0 oy
328 göst.
Aile kategorisinde (771 puan) tarafından
Anlasmali bosanma davasi acilirken 2 tarafinda gidip imza atmasi mi gerekiyor dilekceye sadece tek taraf  acabiliyor mu davayi yoksa eger tek taraf acarsa diger tarafta kabul ederse bosanmayi tek celsede biter mi bilgisi olan var mi?

11 Cevaplar

0 oy
(808 puan) tarafından
Keşke bende bilsem şu boşanma davası nasıl açılıyor adım adım 
(808 puan) tarafından
Ücret nekadar ödedi kusura bakma yeminle zerre kadar bilgim yok şu konuda
(473 puan) tarafından
Yok canım ne kusuru 200 lira ödemişti ilk dilekçe yazdırdığında mahkemeyi açtığında da dosya masrafı diye 2 bin lira ödedi
(771 puan) tarafından
Boylelerine benim este dahil olmak uzere adam bile denmez..
(473 puan) tarafından
Adam olsalar öyle yaparlar mı evlenmeyi biliyorsunuz boşanmayı da bilin kadını mağdur etmeyin insan gibi adam gibi gelip boşanın sırf boşanmak için arkadaşım neler çekti
(808 puan) tarafından
Bende boşanmayı düşünüyorum ama benimki anlaşmalı olmiycak ilk önce adliyeye gidecem ordakiler bana soylerler heralde ne yapmam gerektiğini
-Reklam-
0 oy
(1,347 puan) tarafından
İki tarafında imzası lazım canım tek taraflı anlaşmalı değil çekişmeli olur 
(2,096 puan) tarafından
Anlaşmalı da dilekceyi kendin yazıyorsun ve iki taraf imzalıyor sonra hakim bozuyor
(771 puan) tarafından
Diyorum diger turlu cekismeli olur diyorum yok sen acacaksim diyor ben gelince mahkemeye kabul ederim diyor
(1,347 puan) tarafından
Eşin çok akıllı mahkeme masraflarını sana yıkacak
0 oy
tarafından
Anlaşmalı bosanmada iki taraf karşılıklı imza atıyor canım mahkeme günü veriliyor gidiyorsun hakim iki tarafa da soruyor boşanmak istiyorum diyorsun hakim bosuyor 

15 günde süre veriyor itiraz için 
(771 puan) tarafından
Illa sen gidip ac diyor anlatamiyorum ki mal gibi bir insan afedersin
tarafından
Hayır o açsın kesinlikle sen acma
0 oy
(1,645 puan) tarafından
Anlaşmalı bosanma 2 niz gidip imza atıyorsunuz. Yada sen dilekçeyi alıp adamın önüne koyup imza attiriyorsun kabul ederse diğer türlüsü çekişmeli 
(771 puan) tarafından
Anlamiyor ki tutturmus sen gidip acacaksin davayi diye e sende istiyorsun zaten bosanmayi niye ugrastiriyosun neyse ben bide oyle soyleyim dilekceyi getireyim imzalarmisin diyim bakalim Allahin cezasina
0 oy
(3,374 puan) tarafından
Bir kişinin açması yeterli. Evet iki taraf da kabul edince tek seferde bitiyor. 
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Önce anlaşmalı boşanma protokolü hazırlıyorsunuz canım. İnternetten örneklerine bakıp kendiniz hazırlayabilirsiniz yada avukata sadece protokol hazırlatma ücreti karşılığında ona da hazırlatabilirsiniz. Sonra dilekçe yazıyorsunuz. Protokolü iki tarafda imzalıyor. Adliyeye beraber gidip basvuru yapmanız gerekiyor ayrıca adliyede de bi ücret çıkacak mahkeme masrafı olarak onu da yatırıyorsunuz. Sonra gün mahkeme günü veriliyor. O gün ikinizde aynı anda orda olup boşanmak istediğiniz beyan ediyorsunuz. Yani anlaşmalı boşanmayı gidip tek kişi açamıyor. Basvuruyu ikinizin beraber yapması gerekiyor 
0 oy
(5,046 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla 2 taraf da gidip dilekçe verip imza atıyor. Arkadaşım boşandı da öyle kalmış aklımda
0 oy
(1,119 puan) tarafından
İki tarafın imzası lazım 
0 oy
(185 puan) tarafından
Bak canım bir protokol hazırlıyosun önce şartlar falan benim avukatım vardı ama bana getirdi imzaladım onu çagırdı ofisine o imzaladı öyle açıldı çok erken tarıhe gün verdi boşandık zaten şartları kabul ediyo musun diyor hakim evet diyosun çocuk varsa velayet konuşuluyor başka bişey yok ama eğer avukatsız olacaksa şöyle bir dilekçe örneği çıkart bir avukata danışabiliriisin yada internette örneği var o imzalıyor sen imzalıyosun gidip adliyeye aile mahkemesine ücretini ödeyip veriyosun 
0 oy
(15 puan) tarafından
Keşke hiç boşanma derecesine gelmese ama ne yazık ki evlenince o serefsizlerin gerçek yüzlerini goremiyoruz Allah yardımcın olsun canım bende aynı durumdayım 
0 oy
(99 puan) tarafından
Yeni boşandım ikinizde gidip anlaşmalı bir şekilde başvuru yapıyorsunuz daha sonra iki tarafta dinleniyor mahkeme günü verilip tek casede bisaniyorsum eğer delil vs submak istiyorsanız iki tarafın avukatları farklı günler de gidip iki tarafta dinleniyor 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 147 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Zeynepmutlu0606 (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 302 göst.
7 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Merve3444 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 80 göst.
24 Ekim 2023 Aile kategorisinde Alca (167 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 127 göst.