0 oy
238 göst.
Diğer kategorisinde (736 puan) tarafından
Mızlar ana okuluna gidiyo oglum konusma terapisine gidiyoruz konusmasi akici degil harflerde sorunlarimiz var..kaslari zayifbi cocuk vucut tümüyle oda oyuzden harfleri cikarmiyo diyolar .bugun karne almaya gittik gelisim raporlari verildi eve gelirken okudumaglamak icin kendimi zor tuttum esimin yaninda.cocuga kıyafetlerini giyemiyo etkinlikleri yapmiyor oyunlara istedigi xman dahil oluyo iste etkinlikleri kaparken zorlaniyo . Konusurken anlatmada zorlaniyor seslenmeleri biliyo ama goz temasi kurarak konusmu yo falan yazmis sok oldum nasil kurmuyo nasil konusmaktan cekiniyo anlamis degilim.benim cocugum markette yolda kimi gorse konusmaya calisiyo kendini anlatabildigi kadar iletisim kuruyo otizimli gibi yazmis resmen cok zoruma gitti biseylerin ters gittigini biliyorum ama ne anlamis degilim.

6 Cevaplar

+2 oy
(8,898 puan) tarafından
Bazen kendi gorduklerimiz ve başkalarının gördükleri cok farklıdır 8 yıllık meslek hayatımda bugün ilk defa 6 öğrencime birden eksilerde notlar verip tüm gelisim raporlarini eksi düzeyde doldurup karnelerine o şekilde yansıttım çocuğunu elbette en iyi sen tanırsın fakat görmek istediklerini görüyor olabilir misin? Yada cocugun gerçekten grup ve okula uyum saglayamiyordur
(43 puan) tarafından
Sizin sordugunuzda bilgi vermesi lazımdı tabi annesi belki orda gercekten farklıdır benim yeğenim de cok atilgan konusgan insanlarla susturamiyoruz ama okula gidince ağlıyor farklı oluyor orada
(8,898 puan) tarafından
Her veli için geçerli değil bu fakat bazen veliler sadece kendi görmek istediklerini görüyor yada olması gerekeni hayir olmaz öyle böyle değil vs diyerek inkar yoluna gidiyorlar... zaten 2 öğrencim hariç diğerlerine sırf bu sebepten eksilerde raporlar yazdim sırf velilerinin saçmalıkları yüzünden yahu ben bu işin eğitimini almisim binbir egitim seminer vs katılıp sertifika alıp ilçenin bölge bazında en çok teşekkür alan ödüllü egitmeniyim sen bana mı öğretiyorsun cocugunun böyle olmadığını kör değilim bunu ayırt edebilcek tecrubem var cocugunub durumu gelişimi oldukça geride ama yook inatta inat madem onlar inat bende istemediğim halde olması gerekeni en sert şekilde yaparım... bu veli ile ilgili olan kısmı bir diğer kismidq bazen çocuklar evde disarda gayet iyi sosyal vsdir ama okula arkadaşlarına uyum saglayamiyorlar bireysel eğitime daha çok uygunlar bunun kararını en iyi öğretmeni verir sonuçta kurum içinde yetkili kişiler onlar
(8,898 puan) tarafından
Eğer öğretmen yüzünden olduğunu düşünüyorsan sınıfını değiştirebilirsin ama eğer o siniftada aynı süreçlerden geçerse üzgünüm ama öğretmeni haklı demektir şuan ara tatil zaten bi pedogog yardımı almalısın mutlaka uzman göz herseyin ilacidir
(736 puan) tarafından
Bende bisey varsa supendiginiz soyleyin ona gore yol aliyim diye yalvariyorum resmen hepsi konusamadigi icin aklinda kalmiyodur diyo bende oyle olduguna inandim o sekilde kabul ettim bilmiyorum nolcak
(8,898 puan) tarafından
Bunun tanisini öğretmen değil pedogog koyar canım öğretmen tanıya göre öğretir ve sınıf içindeki gelişimini degerlendirir
-Reklam-
0 oy
(276 puan) tarafından
Kaç yasında cocuğun 
(736 puan) tarafından
5 yasinda
0 oy
(304 puan) tarafından
Nöroloji doktoruna giturdunuzmu beyin ve eeg ister onlarda sorun çıkmazsa normaldir
0 oy
(3,384 puan) tarafından
Takma canım bernmde dil gelişiminde olumsuz şeyler yazmış desteklenmeli demiş sen üstünde dur nerelerde skntı yaşıosa hangi konuda eksikse ona yoğunluk ver bnde araştrıorm şimdi sesleri ii çıkarsın demiş kendini savunmasını bilsin demiş konuştuğunuz konu hakkında soru sorun demiş neden sonuç ilişki üzerinde durmamız gerektiğini söylemiş inş bunlarında aşarız otizm gbi düşünme olumlu düşün canım
0 oy
(1,132 puan) tarafından
Anladigim kadari ile motor becerileri cok zayif 5 yasinda kendi giyip cikartiyor olmasi gerekirdi 

Sen tekrar mutlaka bi piskiyatri muaynesine götür. 

Duyu bütünleme dersine vs yonlendirebilir aglamak degil cozum odakli davran canim benim.  Çözülmeyecek birsey yok inan uzulme 
0 oy
(2,006 puan) tarafından
sen oyle deyince bende raporu okudum bizde bugün aldik cok sukur iyiydide gercektn bizim gorduklerimzle ogretmenin gördüğü bir olmaz hangi eksiklikleri varsa onlar uzerinde. yoğunlasmaya çalış bence 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 89 göst.
7 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 186 göst.
8 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Bizimkz12 (2,295 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 109 göst.
28 Eylül 2023 Aile kategorisinde Isimyok (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 265 göst.