0 oy
53 göst.
Aile kategorisinde (571 puan) tarafından
Kızlar ilk kizimdada böyleydi şimdi ikinci doğum oldu ondada kabızlik sorunu yasiyorum ve aşırı susuyorum napicam nasıl baş edicem ekmek dahi ağzıma suremiyorum hep bulgur pilavı yiyorum salata yumurta yoğurt meyve kırmızı et bile kabız yapıyor ne yapicam böyle çözümü varmı bunun ne zaman düzelir ilk kızımda 1 sene sürmüştü bu kabızlık :( 

3 Cevaplar

0 oy
(11,085 puan) tarafından
Sabahları aç karnına zeytin yağı içsen, bi de kayısı kurusu falan yemeyi denesen.. 
(571 puan) tarafından
Yapıyorum cnm ekmek yemeyince yine biraz iyi ama ekmek yersem çok kötü oluyorum
-Reklam-
0 oy
(268 puan) tarafından
Her doğum bebek için farklı diyoruz bence anne içinde öyle. Bende sizin gibiydim. Aşırı kötü bir durum. Kan ilacı kullanıyorsanız o da yapar. Ben ilacı keser kesmez kabızlık gitti. İlla kullanmak zorundaysanız da ocean marka anneler için vitaminler var. Bebeğime kullanıyorum o markayı ama kendime hiç kullanmadım. Temiz içerikli. Tabi kullanınca o da kabızlık yapar mı bilmiyorum. Şöyle soylim sağlık ocağında verdikleri D vitamini ( bebeğime) çok gaz yaptı ocean aldım ve rahat ettik. Bebeğe yarayan bir ürün anneye de yarar. Yine araştırın derim ben. 
(268 puan) tarafından
Geceleri uyuyamıyordum. Afedersiniz popom şişmişti artık. Zonkluyordu. Uykum  var yenidoğan im var ama uyuyamıyordum ağrıdan. Zeytinyaği içtim bir kaşık hrr sabah aç karnına ılık su lifli gıdalar yedim  kefir içtim her gün bunlar rahatlattı.
(571 puan) tarafından
Onuda icemiyroum cnm kabız oluyorum diye :( ve çatlama oldu daha çok kabız oluyorum :(
(268 puan) tarafından
Oraya da zeytinyağı sür. Kefir dene
(571 puan) tarafından
Duphalac şurup içiyorum cnm oda çözüyor ama ben ekmek yiyemiyorum şuan oyuzden ekmek yersem çok kötü oluyorum ne zaman düzelir acaba
(268 puan) tarafından
Ben 40 im çıkana kadar hiçbir sorun yoktu. 3. Ayın başında başladı. Ortalarında bitti. Kısa sürdü. Tabi benim metabolizma biraz hızlı her gün 2 kere wc gidiyorum. Tabi bir yere gittiğimizde (misafirlik gibi) kabız tekrar oluyorum. O yüzden kalmalı tercih etmiyorum. Yoksa beni çok kötü etkiliyor.
0 oy
(354 puan) tarafından
Bol bol su iç kayısı hoşafı iç ne bilim acı şeyler ye acı derken baharatlı ama en iyisi sen eczanede dubhalac diye bir şurup var onu emzirenler de kullanabiliyor bildiğim kadarıyla onu kullan rahatlarsın inşallah 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 72 göst.
0 oy
4 cevap 262 göst.
26 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 19 göst.
0 oy
0 cevap 20 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Melo98. (1 puan) tarafından soruldu

381,240 soru