0 oy
533 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (136 puan) tarafından
Gebelikte karnınız ne zaman belli oldu ? 19 haftalık hamilelikte karın net şekilde belli olur mu dışarıdan hamilelik durumu anlaşılır mı ?

22 Cevaplar

0 oy
(5,505 puan) tarafından
İlk hamilelikse son ay bile çıkabilir. Benim ilki 8 ci ayda belli oldu ikincide bağırsakların şişmiş 12 haftalıkken hemen cikti
(692 puan) tarafından
Ay benim ikincide aynı
-Reklam-
0 oy
tarafından
8 aylık hamileydim toplu taşımada millet yeni yer vermeye başlamıştı :D ama ikinci gebelikte daha çabuk çıkıyor diyorlar hep
0 oy
(11,036 puan) tarafından
Zaten karnım vardı :D 
0 oy
(1,704 puan) tarafından
İlkim 7 aylıkken yeni yeni çıkmıştı 3. Şuan hamileyim 4 aylık beli göbeğim 
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Benim ilkinde 16 17 haftalarda ikinci de ise 12. Haftada çıktı 
0 oy
tarafından
6 aylıkken belli olmaya başlamıştı. 
0 oy
(140 puan) tarafından
Zaten hamile gibi koca gobegim vardı :) bide iç karnım genismis 5 ayllikken falan :) 
0 oy
(202 puan) tarafından
12 haftalikken hamile olduğum baya belliydi suan 18 haftalik kocamannn :)esim nolcak bu boyle diyo:))
0 oy
(10,091 puan) tarafından
16-17 de çıktı ama uzaktan bakan göbek yapmış da derdi 
0 oy
(206 puan) tarafından
Su an 17+5 deyiz birden bire cıktı 5. Aya yeni girdim uygulamaya göre diyorum 5. Aya yeni girdim ve 2 haftadır filan net çıktığını görüyorum ama normalde de bol giyiniyorum hala akrabalara yakın çevre sağol 5 aylık hamile olduğumu bilmiyor ve anlamadilar hala sadece 2 3 kişi ici ne mi doğdu bilmiyorum dediler sen hamilesin gözünün içi parlıyor yüzüne bir nur çökmüş dediler ve söylememiştim hatta birisi 6 haftalık hamile iken söyledi annemin dayisi kızı kadın gerçekten saf ve temiz biri bana direk dedi sen hamilesin ve bebeğin erkek olucak çünkü yüzün gülüyor ve aydınlık dedi cinsiyetle ne alakası var bilmiyorum ama arkadaşım kiza hamile ve her yerinde leke var simsiyah olmuş Kiz ben ise erkek bebeğe hamileyim ve aksine esmerdim tenim açıldı yüzündeki gitmeyen sivilce lekeleri bile kayboldu çok ilginç gerçekten:))
(206 puan) tarafından
Bencede alakası yok cinsiyetle ama toplumumuzda bu algı çok yaygın maalesef ben sadece yakın cevremde şahit olduklarımı  ve bana dedikleri seylerden basima gelenleri yazdım :)
(206 puan) tarafından
Ona bakarsanız bana sey de demişlerdi sürekli bulantı ve kusma yaşadığım için ve sürekli canım eşki çektiği için Kiz felan diyorlardı sonra bel ağrısı yaşadığımı söyleyince erkek dediler ne biliyim çok değişik şeyler bebeğin erkekse neden acı eski şeyler canın çekiyor doktor yanilmis diyeni bile oldu ama ben ultrasonda cinsiyetini kendi gözümle görmüştüm Allahtan :))
(1,851 puan) tarafından
:)) işte tutarsa söylüyorlar:)) birde şeye çok sinir olurum bu sene kız senesi bu sene erkek senesi, erkeğe denk gelen voov gibi oluyor:))
(206 puan) tarafından
Ben kız için yandım tutuştum resmen battaniye işledim hepsi rengarenk pembeler hava da uçuştu doktor erkek dedi şimdi erkek bebise uygun kıyafetler alıyorum ikiside kanımdan canımdan ama ben dedim tabiki önce hayırlısı ilk önce bir kızım olsun 2. Oğlum olsun ama Rabbim bana böylesini hayırlı görmüş inşallah 2. Kız olur diyorum şimdiden:))
(3,305 puan) tarafından
İlk kızımda yüzüm parlıyordu ikinciye hamileyim doktor kız dedi yüzüm sarı hasta gibi duruyorum bence alakası yok
0 oy
(4,356 puan) tarafından
26. Haftada belliydi :) biraz 
0 oy
(1,804 puan) tarafından
İlkinde 21 den sonra çıktı 

Şuan ikinciye hamileyim 12 haftayı doldurduk ama karnım 6-7 aylık gibi bende anlamadım baya çıkmış.. sağlıklı gelsin de bebişim ❤️
0 oy
tarafından
8de yavaş şimdi 9kucucuk mont altından bile belli değil 
0 oy
(2,782 puan) tarafından
Benim hiç belli olmadı canim zaten kiloluydum aynı furuyordu karnım hatta kilo almadım hep kilo verdim hamileleigimde 
0 oy
(2,435 puan) tarafından
16+2 haftalık hamileyim, ilk hamileliğim. 4 haftadır belli ayva göbeği gibi çıkmıştı bu hafta daha belirgin oldu :)
0 oy
(4,730 puan) tarafından

Benımki neredeyse 30haftada anlaşılır hale gelmişti hele bir de yan gelişti zaten :D

0 oy
(1,106 puan) tarafından
6 aylıkken anca
0 oy
(3,645 puan) tarafından
Valla benim 6 aydan sonra belli oldu. 6 aya kadar hamile oldugumu kimse anlamiyodu.
0 oy
tarafından
8 aylıkken dar giyinirsem belli oluyordu bilmeyen anlamazdi bile 
0 oy
(348 puan) tarafından
Altı aylıkken çıkmıştı karnım 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 108 göst.
9 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde eslemree (1,127 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 156 göst.
4 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Hilay (382 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 178 göst.
30 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde glshyknc (849 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 345 göst.
8 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Htcc (139 puan) tarafından soruldu

399,723 soru

11,956,691 cevap

36,123 kullanıcı

...