0 oy
65 göst.
Diğer kategorisinde (2 puan) tarafından
Merhaba,kızım 3 buçuk yaşında ve konuşmasında gecikme olduğu için dil terapisine gitmemiz istendi 

Giden var mı , süreç nasıl ilerliyor bilgisi olan varsa yazabilir mi .

3 Cevaplar

0 oy
(1,762 puan) tarafından
Bende burda bekleyim ya aynı durumdayı  2 bucuk yasında ama benim oglum
-Reklam-
0 oy
(303 puan) tarafından
Biz 8 aydır gidiyoruz

Maddi imkanın varsa rapor almadan herhangi bi özel eğitim merkezine goturebilirsin sens saatleri 350-400 arası byyuk sehirlerde daha fazla olabilir

Maddi imkan yoksa cocuk pskyatrisinden rapor osteyenilirsinn 
(4,360 puan) tarafından
Nekadarlik cck. Ya beni. Kizim. 22 aylikken. Normal biz gibi konusuyordu resmen.  Pes pese cumleler kuruyordu uc dort kelimeli cumleler. Sirasira akici konusuyordu yani bizim gbi   Neredeyse. Ama suan oglum 21 aylik oldu 7 8 kelimesi var. Pimpirikleniyoruz bizde . Kizda hic oyle bise gormeyince acaba konusamicakmiki diyoruz. Panikliyor ozellikle esim:)  doktor erkekler gec konsuusr dedi . Her derdini hareketlerle seslerle anlatio anlio komutlari falan ama anlamli kelime olarak 8 kelimeden fazlasi cikmiyo korkuyoruz
(303 puan) tarafından
Bana daha küçük geldi 3 yaşına kadar bekleyin olmazsa çocuk doktoruna gdin
0 oy
(788 puan) tarafından
Benim görümcemin oğlu gidiyor büyük olanı çocuk 7 yaşında anne baba felan diye konuşuyor kelimeleri dile dökemediği için sinirlenip vurucu kırıcı oluyor ama erkekler biraz geç konuşuyor kuzenim 3 yaşına kadar herşeyi ıh ıhla halletti sonra bir dili açıldı maşallah şimdi susmak bilmiyor çokta sıcak kanlı şimdi 14 yaşında lgsye hazırlanıyor  ama görümceminki farklı bir durum gitmedikleri psikolog gitmedikleri özel eğitim kalmadı hatta doktorun biri 10 bin tl lik bir testyaptırtmış türkiyede 3 yer yapıyormuş bağırsaktaki bir sorun oğlanın konuşmasını engelliyormuş bağırsakta insanın 2. Beyni derler özel diyet vermişler sevmemiş kreşteki arkadaşlarını dövüp yemeğine çökmeye başlayınca bıraktılar ama eskiden konuşurmuş sonradan gerilik oluşmuş geçen babalar gününde video atmış kreş bu oğlanada baba kelimesi düşmüş babası uzun zamandır baba kelimeisni oğlundan duymadığından oturmuş 2 saat ağlamış baba deyince şimdi görümcem 2. Yi doğurdu belki beraber konuşurlar diye doktor biraz geç gitsin demiş okula

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 249 göst.
25 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gul2727 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 352 göst.
0 oy
5 cevap 145 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 267 göst.
24 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 0852 (739 puan) tarafından soruldu

382,038 soru

11,437,601 cevap

35,005 kullanıcı

...