0 oy
118 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,152 puan) tarafından

Kızlar salgin var herkes hasta farkındayım ama 2 gündür boğazım aşırı agriyor baska birşeyim yok şükür ama oda cok zorluyor su bile icemiyorum zorluyorum balli limonlu ılık seyler ictim ama nafile napabilirim ya cok fenayim afederseniz tükürüğümü zor yutuyorum valla :'(

9 Cevaplar

0 oy
(2,818 puan) tarafından
Tuzlu yada karbonatli su ile gargara yap yumusuyor birazcik gecmis olsum
(1,152 puan) tarafından
Tuzlu gargara deneyeyim bi çok teşekkür ederim:)
-Reklam-
0 oy
(2,997 puan) tarafından

image

Geçmiş olsun canım ben ballı ılık su içmiştim biraz yumuşattı sonra pastil aldım ve yarın eczaneden bunu al kullan ben tek kullanımda bile çok faydasını gördüm sonra bol bol su iç kendini zorla bu şekilde geçiyor bende beter haldeydim 
(1,152 puan) tarafından
Evde pastil var bi kac cesit ama bu yok bu iyimi hemen yarin aldirayim eşime insAllah bnada iyi gelir kizima geçecek diye cok korkuyorum valla. Cok teşekkür ederim
(2,997 puan) tarafından
Gerçekten bu çok iyi canım aldır kullan faydasını göreceksin ben de yutkunamıyodum bile
(1,152 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim Allah razı olsun ilac kullanamiyorum zaten bi böyle pastil felan anca hemen alacağım yarin
(2,997 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun sonra bol su içmeyi unutma canım aman ihmal etme bir an önce toparlarsın çünkü
(1,152 puan) tarafından
Çok haklısın vallahii suyuda az iciyorum bu ara biraz fazla icmem gerek cok teşekkür ediyorum valla insAllah hemen toparlarim
0 oy
(4,148 puan) tarafından
Evde kekik yağı varsa onla suya 4 5 damla damlatıp gargara yap yoksa normal kekiği sıcak suda bekletip ılınınca onla yap ama boğazına doğru yap gargarayı öyle faydası oluyor çok iyi bilirim bu durumu bende de oldugu zaman sabahlara kadar yapmadığım kalmaz artık çok geçmiş olsun tez vakitte şifa versin Rabbim 
(1,152 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim güzel önerin için yağı yok ama kekik var onunla deneyeyim bi hemen gerçekten cok agriyor ne yapsam geçmiyor anlayamadım gerçekten
0 oy
(12,537 puan) tarafından
Ballı Ihlamur iyi gelmişti ben hamileyken hep onla atlattım

Geçmiş olsun 
(1,152 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim
0 oy
(4,099 puan) tarafından
Bir termosa sıcak su ve limon yapıyorsun. Yudum yudum yudum içiyorsun. Bittikçe tekrar yapıyorsun. Bir gün sonra tamamen acısı geçer. Eğer enfeksiyon ilerlememişse
(1,152 puan) tarafından
Sürekli iciyorum asla geçmedi ama :(
(4,099 puan) tarafından
O zaman üzgünüm enfeksiyon ilerlemiş antibiyotik lazım :(
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Ben elma sirkesini sulandırıp gargara yapiyodum sürekli. Benim ses de gitmişti. Bir de tereyağını eritip içinde bjraz pekmez ısıtıp sıcak sıcak onu iciyodum. Yumuşatiyo boğazı 
(1,152 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Tuzlu gargara yapın.Limon sıkıp içerim ben bana iyi gelir.Yapabilirseniz elma sirkesi ile yapın ben onu yapamıyorum ama çok iyi geliyor.Mayi sıvı tuz aldım ben.Agri olunca onu sıkıyorum suya içiyorum o da geçiriyor ağrıyı 
(1,152 puan) tarafından
Elma sirkesi sevmiyorum bn daha dogrusu sirke sevmiyorum o yuzden onu yapamam mayi sıvı tuz ilk defa duydum o ne ki kiz
0 oy
(790 puan) tarafından
Krabiberli bL ye ama bol karabiberli hamileyim salgının başlsngıcında o şekilde atlattım
(1,152 puan) tarafından
Deneyeceğim cok teşekkür ederim
0 oy
(4,555 puan) tarafından
Karbonatlı su ile gargara yapabilirsiniz rahatlatıyor emzirdigim için doktor öyle dedi onu uyguluyorum bende 
(1,152 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 87 göst.
0 oy
19 cevap 264 göst.
2 Ekim 2021 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 203 göst.
3 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy