0 oy
708 göst.
Aile kategorisinde (269 puan) tarafından
Merhaba hanımlar bizim 3+1 sıfır bir evimiz var binamız daha yeni 2 yıllık evliyiz eşim evimizi satacakmış kaynanama 2+1 ev alacakmış kalan parayla da bize de bir iki artı bir ev alacakmış Tabii üstüne Kredi çekecekmiş kalan parayı öyle ödeyecekmiş Bir tane de çocuğumuz var şimdi Sorum şu eşimin şu an iyi bir işi var maaşımız da iyi ama bu işin bir garantisi yok yani her an çıkartabilirler bunların 2-3 yıl sonra çıkartıp çıkartmayacaklarını bilmiyoruz Kredi çektiği zaman aylık 15.000 gibi bir Ödeme yapacak yarın Allah korusun bizi işimizden çıkarttılar asgari ücret gibi bir işe geldi diyelim Evin kredisini nasıl ödeyeceğiz eşime bunu anlatıyorum anlamıyor Sizce bu durumda Haksız mıyım çok mu bencilce düşünüyorum Bir tane evladım var Ben de evladımı düşünmek zorundayım

31 Cevaplar

+6 oy
(2,788 puan) tarafından
Eşin çok hayırlı evlatmış madem, eli değmişken annenelere de bir ev alsın. Göstersin hayırlı evlatlığını, bak bakalım o zaman ne diyor?
(1,251 puan) tarafından
Yorumun alnı yokmu öpeyim
-Reklam-
+2 oy
(13,863 puan) tarafından
Gider o eve şerh koydurup sattırmam yerinde  olsam. Ayrıca ev alacaksa gitsin onlara küçük bi ev alsin ama tapuyu kendi adınıza alın. Yani sizin yatırımınız olsun. Sana sanane deme hakkı yok. Sende çocuğunu düşünmek zorundasin. 
(269 puan) tarafından
Dedim tapu bizim olsuh hayır diyor
(5,955 puan) tarafından
Aynen senin rızan olmadan o ev satılmaz. Satılırsa da bozulur. Sonuna kadar evini sattırma
(6,334 puan) tarafından
Ne demek tapu sizin adınıza olsuna hayır diyor senin esin afedersin ama s.alak mı ? Yarın bir gün ölürlerse çocukların hakkı eşinin kardesleri varsa onlarada gidecek ?
+1 oy
(6,827 puan) tarafından
Ayy böyle konularda çok sakin kaliyosunuz ya ben hiç razı olmam kaynana şimdiye kadar niye kafasını sokacak bı ev almamış güzelim evinizden olacaksınız 
(269 puan) tarafından
Zaten bir tane evleri var canım ama Köyde evleri şu anda köyde kalıyorlar ilerleyen süreçlerde de merkeze gelecekler Ben istemediğimi söyledim anlattım sakinde kalmadım ama eşim sana ne diyor
(6,827 puan) tarafından
Sen değil esin bencilce davranıyor
(6,827 puan) tarafından
Esin sanane diyorsa daha o adama bişey anlayamazsın canım inşallah alıcısı çıkmaz evinizin de satamaz
(269 puan) tarafından
Çıkar büyük ihtimal evimizin olduğu yer baya güzel bir yer herkes ev arıyor sessiz sakin bir site
+1 oy
(2,459 puan) tarafından
Kaynana evsiz mi dışarda mı kalıyor ya da sizde mi kalıyor? 
(269 puan) tarafından
Evleri var ama köyde yakında merkeze gelecekler
(2,459 puan) tarafından
Ne varmış merkezde? Yaşı ilerleyen daha sakin yerlere kaçmak ister bunlar merkeze mi gelecek? Kaynana sosyete takılmak istiyor heralde.
(269 puan) tarafından
Sorsan istemez asla ama istiyor kayınbabama ben ev istiyorum diyor eşimin yanında bilerek
(1,117 puan) tarafından
Kendiminkini gördümmmm
+1 oy
(804 puan) tarafından
Annesi tek yaşıyorsa ve başka kaynım falan yoksa müsade ederdim sonuçta oda tek yani ama kayinpederim ve kayinlarim varsa asla musade etmem böyle birşeye iş konusundada haklısın canm aylık 15 bin az para değil bence o işten çıkarsa çok fazla zorlanir
(269 puan) tarafından
Ama eşime melek rolü oynuyor hep hastayım yarına çıkamacım filan diyor durmadan ben çok yaşamam diyip eşimi manüpile ediyor
(804 puan) tarafından
Valla canm rabbim yardimcin olsun ne diyelim kabul etmesen boşanmak istesen eşin annesi için bosanmayida kabul eder öyle görünüyor çünkü
(269 puan) tarafından
Evet ailelemi istemiyorsan çoçuğunu al ğit dedi bana çok zoruma ğitti dedim ne anneni babani at diyorum ne beni iki tarafında birlikte götürebilmen lazım diyorum dengeyi sen kuracaksın diyorum acık açık  ilk dalğada beni çocuğunu atacaksan niye evlendin dedim ses yok çok dertliyim bide ailemi karşı çıkıp evlendim gurbete ğeldim kimim kimsem yok sahip çıkacak kimsem yok dardayım rabbim yardım etsin dua edin bana
(804 puan) tarafından
Çocuğunu al git ne demek ya çok ayıp etmiş eşin valla bence canm senin yerinde olsam bana çocuğuma bakıyorsa her istediğimi alabiliyorsam sıkınti cekmiyorsam bosverirdim ne yapıyorsa yapsın derdim
(1,936 puan) tarafından
Babanlar arkanda destek ise al git canım evinizede ipotek koydur direk avukattan millete mal mı yapacak tamam annesi babası otursunda kardeşleri ne alaka kurulu düzenini boz kardeşlerine pespes çeksin, senin  çocuklarin hakkını yesin millet , iyi sakin birisin şahsen ben bulmuştum ailemin yanına eve ve arabaniz , birikmiş ne  varsa hepsine de ipotek koydurmustum kaynanamı da arayıp alın duzenimizi  bozdunuz rahat rahat oturun derdim tapuyu istemek nedir ya tamam anne babası alsın otursun evde ama siz senelerce ödeyin birde ortada kalın kardeşlerine kalsın mal eşin de hiç akıl yok canım kimse annesini babasını at demiyor rahat rahat otursunlar tapu sizin olsun  oturmasin demiyor kimse, yok vs derse direk baba evine git bence ben olsam göz göre göre  çocuklarımin hakkının yenmesine dayanamam
+1 oy
(2,301 puan) tarafından
Tamm annesi ama şimdiye kadar nasıl gecindi nasıl yaşadıysa bundan sonra da öyle devam edebilir hayatına. Kavga kıyamet de olsa izin verme güzelim evden olucaksnz . Hep bu analarn pok yemesi demiyor mu oğluna istemez oğlum siz geçiminize bakın ben başka bir şey istemiyorum huzurlu olun desin ya 
(269 puan) tarafından
Kayınbabamda yaşıyor bu arada ikiside emekli köyde evleri var köyde kalıyorlar yakında merkese gelmek istiyorlar  sanıyorlar ki biz zenginiz
+1 oy
(265 puan) tarafından
Bu devirde eşin kafayı mı yemiş. Her şey belirsiz bir de yüksek mebla kredi ödeyeceksiniz. Kesinlikle karşı çık. 
(269 puan) tarafından
Kafası yok eşimin nasıl böyle bir hata yapıp evlendim bilmiyorum herşeyde ailesi önde biz 2. Planda bile değiliz bilmiyorum nasıl ödemişi düşünüyor
(1,936 puan) tarafından
Kız krediler 1 e 4 ödüyorsun biz araba değiştireceğiz eşim memur bak krediler yüksek diye ona bile cesaret edemiyoruz düşsün biraz krediler öyle değiştirelim diyoruz 1 milyon çekse 4 milyon borcunuz olacak
(265 puan) tarafından
Ailesi ön planda ise değmez kardeş uğraşmaya. Ben evliliğimde çok sessiz kaldım eşim aileci biraz. Şimdi gene ben çekiyorum. Kimse için uğraşmaya değmiyor. Erkekler sanıyor ki kadınların gidecek yeri yok biz istediğimizi yapalım.
+1 oy
(1,141 puan) tarafından
Sanane mi senin ve evladını rızkı nasıl sanane olabilir 
(269 puan) tarafından
Ana baba lafı olunca gözü ne beni ne çoçuğumuzu ğörüyor nefret ediyorum o yüzden
(1,141 puan) tarafından
Çok sıkıntı ya o zaman teklif sun bütün kardeşler birleşsin ortak kredi çeksinler öyle alsınlar niye borçsuzkennhem ev verip hem borç sahibi olacaksınız çok saçma aile şerhi koydur senin imzan olmadan satamasın
(1,141 puan) tarafından
Aile konutu şerhi koymak için eşlerden birinin Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine başvurması gerekmektedir. İşlemin gerçekleştirilmesi için ibraz edilmesi gereken belgeler şunlardır;

Aile konutu şerhi dilekçesi
Evlilik cüzdanı
Başvuran tarafa ait T.C. kimlik numarasının bulunduğu nüfus cüzdanı
Vukuatlı nüfus kayıt örneği
Söz konusu meskenin aile konutu olduğunu gösteren, muhtarlıktan alınacak belge
(269 puan) tarafından
Sağol canım bende bir araştırayım . dedim eşine abinde yardım etsin diyorum bişey diyemiyor biliyor kaynım 1 tl bile vermez kaynımların evini alınken kayınbabam %50 ödemiş yardım etmiş ama kaynım asla yardım etmez
(1,141 puan) tarafından
O zaman sende çocuğunun hakkını koru eşin seni dinlemiyorsa dinlemek zorunda bırak
0 oy
tarafından
Bi kere de analarinin haltini yemeseler şaşarim valla ne yaparsan yap anlatamazsin canım anlamiyorlar çünkü 
(269 puan) tarafından
Sorma canım birde abisi var abisinin de evi var ama selam vermez kimseye asla ödemeyede yardım etmez onların evini alırken kayınbabam yardım etmiş
tarafından
Aynı valla aynı canım akillanmiyorlar asla
0 oy
(15,200 puan) tarafından
Ben bişey demezdim ya. Hem yatırım gözüyle bakarım hem de ana baba hatırı derim. İşine güveniyor demek ki eşin. Bı de kaynanangil karinkoca emeklilermis. Onlar da öderler biraz. Kendine guveniyosa bizi rezil etmeyecekse ben bişey demezdim 
(269 puan) tarafından
Tapu bizim olmayacak bizim yatırımımız olmayacak ayrınca biz ödiyecez yarın bir gün herkesin o evde söz hakkı olacak bizim ödedeğimiz evin
(15,200 puan) tarafından
Öyle şey olur mu ya. Allah eşine akıl fikir versin.
(15,200 puan) tarafından
Eşin bu şekilde devam ederse şerh koydur olmadı.
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Anasına ev alacak diye oturdugum evi de sattirmam ya bu erkekler artık anlarından başka hayat kurduklarını ve düşünmesi gereken bir ailesi olduğunu ne zaman anlayacaklar ya valla canım izin verme evleride varmış zaten o evlerini satıp alsınlar ve emin ol o evi satsa o para iki ev almaya yetmez kredi celsede yetmez emin ol 
(269 puan) tarafından
Biliyorum canım biliyorum artık kayınbabama diyeceğim nasıl ödeyecez biz diye istemiyorum diyeceğim çünkü eşimin anlayecağı yok
(1,552 puan) tarafından
Yani canım yazık günah sizede o köydeki evi satıp alsınlar o zaman
0 oy
tarafından
Şuan bizde aynı durumdan muzdaripiz kaynana köyde kendi evinde yasiyo buraya gelecekmiş ona yeniden ev alınacak bizde kiradayiz anlamıyorum bu insanları anlamda veremiyorum şehire gelse şehirde yapamıyorum diyor köye gider yapamıyorum diyo sonuç olan bize oluyor eğer köyde kalsa biz kendi evimize gececektik:(
(269 puan) tarafından
Allah yardım etsin canım valla nefret ettim kaynanada tutturuyor ben ev isterim kimsenin evinde kalmam benim olmayan evde kalmam diyor bide
tarafından
Benimki tutturmuyo ama ille tasincam diyo Amin aminn
0 oy
(3,011 puan) tarafından
Ev kimin üstüne canım Allah yardım etsin böyle kocalara da Allah akıl fikir versin 
(269 puan) tarafından
Amin şuanki evimiz eşimin üstüne 2 tane 2+1 alacakmış biri eşimin üstüne biri kaynanamın üstane olacakmış
(3,011 puan) tarafından
Nalet olsun o zqman gitsin anasıyla babasıyla yaşasın evi de sana versin öyle alacaksa alsın bütün derdi sen çek onlarda keyfini sürsün
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Evinizi satmasına izin verme hemde yeni ev hiç izin verme bacım büyük evi satıp küçük ev mi alacak ay Allahım ya
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Öyle saçma iş hiç duymadım olur mu ya sonra o ev dar gelecek tekrar borca girecek iki ev almaz ki bu ev bu devirde çok merakliysa çeksin kredi alsın gene anasına ev 
0 oy
(1,048 puan) tarafından

Bak sakın sakın satmasınq izin verme canım sizin iliğiniz için 

(269 puan) tarafından
Bizim iğliğimizi düşenen yok canım kocam hep annesini babasıkı düşünür biz hep en son plandayız
0 oy
(790 puan) tarafından
Aşırı saçma geldi bu fikir.hemde baya saçma.
0 oy
(4,255 puan) tarafından
Fazla sakinsin ben adamı boşardım heralde. :D 2+1 i al ama kendin de orda otur diye :D 
0 oy
(4,467 puan) tarafından
Valla bizimde aylık gelirimiz standartların üstünde lakin net boşarım 
0 oy
(7,948 puan) tarafından
Kim ne derse desin benn yaygara cikartmistim çoktan böyle sakin kalacam..aman Allahım. Aklı başında mi ya evler çok pahalı öyle basit.mi yeni bir ev alacak banka faizleri uçmuş 

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 894 göst.
14 Mart 2024 Aile kategorisinde Ferdahannnn (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 554 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 415 göst.
9 Mart 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 178 göst.