç hadi (tam çıkaramıyor ) baba dede aba 
(45 puan) tarafından
Otizm olcağını sabmıyorum benim kızım da çok dikkatlidir ama gene içinde şğphe varsa gözükmende fayda var doktora
(272 puan) tarafından
Agzi dolu geveliyor canim o bizdede oluyor konuscak insalalh yavas yavas göz kontagi kurmadi diye soyledi eltim ama dedigim gibi gozune kestirsn visey bakmaz onu alana kadar ama annelik telas ettryor qcabami diye
0 oy
(272 puan) tarafından
Kizlar eltim iydir gercekten ama pat pat söyler huyu yani ama konus evlat olunca turp gibide olsa acabami oluyor 
0 oy
(3,318 puan) tarafından
10 aylık bebek için bence anormal bir durum yok, Eltin fazla hassas ve sanırım herşeyi kendi çocuğu nedeniyle fazla araştırdığından dolayı pimpirikli biri. Herkes uzman değil ve otizm teşhisini 2 yaşına kadar doktorlar bile çok belirgin semptomları yoksa koymakta emin olamıyorlar. 
(272 puan) tarafından
Evet normal hamilelikten cocuk duymayip dogunca iste neyse sagolun kizlar icim rahatladi hemen hemen herkes ayni seylero soyluyor bebegi ayni seyi yapyor
0 oy
(7,982 puan) tarafından
10 aylık çocuktan ne bekliyorsun canım ☺️☺️
0 oy
(6,717 puan) tarafından
Sadece başını okudum yani 10 aylık bebek daha ne desin. Uzun uzun cümleler mi kursun. Nazar degdireceksin. 
(272 puan) tarafından
Kiz bn demiyom eltim dedi anne isen ztn biri köru bsy dedimi takiliyor insan cok baska evlat
0 oy
(880 puan) tarafından
17 aylık bebem bu 1 hafyadr yurumeye basladı ve gıt gel bay bay derken sadece elını salıyor anme baba dyr baska bırsey demyr 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 907 göst.
14 Şubat 2023 Aile kategorisinde Ben (352 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 68 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,230 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 203 göst.
6 Mart 2022 Diğer kategorisinde Gokce09 (286 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 250 göst.
30 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yonca23 (440 puan) tarafından soruldu

385,633 soru

11,530,213 cevap

35,200 kullanıcı

...