0 oy
49 göst.
Diğer kategorisinde (756 puan) tarafından

Kızlar nasıl beslenmem gerek 

İlk oğlumda kabız olmuştu 

Benim beslenmemden mi oluyor acaba :(

Bana tavsiye verir misiniz lütfen 

3 Cevaplar

0 oy
(5,922 puan) tarafından
Canım sadece anne sütü alıyorsa normal 10 güne. Biogaia damla rahatlatabilir
(756 puan) tarafından
Gaz damlası veriyorum daha çok sancılanıyor
Etrafımdakilere söylüyorum o bebek nasıl duruyor 7 gün diyorlar
O da benim moralimi çok bozuyor ya :(
(5,922 puan) tarafından
Başkalarını kafaya takarsan hasta olup çıkarsın
(756 puan) tarafından
Haklısın canım
Çok şükür yaptı ama :)
Makat bölgesine çok az zeytinyağı sıktım
Sıcağa yakın suyla da banyo yaptırdım
Çok şükür yaptı :)
-Reklam-
0 oy
(15,183 puan) tarafından
Oğlumun rekoru 9.gun. anne sütü alıyorsa sadece normal diyolar. Başımıza da geldi. Ama benim de çevremde kimsede duymayınca biz de çok panik yapmıştık. Sen yediğine ictigine dikkat et tabi. Ama bence asıl sebəp çocuk anne sütünü yüzde yüz kullanıyor. Bağırsaklardan yüzde yüze yakıni emiliyor yanı. Haliyle kaka olarak dışarı çıkacak posa oluşmuyor. Biriktirip yapiyo minnoş da. Biz bu sebeple 53 günlükken doktora gittik. Biogaia ve sab simplex damla verdi. Günde 4 kez 1 er çay kaşığı zeytinyağı emzirmeden önce icirebilirsin demişti . Ve duphalac şurup verdi. Tüm bunlara rağmen hala yapmazsa gliserin kanzuk fitil kullan dedi.  Hakikaten hiçbiri ise yaramadi. Fitille yaptı uzun zaman. Her seferinde fitili daha geç verdim. Çok üzülürdüm çocuğum hep fitille mi yapacak diye. Meğerse hiç gerek yokmuş. 5 5.5 aylıkken falan kendiliğinden düzene girdi. Çok huzursuz değilse sorun etme. Çok huzursuzsa bu dediklerimi yapabilirsin
(756 puan) tarafından
Çok şükür şimdi yaptı canım ya:))
Makatına şırıngayla çok az zeytinyağı sıktım
Sıcağa yakın suyla  banyo yaptrıdm çok şükür yaptı:)
0 oy
(2,411 puan) tarafından
Ek gida almiyor ki kabiz olsun. Kabiz dediginiz sey anca kaskati yaparsa olur. Anne sutu aliyosa normal 10 gune kadar. Benim ikinci oglum 4 gunde 1 yapardi. Arkadasiminda kizi 7 gun yapmazdi. Doktoru normal dedi. Ben hic mudahale etmedim o da etmezdi arada masaj yapardi, onunki biraz gazli bebekti cunku. Onemli olan gazi varsa gaz yapmasi. Onun harici huzursuzlugu yoksa endise etme ve millete uyup cocugunu hirpalama. 3 4 ayliktan snra duzene giriyo.
(756 puan) tarafından
Çok haklısın canım
Çevremdekilere çok garip geliyor çünkü
Ben de onun için üzülüyorum
(2,411 puan) tarafından
Uzulme hic tam sindiriyodur sutunu. Laf diyene doktor normal dedi de gec. Lohusayken insani bunaltiyolar malesef.
(756 puan) tarafından
Öyle maalesef canım
Teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 83 göst.
0 oy
5 cevap 81 göst.
10 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 143 göst.
0 oy