0 oy
749 göst.
Aile kategorisinde (109 puan) tarafından
Merhabalar bugün kayın babam eşime ben arsa almayı düşünüyorum sen 1 1 buçuk milyonluk kredi çekersin bende iki katlı ev yaptıririm üst katında siz otursunuz demiş yani tapuyu sormadim bile tapusu bizde olsa bile ister miyim karar veremedim tamam ev farklı olacak ama yine de samimi olmak istemiyorum 3 buçuk yıllık evliyim ve bebekler olduğundan beri kaynanamla aramız kötü en güzeli mesafe diye düşünüyorum.yani ev için kafam hayatım boyunca bozulur mu yoksa mesafeyi sağlayabilir miyim ki   

58 Cevaplar

0 oy
(3,094 puan) tarafından
Ben kirada kalmayı tercih ederdim
-Reklam-
0 oy
(5,528 puan) tarafından
Şuan ki duruma göre konuşuyorum kendime göre isterdim 6 senedir bir oturmayı becerdiysem alt üstü de beceririm :D
(109 puan) tarafından
Canım ben haftada bir iki görüşüyorum ama fazlası bile fazla geliyor
(5,528 puan) tarafından
Bu anlaşmaya bağlı canım eğer anlaşamıyorsanız hiç o işe girme çünkü daha beter olur eğer anlaşma varsa olur mesela binadan ev satan olsun diye bekliyorum birkaç kişi öyle bı laf etti yerim içerim geçerim evime dedim eşime
0 oy
(503 puan) tarafından
Oturma bence ben evlendim 3 sene oturdum berbat birşey  evin tapusu babasindaydi,3 sene boyunca çok çektim annesi ailesi her tartışmada evimdeydi.zaten i adi insan olsaydı ailesi herşeye karışamaz di gelen gidenime karıştırdı annem gelirdi bırakmazlardi tabi eşin iyiyse seni ezdirmeyecekse otur ama diğer türlü çok kötü o yüzden pişmanlık yani ben boşanıyorum Zaten 2 senedir aile binası pişmanlıktır 
(109 puan) tarafından
Yani eşim karistirmaz canım ailesi de öyle karışmaz bence kaynanam kocasız ayrı hiç bir şey yapmaz ama yine de cocukalrla ilgili özellikle şımarık büyürler diye korkuyorum haftada bir goruyirlar onda da her istediklerini yapıyorlar sürekli sukreli her dediklerini yaparlar diye sıkıntı
0 oy
(675 puan) tarafından
Birlik oturmaktan farkı yok bence biz de altli üstlü oturuyoruz 
0 oy
(195 puan) tarafından
Ay sakiiiinn. allahim bana bu sorunun soruldugu ana geri donebilsem o gune işınlansam keske mümkün olsa keşke . O an  asla hayiiiirrr diye haykırırdim.Sorsan kendi evin ama aslinda kendin OLA-Madığın evin. Sürekli görmek zorunda olmak mesafeli olsanda bi alt kat yada ustkatta. Kapısını kapasa duyycan komşuya seslense duyycan komsularda ortak yani sürekli aynı cevrede olmak hem ailede hem köyde. Aman bacım hic o ise girme. Bana kimse akil vermediki uyarmadı ben bilemedim amaan dedim kapim ayrı evim ayrı salaklık etmişim çok pismanim
(109 puan) tarafından
İşte bende tecrübeli insanlardan yorum alayım diye yazdım iyiki de öyle yapmışım canım
(503 puan) tarafından
Aynen valla çok doğru dedin sözde kendi evin ama hiçbir zaman kendin olamadığın evin bende çok çektim yüksek sesle konuşmak dâhi yasaktı ya Allah'a havale ediyorum hepsini aile binası kesinlikle pişmanlık eş iyiyse o ayrı ama benim 3 senem gitti
(195 puan) tarafından
Benim 13 senem.... Ve kimbilir daha kaç senem?
0 oy
(10,975 puan) tarafından
Eşin kredi cekecekse çekip kendiniz alın bacim.yarin bir gün burası bizim diyip cikarlar işin icinden

Ha demeseler bile eşinin kardeşi varsa yarın bir gün hakkımı istiyorum diye cikar karşınıza yakın olup yuz göz olup çilesi de cabası 
(109 puan) tarafından
Bı tane de görümcem var canım yani ben o kısımları hiç düşünmeden bile zaten oturamam herhalde onlarla ki birde bu durumlar var
0 oy
(658 puan) tarafından
Aslaaaa ama aslaaaa ne kadr uzak o kadr iyi 
0 oy
tarafından
Aynı binaya geçerek kafayı yemedim kabul etmem 
0 oy
(16,032 puan) tarafından

Kendi evim olsun diye kaynanamın bitisigine ev inşaa ettik keşke hep kirada kalsaydım diyorum bazen :dizzy:

(109 puan) tarafından
Anladım canım o kadar kötü yanj peki eşinizin tavrından kaynaklı mi yoksa ailesi mi yani mesela onemli olan bizim kapımızı orterz istediğimiz yere istediğimiz zaman gideriz vs diyebiliyor musunuz
(16,032 puan) tarafından
Tabi canım eşimle aram iyi istediğimizi yapabiliyoruz gidiyoruz geliyoruz vs ama kaynanam burnumuzdan getirir
(109 puan) tarafından
Yani eş ile ilgili değil hani eşim zaten beni ezdrimez de her türlü olmuyor demek
(16,032 puan) tarafından
Yok canım eşim benden yana çünkü annesinin nasıl biri olduğunu biliyor kendi bile annesini takmaz sözünü dinlemez hatta ama işte olmayınca olmuyor
(109 puan) tarafından
Anladım canım hayırlısı
0 oy
(3,399 puan) tarafından
Sadece başlığı okudum. 

Oturmam. 

Net. 

Aynı şehirde olması bile yorucu. 
(109 puan) tarafından
Anladım canım haklısın
0 oy
(132 puan) tarafından
Canm alt üst oturmak ayri oturmak demek Olmuyo uzak olursan senden beklentileri olmaz uzak derler burnunun dibinde olursan beklenti.artar beklentiyi karşilar san isteklerin vardi arkasi kesilmez karşilamazsan eşin Arada kalir herkes ister ev sahibi olmak ama bana sorsan azicik aşim ağrisiz başim derim ne kadar  uzak o kadar iyi
(109 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Eşin maden kredi çekip.borc.odeyw bilicej başka yerden alsin evide 
(109 puan) tarafından
Ya iste diyor ki bu kadar paraya güzel ev olmaz vs diyor
0 oy
(334 puan) tarafından
Sakınn yapma derim kimseye acıma boşver ben acıdım şuan kaynanamgilin üstünü yaptırıyoruz bi yandanda altında oturuyoruz daha geçen gün eşim tartıştı kendi ailesiyle hep yüz yüzesin hep işine karışıp bii fikir veriyolar bıktık valla konışmicaksın dedi banada konuşmuyoruz şüan
0 oy
(163 puan) tarafından
En  güzel akraba uzak akraba . Aramız 10 dk yürüme mesfesi haftada bir gün toplanırız tamam. Fazlası zarar. Bizimki meraklı herşeyi bilmek istiyo.Herşeyine karışcak içinde olcak uzak duramıcaksın. Bide meraklıysa hiiçç gerek.  Dibinde mesafe koyulmuyo eşini de etkiler bu durum ananarı kötü olmuyo onlar için . Burdan taşıncam da diyemiceksin  bide kredi  var işin içinde 
(109 puan) tarafından
Bence de en güzeli ama eşim bu fikre baya guzek bakmış gibi ki nişanlıyken annenlerden uzak ev bakalım diyen adam ev kendinin olacak diye baya bı dönmus gibi duruyor
(163 puan) tarafından
Hiç empati yapmıyorlar bu adamlar.  Hayırlısıysa olsun eşinde bitiyo bu konu itiraz etsen üstelesen kötü olursun
(109 puan) tarafından
Canım zaten kesin inat edeer gibi olmaz vs demedim bu düşünülecek bir şey dedim ömrümüz geçecek dedim ama az çok anladı istemediğimi
0 oy
(48,709 puan) tarafından
ust katında oturmak istemedigim için kiradayim benimkiler iyiler ona rağmen 
0 oy
(271 puan) tarafından
Sadece şunu diyebilirim delilik bu zır delilik hemde 
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Ben eltim ve kaynanamla aynı apartmandayım ve bende içli dışlı olmam istemezdim canım evet herkesin evi ayrı ama içli dışlı oluyorsun istemeden en iyisinden sana şunu diyim eşinle tartışıyorsun hemen arar elimle kaynanam bir keresinde eltim bizim kavgamızı dinleme uğruna kızı ölecekti neredeyse elimdeki tornavidayı Prize sokmuş anası da bizi dinliyor tabi o sırada bide gülerek anlatıyor durur muyum aaa dinlemekte nedir ben senin kocanla her Allah'ın günü kavganı duyuyorum gelip sana bunu duydum diye anlatıyor muyum tv nin sesini açıyorum benim derdim seni mi gerdi diye de sokarım lafı 
(109 puan) tarafından
Anladım canım Allah kolaylık versin
0 oy
(1,246 puan) tarafından
En başta haram o yüzden Allah korusun. Onun dışında altlı üstlü dubleksteyiz, kapılarımız ayrı ama inan nerdeyse aynı evin içi gibi oldu bi vakitten sonra. Ciddi bi sorunumuz yok çocuk yetiştirmeme karışmaları haricinde. Bende de ikiz var 2 yıl annem yardım etti, kayınvalidem askari şekilde etti yardımını o yüzden annem bırakamadı beni. Çocuklara kıyamıyorlar ama yetiştirilmesine engel oluyorlar böylelikle. Eşinle özel sıfır. Yani hiç o topa girme. Ben evi satılığa çıkardım ve evimi herkes çok beğenir,gerisini sen düşün artık 
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Altlı ustlu 5 yıl oturdum  evimiz barkımız ayrıydı maksatları biz o surecte para biriktirelim şeklindeydi. Ama son 2 yılım rezil geçti evimin içine karışmaya başlamisti gelenime gidenime. Yüzüme demiyordu yukarıdan her soyledigini duyuyordum. İnsanlık hali eşinle tartışıyorsun yukarıdan duyuyor benim kaynanam özellikle ben duyuyum diye evinde vagira bağıra konuştu çoğu şeyi. Canıma tak etti çıktım. 7 aydır da kendi evimdeyim. Hala da eşime derim 5 yılımı evliligimin en güzel yilllsrini mahvetti beni oturtmayayacaktin oraya sen sessiz ben sessiz anca ezdiler dedim. Sana yaşamis biri olarak Asla aklından bile geçirme derim. Ben gibi ete süte karismayan sessiz sakin biri bile bunu diyorsa var ki birsey diyorum. Eşim benim arkamda olduğu için ucuz yırtık eğer eş arkada olmasa cidden boşanma sebebi ile olabilecek vaziyette. Boşansinlar evladımı benden aldı evladım kaynanadina gidiyor dediğine tanik olduk bizzat kulaklarimla
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Mesafe saglayamazsin bak ben kirada oturuyorum eltilerim kaynanamlar ev yaptılar ben kabul etmedim 13 yıldır oturuyorlar bin pismanlar 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 451 göst.
14 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 749 göst.
0 oy
24 cevap 313 göst.
16 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Hayal1907 (288 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 421 göst.
27 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu