0 oy
104 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,778 puan) tarafından
Kızlar 32 haftalık gebeyim Pazar gününden beri grip olmuşum nefes zor alıyorum öksürmekten artık kaburgalarım ağrıdı söylemesi ayıp küçük tuvaletimi de kaçırıyorum öksürdükce ne yapsam iyi gelir acaba 

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kekik yağı iç zencefil bal limon derdim ama hamilesin onu yeme evde tereyağı varsa erit pekmezle karıştır kaşıkla ye oda keser ama kekik yağı da çok hızlı çözüm 
(1,778 puan) tarafından
Kekik yağı hamilelikte içiliyor mu acaba canım ama tereyağ pekmezi yapayım yatmadan valla içim dışıma çıktı öksürmekten
tarafından
Ben kekik hep içiyorum ama yağını bilmiyorum canım bir danış ya
(1,778 puan) tarafından
Tamam canım sağol olmadı doktora yazarım ❤️
tarafından
Geçmiş olsun canım ❤️
(1,778 puan) tarafından
Teşekkür ederim çiçeğim
-Reklam-
+1 oy
(1,959 puan) tarafından
Hic bir şey yapma bende hamileğim.denemedim kürü yeşil cay nane limon ıhlamur keciboynuzu kalmadı kulanalı fayda etmedi sana abla tavsiyesi evde buhar makinesi varsa sabah akşam kulan 3 güne iyleşecen ben 2 ay hasta yatim gördüm yok ölüyorum buhar makinesi aldım vede faydasın gördüm cok şükür
(1,778 puan) tarafından
Hava makinesi var serum fizyolojik damlatıp onu kullanıyorum biraz da olsa rahat ettim abla çok sağol
(1,959 puan) tarafından
Günde iki kez kulan sabah akşam unutma hemen iyleşicen gecmiş olsun rica ederim canim
(1,778 puan) tarafından
Sağol abla Allah razı olsun ❤️
(1,959 puan) tarafından
Sende sağol gülüm ne demek
+1 oy
(8,369 puan) tarafından
5 yemek kaşığı pekmez 5 yemek kaşığı zeytinyağ ve içine karabiber.... Hergün sabah akşam iç inşallah öksürüğün geçecektir. 
(1,778 puan) tarafından
İcerim kuzum sağol Allah razı olsun ❤️
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Prospan diye bitkisel öksürük şurubu var. Eczacı 1 yaşında çocuğuma önermişti. Üzerinde yetişkinler de içebilir yazıyor. Onu bi araştır istersen iyi gelir inşallah. Allah şifa versin 
(1,778 puan) tarafından
Kuzum hamileyim vermiyorlar ki ilaç falan da
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Bal sarimsak limon kuru denemeni tavsiye ederim
(1,778 puan) tarafından
Hamilelikte sorun olur mu acaba canım
(4,290 puan) tarafından
Zannetmiyorum zaten hepsinden azar miktar olacak taze taze hazirlamalisin sarımsakta bıçak ile dograman lazim minik minik rende veya doverek olmayacak icim rahat etsin dersen doktora tabiki danış kuzum
(1,778 puan) tarafından
Bunuda denerim canım umarım fayda eder
0 oy
(693 puan) tarafından
Pekmez ye belki fayda eder 
(1,778 puan) tarafından
Denicem onu tereyağiyla yatmadan canım
0 oy
(7,758 puan) tarafından
Öncelikle evde vikis varsa havluyu isitiyorsun sırtına göğsüne sürüp havluyu kapatiyorsun güzel bir Ihlamur içiyorsun hap atıyorsun burnunun uçlarına da dokundur vikisi vallahi öyle rahatladım ben geçti 
(1,778 puan) tarafından
Hamileyim kuşum ilaç kullanamıyorum ki
(7,758 puan) tarafından
Vikis bsy yaparmi bilmm bak tüh hamile hamile yazık inşallah iyi olursunuz
(1,778 puan) tarafından
Amin canım çok sağol valla mahvoldum
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Azönce bi hemşire arkadaşım dedi ki öksürük için ayağının altına bi dilim soğan koyup çorap giyersen iyi geliyor denedim dedi , dene istersen, bi zararı olmaz soğan sonuçta, Rabbim hayırlı ve kalıcı şifanı versin ❤
(1,778 puan) tarafından
Amin kuzum amin Allah razı olsun denerim gece yatmadan inşallah iyi gelir ❤️
0 oy
(528 puan) tarafından
Valla iibugün eşim eczaneden bi pastil aldı strepsrs herbel miydi neydi ingilizce tam bilmiyorum reklamda da çıkıyor. O bana iyi geldi bayağı
(1,778 puan) tarafından
Hamileyim kuzum kullanamıyorum hiç bişey
(528 puan) tarafından
İlaç değil ama pastil tamamen bitkisel bi araştır çok iyi ben bakayım bi
0 oy
(241 puan) tarafından
Benim doktorum asla vicks kullanma dedi 34 haftalığım aynı durumdayım sordum. At kestanesi vs benzer şeuler sürme doğumum yakın kanlanma hızını bişi yapıyormuş uygun değilmiş :) 3 gün 40 derece ateşle yattım tek içebildiğim paroldu parol içince terlemeye başlayıp resmen uykuya bayılıyordum. Bol bol portakal mandalina suyu içtim. Çorba içtim. Yataktan çıkmadım sık sık üstümü değiştirip odyı havalandırdım. Ama ne çektim bi bilsen ilaç içememekte kötüymüş bir taraftan ateş yüksek çocuğa bişey olacak korkusu.

Ha birde annem tereyağı pekmez olayını yaptı. Ateşim düştü ayaklandım ama öksürük br tutuyor bazen kuru kuru balgamda yok ciğerlerim ağzımdan çıkacak gibi onu ne yapacam ben de bilmiyorum. Kuru dut kaynaması diye bişey duydum araştırıp bakacam. 
(1,778 puan) tarafından
Doktora sormadan bende bişey kullanmam canım zaten Allah'tan ateşim falan yok halsizliğim vardı keşke bende yatıp dinlenebilsem 3 yaşında kızım var hem onla ilgileniyorum hem iyi olmaya çalışıyorum umarim biran önce geçer sanada çok geçmiş olsun canım bide hava makinesi varsa serum fizyolojik damlat onun buharını çek o da çok iyi geliyo rahatlatıyor haberin olsun ❤️
(241 puan) tarafından
Denerim kuzum yok ama anam babam usulü kaynar suyun buharına durcam artık durduk durduk tam hasta olacak zamanı bulduk :)
0 oy
(528 puan) tarafından

image

ürün bu bana bayağı iyi geldi ama hamilelikte doktora danışılması lazım diyor 
(1,778 puan) tarafından
Tamam canım büyük ihtimalle yasaktır çünkü vermiyorlar doğum yakın diye tek parol kullanıyoruz o da bişey yaramiyo maalesef yine gece gece uğraştın Allah razı olsun ❤️
(528 puan) tarafından
Parol içeceğine dua et daha iyi :) rabbim sağlıklı ve kolay doğum nasip etsin inşallah<3
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Yaa geberiyom ben de :( öksürükten uyandım demin... Yatmaya korkuyorum yatınca daha çok vuruyo öksürük krizi... Dikiş yerlerim ağrıyo öksürünce :( aynı kaçırmalar da cabası... 1 aydır belimi doğrultamadım sürekli yeni bi hastalık vuruyo çok yorucu oldu artık :( iç döktüm kusura bakma.. Çare için ben de yorumlara bakayım, Allah sana da bana da şifalar versin tez elden... 
(1,778 puan) tarafından
Amin amin canım valla gece oldu mu daha kötü nefes aldırmıyor kız tıkanıyor insan sürekli ne lanet bı hastalık üst değiştirmekten gına geldi bende bı aydir bir gün iyiyim on gün hastayım üstüne hamilelik iyice mahvoldum valla amin canım Allah şafi ismi hürmetine şifa versin hepimize ❤️
(11,082 puan) tarafından
Aynı aynı... Tez elden iyileşmemiz lazım yaa.. Amin canım amin...

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 68 göst.
14 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 71 göst.
0 oy
5 cevap 90 göst.

380,708 soru

11,398,708 cevap

34,923 kullanıcı

...