+1 oy
876 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (4,095 puan) tarafından

Şu videoyu sonuna kadar izleyin lütfen ve sonra kendinize sorun: problem gerçekten Hazar ergüçlünün pavyon sahnesi mi?

18 Cevaplar

+2 oy
(7,545 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Valla istemeyen seyretmesin hatta evine tv almasın o da bir sektör binlerce kişi evine ekmek götürüyor o diziler sayesinde.
(4,095 puan) tarafından
İşte TV nın etkileri. Bu post için kamu spotu oldun. Teşekkürler
(1,062 puan) tarafından
Okumak isteyen her türlü yolunu bulur pahalılık bahane gide kütüphaneden alır yine okur :) ayrıca uygun kitaplarda var beş tane kitabı elli liraya almıştım geçen sene hadi bu sene yüz lira olsun :)
(4,095 puan) tarafından
Ya balım geçen arkadaş yazmıştı işte burda adını hatırlamıyorum Wattpad den okuyormuş. Hatta ben dedim ki gözlerimi oyarım daha iyi :D güldük şakalaştık. İsteyen yolunu buluyor
(1,062 puan) tarafından
Aynen bende Wattpad den okuyorum ve başka uygulamalarda var
(3,004 puan) tarafından
Piskopos civciv okumuştu
-Reklam-
+3 oy
tarafından

Pavyon dansı diye moda olduu şuan kızlar kuyruğa girmiş dans kurslarında ne hallerdeyiz çok acı bu ahlâksızlıklara neden kimse el atmıyor hayret ediyorum:(

+1 oy
(856 puan) tarafından
Tüm hepsı berbat
(4,095 puan) tarafından
Berbat ötesi. Çöp ya
0 oy
(592 puan) tarafından

Ailecek dizi izleyemez olduk.Netflix i aratmıyor bu Türk dizilerindeki bazı sahneler:D

(4,095 puan) tarafından
Vatanım sensinden beri Türk dizisi izlemedim. Şunları gördükçe midem kalkıyor
0 oy
(3,169 puan) tarafından
Hepsi aynı dizilerin normalleştirilmeye çalışan şeyler hepsindede aynı ne yazıkki 

Kapalı = cahil, fakir,saf, bilgisiz, okumamış, hizmetçi, alt tabaka 

Açıklığın derecesine göre= bilgili,görgülü,modern, zengin, üst tabaka  

Yaratılmaya çalışan akıllara sokulan bu 
(4,095 puan) tarafından
E sesli olarak izlememişsin ama bak açık kapalı ne güzel yorum yapıyorsun :))
(3,004 puan) tarafından
Bir dizi çıktı kızıl goncalar diye dizi harbiden verdiği mesajlar çok iyiydi RTÜK den yemediği engel kalmadı setini zincirlemişler :D yani o kadar iğrenç dizilere bir şey denmiyor da o cânım dizinin akıbeti ne oldu sırf insanların yorumları yüzünden izlemiştim. Verdiği mesajlar çok iyiydi.
(3,169 puan) tarafından
Öyle çünkü bunu bilmem için izlememe gerek yok dizilerin tamamının amacı bu kimi kaparsak sen hiç gördünmü aksi olduğunu
(3,169 puan) tarafından
Arkadaş atmıştı buraya dün vardı o dizi
(3,004 puan) tarafından
Tekrardan gerek yok izlemeye yeni bölümü var mı yok mu diye aramadım zaten analiz için izlemiştim. Ama devam etmesi güzel. En azından saçma dizilere bin basar.
0 oy
(5,087 puan) tarafından
Videoyu izlemedim dizi de izlemiyorum

Problem dizilerin ahlaksızligi yayması normalleştirmesi...
(4,095 puan) tarafından
Videoyu izlemeni tavsiye ederim
(5,087 puan) tarafından
Benim için farketmez ki hiçbir diziyi izlemiyorum bu arada bu diziye özgü değil
0 oy
(1,445 puan) tarafından
Ay bahsetme ya sosyal medya bu ggüne kadarr bunu bekliyormuş gibi ki sorun kessinlikle sahne değil insanların bakış açısı iğrenç düşünceler malesef 
(4,095 puan) tarafından
Videoyu izle bak. Türk dizi sektörünü gözler önüne sermiş
(1,445 puan) tarafından
İzledim demem o ki kalkıp böyle sahneleri karalayıp şikayet edeceklerine sanki bu anı bekliyorlar mış gibi takılmaları çok can sıkıcı ahlak diye birşey kalmadı malesef
0 oy
(1,895 puan) tarafından
Gündem de olan dizileri izlemiyorum. Bu diziyi de duydumm adam karısını öldürmüş arkasından şiir okuyor sonra bu dans ile iyice gündem oldu. Malesef  bu pavyon sektörüne özenen kişiler olucak toplum da şu var ne gündemse onu yapmaya çalışıyorlar ve yaptıklarının iyi birşey olduğunu sanıyorlar. Toplumda  yozlasma külturu var. Araştırma okuma vs yok yoz kültüre merak etme onun parçası olma hevesi var. Diziler zaten berbat insanlara daha kötü olma yolunda. 
(4,095 puan) tarafından
Önceden akşamları filmler olurdu TV de. Millet dzi sevdiği için artık o da yok
(1,895 puan) tarafından
Evet ya insanlar nerede saçma sapan filmler var onu izliyor. Gidiyorum Avrupa yakası açıyorum o günleride özlüyorum. Hem süresi kısa hemde küfür yok aldatma yok böyle dizileri özledik
0 oy
(2,992 puan) tarafından
Bende neden açılmıyor videolar ya 
(4,095 puan) tarafından
Canım YouTube murat Soner ikinci menemen ödülleri yaz çıkar video
0 oy
(1,577 puan) tarafından

Ben televizyon izlemiyorum ama adaylar çok çarpıcı. Fazla arada kaldım en kötü olan kazansın :pinch:

(4,095 puan) tarafından
Ahahah :D di mi. Bir de peş peşe toplu görünce. Bu neyin kafası ya diyorsun :D
(1,577 puan) tarafından
Çok komikler aslında :D ben çok üzülüyorum bu milletin bilinçsizliğine, zevksizliğine, cehaletine..
Din iman Kur'an deniyor ama bu diziler izleniyor. Çocukların oynadığı evcilikler daha izlenesi. Hem çok da eğlenceli
0 oy
(933 puan) tarafından
Ben bunun oylamasına dahil katıldım. Her sey normalleşti. Yani yorum yapamıyorum. Diyecek söz yok çünkü 
0 oy
(12,533 puan) tarafından
Adam efsane yaaa hep izliyorum 
0 oy
(3,003 puan) tarafından
Bunlar toplumun büyük bir kesiminin (izleyicileri tv ve digitalde segmente ediyorlar mesela o segmente göre yayın yapıyorlar.) Arz talep dengesine göre oluşturuluyor ne izlenmek isteniyorsa oo, sizin standartiniza uygun olması değil tv izleyen kitlenin segmentine göre yani küçük bir örnek mesela reklamlarda porsche tesla yada daha basiti Bmv Mercedes reklami neden yok alıcısı tv izlemiyordur iste mantığı bu kadar basit. (Bmv Mercedes ayağa düştü artık belki vardır ben bilmiyorumdur  ama mantığı bu yani örnek bu yüzden) 

Bana kalırsa bu ülkede en büyük ve tek  sorun eğitim ,hersey burdan tetikleniyor.Cunku bütün Arz talep burdan şekilleniyor ister binecegi araba ,ister evleneceği insan çocuklara kadınlara bakış açısı evine alacağı peynirin markası popisine giydiği camasir aklınıza her ne geliyorsa...
(4,095 puan) tarafından
Ayyynen öyle. Önceden akşamları güzel filmler çıkardı. Ailecek onları izlerdik şimdi neden yok. Çünkü film reyting yapmıyor. Aldatmalı ihanetli dövmeli dövmeli diziler reyting yapıyor
(3,003 puan) tarafından
Tabi yarışma programları aksamlari kaliteli sinema filmlerini kanallar satın alırdı kendi izleyicisi ile buluştururdu.Hatta eğlence programları yapılırdı maddi imkan yeterli yada yetersiz herkes birsekilde dahil olurdu hatta gençler için diziler olurdu (benim genclik yillarim bir y kuşağı olarak )  cnbc-e ,tlc (satilmadan önce) dünyanın yabancı dizisi oynardı ama tabiki şimdi aklımızda olan gibi diziler değil .
(3,003 puan) tarafından
Doga_dvm sana güzel bir dizi tavsiye edeyim pandemiden önce  başlamıştı  Adi  "see" izlemediysen lütfen izle bana teşekkür edeceksin inanıyorum. Görme yetisi olmayan insanlığın, görme yetisi olan ve bilgiye erişim sağlayan insanlara bakış acisini çok güzel tasvir eden bir film konusunu spoiler vermeden yazmaya calistim
(4,095 puan) tarafından
İzlemedim canım araştırayım hemen. Ben de y kuşağıyım. Aynen dediğin gibi. Yabancı dizi kovalardık. Cine 5 de hatta bazen orjinal dilinde verilirdi. Abimlerle oturur anlamaya çalışırdik dilimizi geliştirmek için.
0 oy
(549 puan) tarafından
Aslında normal diye herşeyi normaleştirdiler dinen bile Müslüman ülke ama tersi yapılıyor pavyonla ilgili flimler çekilir açık demicem bana göre iç çamaşırlı elbiselerle çekilir şimdiki gençler açık diyorlar ama giyimin bile üslubu var ama onlarda o bile yok 

Böyle yapa yapa herkes birbirine bakarak örnek alır 
(4,095 puan) tarafından
Ülkemizin bir dini yoktur.
0 oy
(1,995 puan) tarafından
Koskoca Ankara kültürünü bir pavyon dansıyla perişan ettiler. Oyun havası bizim kültürümüz ve Başkentli biri olarak bu oyunun sadece pavyonla bağdaştırılmasından çok rahatsızım. Çok saçma diziler var. Allah'tan izlemiyorum. Oğlum doğdu doğalı evde tv açmıyoruz hoş öncesinde de netflixte dizi izliyordum cidden birçok kitap okudum zaten hayatım okumakla geçti. Osmanlıcamı pekiştirdim. Metin falan çevirdim. Öyle yani youtubeda da arada bir cennet mahallesi falan izliyodum şimdi hiçbiri yok. 
(1,368 puan) tarafından
Artık oyle bi hal aldı ki ankaranin kendine has oyun havasını pavyon dansı saniyolar böyleleri sayesinde. Ben de ankaradayim doğdum dogali ankaranin pavyonu meşhurdur derler sanki bütün buradaki erkekler gidiyomus bizim için normalmiş gibi
(1,995 puan) tarafından
Doğma büyüme ben de ankaralıyım. Valla hiç de öyle değil asla normal karşılamıyoruz. Cidden sinir oluyorum ya. Her yörenin bi oyun kültürü var. Ankara'nın adı çıkmış. Gerçekten rezalet bir şey.
(4,095 puan) tarafından
Ben de doğma büyüme ankaralıyım abi yapmayın Ankara'da pavyon kültürü vardır yani :D
(1,995 puan) tarafından
Biz pavyon demiyoruz ki biz oyun havasının pavyonla bağdaştırılmasından rahatsızız. Ayrıca ben hiçbirini kabul etmiyorum pavyon bir kültür değildir.
(1,368 puan) tarafından
Ankarada yasamayanlarin çoğu ankara oyun havası deyince pavyon geliyo akıllarına. Halbuki bizim oyunumuzla kulturumuzle pavyondaki ortam dans bambaska bundan rahatsiz oluyoruz. Bunu böyle yapan da aslinda sadece pavyonlarda ünlenen şarkıcılar.pavyon evet var ama bizim için normal değil.
0 oy
(3,608 puan) tarafından
You izleyin lucifer izleyin hahha allahım onlar nasıl ses tonu öyle ya nasıl bir aksan  :)) tabii alt yazıyla lütfen :p
(4,095 puan) tarafından
Altyazı mı o da ne :D çok şey istiyorsun yapma :D bu arada İngiliz aksanı kalp ben :D
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Gins geldi bu hasardan da tanelerdende izleyin çok.lazimdi bu diziler.daha dizi çıkmadan gençler ozenmeye başladı .cahil cuhela kesim çok iyi bişey diye gösteriyorlar.
(1,060 puan) tarafından
Anneyim sonuçta biseyler satıp para kazanıyorum:)
(4,095 puan) tarafından
Anneler illa birşeyler satıp para mı kazanır? Ben satmıyorum. Anne değilim heralde. Başka yerde saçmala lütfen. 15 yaşında mısın nesin. Daha dün gelmişsin siteye bir de. Tövbeler olsun ya
(1,060 puan) tarafından
Yeni geldigimi ne biliyorsun eski kullanıcıyim sjsjjsj okuduginu iyi anla istersen annelik sadece bişey satıp para kazanmak mı dedim ben :))üçüncü olarakta 15 yaşında değilim 33yasindayim
(4,095 puan) tarafından
Kemik yaşını kast etmemiştim. Postlar da yakışıklı ünlü dedikodusu yapmak da anneliğe dahil mi? Neyse cevap vermeyeceğim daha. İyi geceler diliyorum.
(1,060 puan) tarafından
Nasıl bir issizsin geçmişimi kurcalayip duruyon verdiğim cevaplara kadar :)) iyi geceler efendim sizede
0 oy
(12,897 puan) tarafından
Videoyu görmüyorum ama ülkecek uçkuru düşük erkek topluluğu + özenti kız gençliği olduğu için (bir kısım) bu tür diziler daha da çok etkiliyor 

Pabyon dansı diye normalleştirecekler 
(12,486 puan) tarafından
İnstagram da gördüm. Pavyon dans kursu açılmış. Dilberin dansını yapıyorlar. Allah akıl fikir versin. İşte böyle böyle bozuluyor. Herkeste bir özenti pok var gibi ne görse ona özeniyor millet
(4,095 puan) tarafından
Anlatmaya çalıştığım şu, pavyon dansına özendikleri gibi, zengin koca avlamaya, karısını kızını dövmeye/öldürmeye, kabadayılık yapmaya da özeniyorlar. Buna da ses çıkartın

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 142 göst.
0 oy
30 cevap 858 göst.
19 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Nedirsinoglumm (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 607 göst.
27 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 747 göst.
10 Mart 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,784 puan) tarafından soruldu

378,357 soru

11,325,002 cevap

34,777 kullanıcı

...