0 oy
145 göst.
Aile kategorisinde (562 puan) tarafından

image

1 avuç kuru yaprak kayısı

1 yemek kaşığı şeker 

1 bardak su 

Bir yemek kaşığı sıvıyağ 

Üzeri için ceviz 

Önce bir bardak suda kayısıları 5 dakika haşlıyoruz sonra süzüyoruz şekeri kayısıları yağı bir tavada 5 dakika kadar kavuruyoruz üzerine ceviz serpiyoruz bu kadar :) kızlar çok basit ve süt yapıyor yaninda da çay mis gibi afiyet olsun :)

6 Cevaplar

0 oy
(176 puan) tarafından
Afiyet baş şeker olsun cnm mis bende denerim
(562 puan) tarafından
Sağol cnm dene mutlaka pratik ve lezzetli :)
-Reklam-
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Eline sağlık kayınpederim çok sever bunu bende o yerken görmüştum çok güzel oluyor gerçekten:)
(562 puan) tarafından
Evet cnm çok kolay kayinpederin nereli benim eşimin tarafı yapiyir Bingöl lüler :)
(6,516 puan) tarafından
Kayseriliyiz canım ;)
(562 puan) tarafından
AA ordada varmiymis böyle :) gerçi orda pestil falan sucuk pastırma meşhur :) benimde tanıdığım bir abla vardı pastırma getirmişti çok güzeldi :) hiç unutmam çok severim pastırma ama şimdi alınmıyor çok pahalı :)
(6,516 puan) tarafından
Bı Kayserili olarak bizde çok alamıyoruz canım :(
Pestil falanda yapıyorlarda ben sevmiyorum onları yaa en güzeli senin yaptığın ☺️
(562 puan) tarafından
Orada ne kadar canım evet bu çok güzel ama fazla yememk lazım düşün önümdeki küçük bir tabakti yedim :) bağırsakları çalıştırıyor hemen bunun adı bağırsak açtıran tarifi olsun :D
0 oy
(16,490 puan) tarafından

Afiyet olsun cnm

Bol sütler <3

(562 puan) tarafından
Sağol cnmm :)
0 oy
(1,600 puan) tarafından

Ellerine sağlık afiyet olsun bol süt olsun 

Yemek yiyoruz ben gıdım gıdım yediğim için oyalaniyorum 

image

(1,600 puan) tarafından
Samsun da oldum cnm devlette yapılmıyor bu ameliyat tüp midemi oldu o şeker ameliyatı mi
(562 puan) tarafından
Canım onun midesinde varmış şeker  hastalığı orayami vurmuş ordami varmış tam bilmiyorum ama şeker olan kısmı almışlar midesinde
(1,600 puan) tarafından
Onunki çok farklı o zaman cnm çünkü şeker ameliyatında bağırsaklar ters bağlanıyor ve 4 santim kısaltılıyor kilosu çok fazlaysa ve tüp mide ameliyatı da olmak istiyorsa mideyide alıyorlar çünkü 8 9 yıl önce tüp mide ameliyatı oldum ben devlette hiç bir işe yaramadı kat kat fazla kilo aldım şimdi seker ameliyatı oldum hem kilo verdim hem şekerden tansiyon dan kurtuldum 70 e yakın kilo verdim
(562 puan) tarafından
Hadi ya çok geçmiş olsun cnm bendede gebelikte şeker çıktı normalde yok baba tarafımda şeker var ilk gebeligimdede tansiyon çıktı annemde var ama şuan tansiyonum yok doktor dedi ilerleyen zamanda olabilir çünkü polikistik böbrek hastalığım var annemden genetik geçişli  ama tedavisi yok ne yazikki zamanla böbrekleri bitiriyor insAllah benimki ilerlemez  sekeri tansiyonu halletsem bir yer kalıyor :D komple yeniden yapmam lazım kendimi varis var yine bacaklarımda çok fazla :D napim nereye gıdım bilmiyorum
(1,600 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun cnm seni o kadar iyi anlıyorum ki biyeri düzeltiyoruz biyerden patlak veriyor benim özellikle gebeliklerde tansiyonum çok çıkıyor illet tansiyon yüzünden 2 evladımı kaybettim en son3 cü  oğlum erken almak zorunda kaldılar
0 oy
(1,720 puan) tarafından

Kayınvalidem kayısı tatlısı deyip durdu bende hiç yememiştim yaptı biraz yaktı altını 2 gün temizlenmedi tencere :D ama güzeldi kurtardıklarımız :) hafif ve sağlıklı 

(562 puan) tarafından
Evet cnm aslında çok çabuk yapılan bir tatlı çok kolay :) Malatyalılar yapıyor genelde birde eşim tarafı bingollu onalr çok yapıyor:)
(1,720 puan) tarafından
bidahakine ben yaparım  kolaymış doğru
bende Bitlis'e gelin geldim burdada kayısı çok
(562 puan) tarafından
Yap cnm özellikle misafir geldiğinde birşey olmayınca direk pratik yapılan bir tatlı :)
(1,720 puan) tarafından
Ayn valla

İlgili sorular

+1 oy
12 cevap 483 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Osmanin annesi (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 492 göst.
22 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 246 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Canimkendim (93 puan) tarafından soruldu