0 oy
226 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,943 puan) tarafından
Kızlar merhaba 17 ocakta doğum yaptım bebeğim şuan küvözde nadir olan rahatsızlıktan dolayı şuan sütüme ihtiyacı var ne yaptıysam bırakamadım bu laneti hamileylekende çok stresli zorlu bir süreçten geçtim postlarda okuduysanız görmüşsünüzdür ilk başta sigarayı azalttım sonra süt sağdım sadığım sütü attım içinde nikotin vardır diye aradan 3 saat geçtikten sonra o sütü dolaba koydum bu saattede hiç sigara içmedim bol su içtim rezene çayı falan sağkıklıda besleniyorum vicdan azabı çok çekiyorum ama küvözde ya çok stresliyim evst bu bahane değil ama olmuyor iradem yok başım çatlıyor içmesem ne yspıcam bilmiyorum lütfen kırıcı yorum yapacaksanız yapmayın sadecs tavsiye verin yardımcı olun nasıl bırakıcam günde 3 tane falan içiyorum 

9 Cevaplar

+1 oy
(68 puan) tarafından
Bende bırakamadım nasıl tavsiye veriyim bilmiyorum. Nefsini korelticek kadar iki fırt çek söndür mesela. Ben öyle yapmıştım bı süre. Bide sakız cigne aklına geldikçe baska işler bul kendine. Birakilmiyo malesef yapicak bişey yok.. 
(1,943 puan) tarafından
Bazen bende öyle deniyorum bugün mesela bebeğimi çok. Özledim ağladım o yüzden içtim bahane değil ama ayran kürü falan içip 2 saat hiç içmicem öyle 2 saatte temizleniyormuş sonrada sütü sağarım aynı zamnda bol su tabi
(68 puan) tarafından
Yani işte kendini bisekilde ayarlarsın bende içtikten sonra en az 3 bardak fln su içiyodum suda büyük oranda yardımcı temizlemeye kendini bildikten sonra gerisini cokda düşünme elinden geleni yaptıktan sonra niye iciyosun aaa diyenleri duyma bile
-Reklam-
+1 oy
(150 puan) tarafından
Bende kullanıyorum. Hamileyken de doğumdan sonra da gerçekten çok zor zamanlar geçirdim. Çok stresliydim. şuan da da emziriyorum. Ben hamileyken sigara içtiim için hep beslenmeme çok dikkat ettim. Bebeğim gayet sağlıklı doğdu şükür. Herkes şaşırmıştı bu kadar sigarayla bu kadar güzel sağlıklı bebek diye. Binlerce şükür. Şuanda da içiyorum sütüm de gayet güzeldi ilk günler. Bebeğimin kilo alımı ve sağlığı da. Stres emzirirken daha kötü oluyor.  Üzüldüğümde stres yaprığımda sütüm azalıyor. Bebeğim doymuyor artık 55 günlük. Mama vermeye başlıcam.. keşke böyle bir post açmasydın. Linçleyecekler. Zaten zor günler geçiriyorsun. Birde, benim görümcem 3 çocuğundan yengem 4 çocuğunda hamileyken de emzirirken de sigara kullandı. Hepsi de cin gibi. Bilmiyorum bence yediklerinle daha çok alakası var. 
(1,943 puan) tarafından
Linçlerlerse cevaplarını alırlar yada uğraşmam kimseyle benim derdim bana yetiyor bizdede öyle sigara içenlerinki sağlıklı oluyor beslenmeye dikkat ederlerse
(150 puan) tarafından
Bence öyle yani. Beslenmeyle daha çok alakası var. Bir dr annenin bağışıklık sistemi de önemli. Bağışıklığını anneden alır bebek
(1,943 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla yok bsğışıklımda bi sıkıntı
+1 oy
(1,534 puan) tarafından
Sakız cigne sigara sıkıştırdmi kız ozamn iyi gelir blki bnde içiyorum da biraktm arada ortama göre iciyorum
+1 oy
(3,249 puan) tarafından
Şeker de her hastalığın başı ama her şeyimizde var. Sigara da aybı şey. Kınamıyorum yadırgamıyorum. 

Çok geçmiş olsun bebeğinize tez zamanda şifa versin rabbim. 

Sağlıklı yaşam merkezleri oluyor orada diyetisyen sigara bırakma vs bölümleri var. Ücretsiz. Bi başvurup denenebilir. 

Çok pahalı olmuş. Kumbara yapıp her içtiğiniz kalem parasını kumbaraya atıp somutlaştırabilirsiniz. 

Hamileyken emzirirken içen çok arkadaşım var etrafımda. Kolay değil. Çelik gibi irade, çok keskin kararlar vermek gerek. Ama neden olmasın. 
(1,943 puan) tarafından
Böyle yorum yspın canımı yiyin teşekkür ederim güxel yorumun için :) :)
(3,249 puan) tarafından
Rica ederim hayatın gerçekleri bunlar. Kimse ak kaşık değil. İnsanız elbet eksiğimiz yanlışımız var. Mükemmelim diyen yalan söyler.
(1,943 puan) tarafından
Aynen öyle
+1 oy
tarafından
ben tavsiye vermim en iyisi
(1,943 puan) tarafından
Neden:)
tarafından
hamiliklerimden emzirme sureclerimden hep ictim cunku
(1,943 puan) tarafından
Bi sorun oldumu
tarafından
olmadı desem içmemeye çalısın ikisinide 39haftamda digurdum bi sorun olmadı ama siz en aza dusurmeye calisin en azindan benim cok stresli bi hayatim vardı hırsımı hep ondsn alırd8m
+1 oy
(276 puan) tarafından
Eczane de nikotin bantları felan mevcut ondan alsanız eşimin arkadaşı almış kullanmış şuan sigara kullanmıyor mesela nikotin ihtiyacını azar azar verdiği için bıraktırmaya nedenmiş bir araştırın 
(1,943 puan) tarafından
Aklıma geldide sakızı falanda varmış ama süt sağıyorım ya sıkıntı olurmu bilmiyorum
(276 puan) tarafından
Eczaneye yada sağlıkocağına danışmanız lazım
+1 oy
(2,015 puan) tarafından
Hamileliği öğrenince bıraktım çok zor zamanlardı psikolojim bozulmuştu. Zamanla alıştım doğumdan bir süre sonra tekrar başladım. Emzirip yatirdiktan sonra piyasadaki en hafiflerden birini kullanıyorum. 1 paketi asardım artık 5 dal max sabah 1ya da 2 gece eşim evdeyken daha çok içiyorum açıkçası.

Hoş bir durum değil ama ne kadar azalırsan kar.

Hastayken devamlı emzirdigim için içmiyorum o zaman ama ben. Şimdi seninki de kuvezdeymjs bir süre dişimi sıkayım gerisini sonra düşündüm diye düşün 
(1,943 puan) tarafından
Yanımda olsa zaten bende içmezdim canım çektikce ona sarılırdım emzirirdim ama küvözde ya daha bugün ağladım yine yaktım sonra yoğurt falan yedim
0 oy
(1,943 puan) tarafından
Yardımcı olurmusnuz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 159 göst.
0 oy
12 cevap 311 göst.
0 oy
4 cevap 172 göst.
0 oy
14 cevap 379 göst.