+1 oy
203 göst.
Diğer kategorisinde (612 puan) tarafından
S.a kızlar bugün hiç oturmadım ya süpürge, lavabolar toz alma mutfak,çamaşırlar, kanepeleri çekip altlarını süpürdüm bir sıkıntı olmaz inşallah, sizlerde yapıyor musunuz dikkat ediyor musunuz bu aylarda, şimdi yattımda afedersiniz vajinada hafif batma gibi birşeyler oluyor 

16 Cevaplar

+2 oy
(6,339 puan) tarafından
Abartmayin kızlar kızı niye korkutuyorsunuz 

Koltukların çok ağır değilse birsey olmaz ama dikkat et canım 
(612 puan) tarafından
Bencede anneme sordum korkma dedi ben her işi kendim yapıyordum dedi az kaldı dövcekler beni burda fldkfslkfslkf
(6,339 puan) tarafından
Abartiyorlar yaw

Yavriii sen yinede birsey olmaz diye abanma ise yavaş yavaş yap ;) çok aşırı ağır şeyleri kaldirma ama koltuk çekmekte ne var
(612 puan) tarafından
Yok kız ağır birşey kaldırmadım valla dysonla süpürdüm onda güçte uygulamıyorsun karnına bi baskı olmuyor, onun dışında misafir geleceği zaman yapılcak işler işte bir tek kanepeyi ittirdim sadece fazla hareket etmiş oldum yani 3 aylık bebişin hareketlerini hissediyorum oda içerde kıpır kıpır yavrum
(6,339 puan) tarafından
İyi yapmışsın hareket iyidir,,

Ben 9 ay boyunca yaptım valla riskli olmasına rağmen
(612 puan) tarafından
Hadi ya Allaha emanet, benim çok şükür bir riskim yok ama şu kanepe olayına dikkat ederim inş :D
-Reklam-
+1 oy
tarafından
3 aylık çok tehlikeli kanepe çekmek nedir hiçbir zaman çekilmez tabii de yapma sakın bidaha 
(612 puan) tarafından
Ya ne biliyim çevrem yok dolap çektim yok şunu kaldırdım birşey olmadı deyince bende kanepe ittirdim yani kendimi çok zorlamadım
(612 puan) tarafından
Ay korktum şimdi birşey olmaz demi
tarafından
Yani sende birşey yoksa suan bisey olmamıştır ama bidaha yapma olmayacak anlamına gelmiyor bebeğini kaybedersin yani korkutmak değil bu
(612 puan) tarafından
Birşeyim yok şükür yorulmuşum sadece karnımda kıpırtı hisseyor gibiyim , ay yok korktum isterse evi pslik götürsün
tarafından
Eşinden yardım iste canım benim hep eşim yapardı
0 oy
tarafından
Mantık olarak hamilesin ve ilk 3 ay çok önemli yani neden bile bile lades diyorsun 
(612 puan) tarafından
Bu kadar ciddi olduğunı bilmiyordum sıkıntı olur mu ki
tarafından
Olmaz inşallahda niye yükleniyirsn kendine bırak kalsn olmadı kocan yapar sakın
(612 puan) tarafından
Kocamıda bekleyemedim işte o gelene kadar yaparım dedim akşamda programı vardı bundan sonra dikkat ederim inş
0 oy
(1,490 puan) tarafından
9 ay boyunca ağır kaldırmaman gerekiyor hiç mi duymadın. Neden bu kadar rahatsıznız anlamıyorum
(612 puan) tarafından
Ağır kaldırmadım kanepeyi çektim sadece ikisinin arasında çok fark var
(1,490 puan) tarafından
Kanepe hafif mi sizce
0 oy
(2,943 puan) tarafından

Bütün işimi doğuma kadar yaptım, yapamadığım yerlerde eşim yardım etti elbette. İlk 5 ay hergün 1 saat bisiklet sürüyordum ormanda. Riskli bir gebeliğin yoksa günlük hayatına devam edebilirsin ama koltuk da çekme, abartma o kadar da :)

(612 puan) tarafından
Senin ki hiç abartı değilmiş canım 1 saat biaiklet sürmek :D çekmem zaten o kadar azar işittim burda xD
(2,943 puan) tarafından
Ben hamilelikten öncede spor yapıyordum, o yüzden o benim rutinimdi. Doktorum günlük hayatına aynen devam et dediği için ben de devam ettim. Alışık olmayan bünyeye abartı gelebilir elbette bisiklet.
(612 puan) tarafından
Bende sporcuydum pilates zumba step vücudum alışkın o zaman bana da sıkıntı olmaz inş o açıdan düşünmedim hiç
(2,943 puan) tarafından
Doktoruna sorarak günlük rutinlerine devam edebilirsin. Zaten bir saatten sonra vücut el vermiyır. 5. aydan sonra bisiklette zorlandım, yürüyüşe çevirdim.
0 oy
(3,490 puan) tarafından
Bende 4 ayligim geçen gün evi dip köşe yaptım vücudum çok halsiz düştü 
(3,490 puan) tarafından
Geçen hafta yüzde 80 kız dedi 3 hafta sonra kontrole çağırdı bu sefer de gidip kesin emin olduktan sonra alışverişe basliycam:) bugün de tekme atti miniğim
(612 puan) tarafından
Oyy maşallah bende 12 haftalığım 3 hafta sonra gel dedi de 16 haftalıkken mi gitsem netleşsin diye
(3,490 puan) tarafından
Bende oğlumu 13 te öğrenmiştim bu 16 haftalikti öğrendiğimde bugün tam 17 hafta oldu
(612 puan) tarafından
Ya maşallah benim ilki oğlan ikincisi bakalım ne olucak Rabbim önce sağlık sıhhat sonra gönlümüzden geçeni nasip etsin inşallah :)
(3,490 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
tarafından
valla beb çapınan göze çöp  batar zihniyetindeyim bende bisi olmadi diye sende olmicak diye bisi yok sen dikkat et kendine ben iki hamileligimdede yapmadigim is yoktu 70kiloluk kasa bile surukledim mecbur kalinca ama benim coook bel agrim oluyodu istesem de yarim saaten fazla ayakta kalamiyodum 2saat felan durdugum zamanlar agridan belimin agrisindan yani dusucek gibi oluyodum 
(612 puan) tarafından
Ahahahaha baya hafifmiş o zaman evi havalandırırken camları açınca napıyor o dolap :D
tarafından
benim çamarşır makinası da kendi kendine yer degistirir:))))
(612 puan) tarafından
Haay maşallah akıllı eşyalar :D
tarafından
valla iyi güldüm Allah razi olsun senden yani sonuç olarak ikisinide sezeryanla 40haftada digurdum gayer iyiler ama sen dikkat et kendine benim etim kalın oyuzden:)
(612 puan) tarafından
Amin canım sende de dikkat ederim inşallah:)
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Bende 8 haftalik hamileyim her işi. Yapiyorum hasta değiliz bu kafadakilere illet oluyorum eskiler tarlada doguruyormus odun kömür tasirlarmis hamileyken simdikiler hastane beyenmiyor bilmem ne saçma sapan şeyler sanki padişah kizlari ilk hamileligimde evi dip köşe temizledim.gece doğuma gittim canı veren Allah saglikliyla bebek bişe olmuyor
(612 puan) tarafından
Kızz nerdeydiniz beni taşlarlarkeen :D
0 oy
(5,388 puan) tarafından
Bende 3 aylığım ve sürekli koltuk çekerim üatüne 2 de çocuğum var korkma bişey olmaz canım. 
(612 puan) tarafından
Sağol canım inşallah ya kızlar korkuttular beni biraz
0 oy
tarafından
İkiye böl canım niye hepsini bir günde yapıyorsun canına yazik
(612 puan) tarafından
Yarın başka işlerim var orayıda burayıda derken yapmış bulundum
tarafından
Bi daha öyle yapma canım kendini yorma bu kadar parça parça yap iş değil mi canından kıymetli değil
(612 puan) tarafından
Ay bişey dicem senin yorumunun sağ slt köşesinde kırmızı üçgen içinde ünlem var o ne basıyım mı merak ettim :D
tarafından
Uyarı canım o kötü yada rahatsız bisey söylendiğinde uyarı veriliyor :)))
(612 puan) tarafından
Hım 500 puandan sonrra oluştu o zaman
0 oy
tarafından
İlk 4 Ay sadece yatmıştım çok ağrılı geçti benim bu gebelik. Kendini fazla yıpratmadan keyfine bak. Kendi işini gör
(612 puan) tarafından
Ya riskli falan olmadığı için rahat davrandım galiba
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Bugün değil bugün sadece süpürge ve vileda yapıldı eve ama cumartesi günü oğlunun 1 yaş doğum günü var yarın camlar koltuklar her yer yapılacak tabii 1 yaş bebesi ile ne kadar olursa yaramazlıktan değil usludur ama sürekli de karışır süpürge yaparken açar kapatır verdiğim komik tepkilere de güler vileda sopası onunda eline veriyorum annem gibi arkamdan tekrar siliyor ( vileda sopası  deterjansız tabiki de) yaani kısacası yarın büyük gün
(612 puan) tarafından
Hamile misin :D
(2,103 puan) tarafından
Hayır canım allah yazdıysa bozsun bana yeter 1 tane yaşım da küçük 9 sene sonra belki
(612 puan) tarafından
Hamileyken diye sordum ya o yüzden :) ama olsun sende içini dökmek istemişsin :))
0 oy
(668 puan) tarafından
Kendini çok yorma yorumları okuyup korkma zorlandigin içindir ağrın aama dikkat et 

ben tek başıma evimi tasidim hamileyken o kadr ağırlık koltuk halı yorgan döşek hepsini aldım birşey olmadı yani anlicagin alanda verende Allah yorumlari okuyup canını sıkma 
(612 puan) tarafından
Tamam canım şuan iyiyim elh bi sıkıntı yok bende zaten sizin gibileri ilham aldım dedim ki onun yanında kanepe itmek bişey değil Allahın izniyle bişey olmaz dedim ittim :)
(668 puan) tarafından
Ama yinede kendini çok zorlama yapma bu sefer Allah korusun kötü birşey olur
(612 puan) tarafından
Yok yok bu ilk ve sondu koltuk altlarını falan süpürmüyom daha son kararım:D
0 oy
(51 puan) tarafından
Canım abartiyorlar denilmiş ama kimse abartmiyor bir zat kendim yaşadım 7 haftalık hamilemisim bilmiyodum dip Bucak bir temizlik edeyim dedim baya bir iş yaptım çekyat vardı onu çekmem ile diz üstü çökmem bir oldu nasıl oldu anlamadım ama belimde ateşli bir sancı kasiklara vuran bir ağrı sanki bir an nefesim kesildi adetm geçiyor di zorlanma dan dolayı sandım ayağı kalkmam ile bacak aramdan ayaklarıma kadar kan akması bir oldu hemen test yaptım pozitif çıktı ama nasıl ağladım hemen hastaneye gittim test yapıldı pozitif çıktı ulturason bakıldı Bebek sağlıklı dedi ama. Düşük riskin var dedi Dr kalp atışını bile dinletti 3 ay boyunca tedavisini oldum demem o ki yapma birdaha bu sefer bir şey olmamış ama yer slmek toz almak ile bir şey olmaz ama ağır işlerden uzak dur sonra Allah korusun sen üzülür sun uzun oldu ama sana anlatmak istedm yaşadığımı yaşama diye ve zor bir süreç ti 
(612 puan) tarafından
Anladım canım şuana kadar birşey olmadıysa daha da olmaz herhalde değil mi, bir daha yapmam zaten inşallah
(51 puan) tarafından
Olmaz
0 oy
(390 puan) tarafından
Ben hamile iken tqbi bilmiyordum hamile olduğumu koltuk taşıdım Bi odadan diğer odaya hiç de birsey olmadı çektim kaldırdım sürükledim Herseyi rabbim bilir cnm olacak olursa düşecek olursa sen otururken bile olur bu sağlıkla al bebişi kuçağına inşallah 
(612 puan) tarafından
Amin inş canım yinede dikkat ederim bundan sonra inş
(390 puan) tarafından
Tabiki dikkat et cnm
0 oy
(663 puan) tarafından
Valla bende aynı işleri yaptım , tuvalet , banyo, mutfak,yerleri sildim koltuklar vs.14 haftaligiz inşallah bisry olmaz ya 
(612 puan) tarafından
İnş canım bende yaptıktan sonra bi tedirgin oldum ama bu zamana kadar olmadıysa birşey olmaz inş değil mi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 82 göst.
0 oy
2 cevap 105 göst.
24 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 297 göst.
9 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Canannnn.1 (749 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 254 göst.
6 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,002 soru

11,406,524 cevap

34,943 kullanıcı

...