0 oy
288 göst.
Diğer kategorisinde (2,897 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ve bunu değerlendiriyor musunuz ? Kac yaşındalar ve nereye yazdırdıniz 

Veya ilgisi olmuş olabilir sadece yetenek değil de

Benim kızım daha 2 yasinda çok zeki bence, bir seyi 1 defa söylesem hemen aklına koyuyor öğreniyor, 3 dilde sayi sayiyor vs daha nasıl değerlendirilir bilmiyorum 

Bence biraz anne baba da dikkat etmeli ve daha küçükten yetnegine göre desteklemeli 

18 Cevaplar

+1 oy
(3,328 puan) tarafından
Ne zaman bişey yazsam tepetaklak oluyor yavrum anlatmicam ama 3 buçuk yaşında çocuk ne yapmalı ise onun yapıyor onun haricinde yarış atı büyütmediğim için yükleme yapmıyorum kızıma bu zamanda maşallah geneli zeki zaten folik asit bebeleri onlar 
(2,897 puan) tarafından
Maşallah canım ben biraz daha ileri yaşlar için sormuştum aslında hani nasıl fark ediyorlar yeteneğini ilgisini nasıl değerlendirilir diye
-Reklam-
0 oy
(5,980 puan) tarafından
Canım zaten bütün çocukların beyni bomboş ne dersen alır. Zeka için test yapılır. Bu dediğin bütün çocuklarda var. Vakti gelince yeteneğine göre spor , resim, müzik vs gönderirsin
(5,980 puan) tarafından
Çocuğum zeki sendromu tam olarak bu. Evet çocuk gerçekten çok zeki olabilir. Ama böyle diye çocuğa yüklendikce yükleniyor. En zeki olsun, özel kurslar alsın vs vs. Sonra yaşıtlarıyla oynayamıyorlar.
(253 puan) tarafından
Her cocugun gelisimi farklidir ilgisi farklidir veya kimisi gec eder kimisi erken diger cocuklar akılsizmi yani ?
(5,980 puan) tarafından
Hayır akılsız değil ama çocuğa gereğinden fazla yüklenmek gereksiz. 2-3 yaşlarındaki çocuklar oyun oynar. Yapacağınız en fazla eğitici oyunlar oynamak, sosyallesmelerini sağlamak
(253 puan) tarafından
Post sahibine soylemistim ben cocugum daha akillli diye yazisini okudumda
(5,980 puan) tarafından
Ha tamam pardon :)
0 oy
(764 puan) tarafından
Var küçük kardesini ağlatmak en büyük yeteneği :(
(2,897 puan) tarafından
Yaa kiskaniyor belki
0 oy
(1,220 puan) tarafından
Benim kedimin ve benim bir yeteneğimiz varsa oda sürekli uyumak :)) sadece şunu söylemek istiyorum her çocuk yaşının gerektiğini yasasın yeğenim çok zekidir 4 yaşında pedagog 8 yaşında bir çocuğun bilgisine sahip olduğunu ama bununda dezavantıjı olduğunı yaşıtlarından zevk almadığını hayata çok erken atılıp öğrendiğini söylüyor bence değerlendirilir her şekilde ama azar azar olmalı diye düşünüyorum birden herşeyi yüklenince sıkılıyorlar 
(2,897 puan) tarafından
Tabiki oyledir ben zaten ileri yaşlar için sormuştum birazda
(1,220 puan) tarafından
Bence en iyi yapılacak şey küçük yaşlarda spor yeteneği keşfedersiniz yada müzik olabilir burda ilerleyin derim dil konusuna gelirsek tek İngilizce olabilir okuma yazmadan sonra ekstra dil eklerseniz süper olur okul çağına kadar spor ve müzik onun için daha iyi bence hemen oyun gibi de olur ailem küçükken bal eyle başlattı sonra buz patenine gittim yeteneğim vardı devam ettim milli takım keşfetti katıldım orda sosyaleştim ve tabi dil geliştirdim sonuçta yabancı insanlar farklı simalar ve artı olarak bir spor eklemiş oldum hepsi bir arada paket gibi geldi bana bu tarz işlerde birşeye tutunursa arkasında çorap söküğü gibi geliyor
(2,897 puan) tarafından
Çok güzel bundan bahsediyorum bende illa ki bir yerden başlamak gerek
(1,220 puan) tarafından
Müzik'te keman yada piyano olabilir matematik zekasıda gelişir ama önemli olan doğrı olanı bulmak istemeyerek yaparsa o iş yürümez deneme yanılma yapın herşeyi taddırın hangisine hevesi fazlaysa devam ederseniz ilk başta herşeye hevesleniyor ama sonra kendini zaten yöneldiği alanda belli eder
0 oy
(8,322 puan) tarafından
Konuşamayıp, kendi dilinde çenesi susmaması da bir yetenek sayılıyor mu ☺️anam toplasan 20 kelimesi var ama hiç susmuyor bilgili bilgili anlatıyor hep birşeyler.   ☺️
(2,897 puan) tarafından
Haha çok tatlılar ya benimki de öyle bazen sus başım şişti diyorum o da bana aynisini diyor
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Yetenek sayılır mı bilmiyorım ama tam anlamıyla 2 saniye içerisinde herşeyi yapabilir ama aklının alacağı herşeyi bu yüzden kuyruğumdur benim nereye gidersem oraya sürüklerim :)) 
(2,897 puan) tarafından
Haha o da bir yetenek
0 oy
(530 puan) tarafından
Çocuğum Eki diyip beklenti içine  girme o  yaşta  bir akrabamız cocuguylq ingilizce ogretmeni olduğu icin sürekli ingilizce konustu anne ise Türkçe. Şu an ikisinide anlıyor cevap verebiliyor üç yasina girmek üzere anne baba ilgisiyle ilgilili bir durum  küçükken böyle ilerde kendi neyi ne kadar öğrenmek isterse.  O kadar öğrenecek EMİN EMİN  emin OL
(2,897 puan) tarafından
Hayır beklentiye girmiyorum neye merakı varsa onu keşfedip ona yönlendirmek istiyorum
0 oy
(15,992 puan) tarafından

Biri 4 biri 5 yaşında..5 yaşında olan olduk olmadık her şeye ağlayabilme yeteneği var 4 yaşında olan da 7 24 gevezelik yapma vurdum duymaz denileni yapmama gibi yetenekleri var:angel:

0 oy
(7,300 puan) tarafından

4 yaş çok iyi çenebaz kendisi hiç susmaz :D

tarafından
Bizde anası kılıklı derler ons sjsjsj
(7,300 puan) tarafından
Valla öyle tam anası kılıklı :D jsjsjjs
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Büyük çocuğum 5 yaşında 6 olmak üzere, Türkçe hariç iki dilde yarım konuşup tam anlayabiliyor 3 yaşından beri okuma yazma biliyor kur'an-ı Kerim'i sular gibi okuyabiliyor. Bütün ihtiyaçlarını kendi giderir. Ayrıca tersten okuyup yazabiliyor. Ve daha ufak tefek bir sürü şey var. Yine de ben çok zeki demiyorum çünkü çok boş vaktimiz vardı güzel güzel değerlendirdik elimden geldiğince eğittim çocuğumu ileriye yönelik. 
(253 puan) tarafından
Her cocuk oyledir aslinda yeterki ilgi olsun ha kimisi farkli seylere ilgi duyar kalem kagit sevmez cok guzel yazmissiniz zeki diye ovunmemissiniz
0 oy
tarafından
Benimkide ingilizceye baya aşina bol bol ingilzce videolar aciyorum yetenekleri anca 7 yaştan sonra ortaya cikiyo 
0 oy
(119,338 puan) tarafından
3 dil ogrenme yetenekse kuzeyde yetenekli☺️ 
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Fazla çocukların üstüne gitme taraftarı değilim kendini bilince zaten istediği yönde ilerleyecektir aile desteği ile küçük yasta bu tür şeylere karşıyım evde verebildiğim kadarı kafi dil fln istemem biraz büyüyunce hevesi olursa destek veririm

0 oy
(933 puan) tarafından

Bu yaşlar cocugun oyun oynama zamanı, 3 dilde sayı sayması önemli bir ayrım olamaz. O ayrımı 1. Sınıfa başladığında yapabilirsin ve benim çocuğum çok zeki diyebilirsin. Baktın okumaya erken gecti. Matematiği şak diye anlıyor. Yada müzik kulağı iyi duyduğu şarkıyı söylüyor ritim  tutuyor . O andan itibaren cocugu desteklemek gerekir. Ek derslerle ki çocuğun yetenegi zekası ortaya çıksın.  Ben çocuğum okula başladığında 2. Sınıftan itibaren ingilizce ve matematikten özel ders aldırmayın planlıyorum. Yapamayan cocuk yoktur desteklenmeyen cocuk vardır. 

0 oy
(684 puan) tarafından
20 aylık oğlum konuşmuyor gerizekalı oluyor galiba:-(

Şarkı duysa kendinden hemen mırıldanır bebek yaşta bu ne yarış ATAKAN VARDI HABER OLMUŞTU SAHİ NERDE ŞİMDİ:)) 
0 oy
(12,494 puan) tarafından
4 yaşında kızım güzel resim yapıyor da bakalım ilede başka şeylere yönelir farklı yetenekleri çıkabilir 
0 oy
(5,493 puan) tarafından
Kızım 4 yaşında oda dediğimi hemen alıyo bana göre de kızım zeki gördüğünü duyduğunu hemen anlıyo canı istemezse ama yapmaz ama önceliğim Türkçe yi güzel konuşması fotoğraf çekmeye merakı var ilerde devam ederse onun üstünde eğitim almasını çok isterim şuan için çok üstüne gitmek istemiyorum herşey zamanla olacak çocukluğunu yaşamalı 
0 oy
tarafından
Benm kızım da 1.5 yaşında renklerini vs biliyordu ama yetenek gibi görmedim. Her cocuk farklıdır bence 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 271 göst.
0 oy
15 cevap 302 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,436 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 293 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,897 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 51 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Kedimekimm (604 puan) tarafından soruldu