0 oy
31 göst.
Diğer kategorisinde (36 puan) tarafından
Hanımlar oğlum bikaç gün sonra 10 aylık olucak, gece mamasını bıraktırmak istiyorum. Oğlumun uyku düzeni yok, hiç olmadı zaten uyuyan bi bebek değildi. Uyandığında mamasız kesinlikle uyumuyor, mama içirip yatırdığımda 10 dk sonra uyansa bile mamasız uyumuyor mamayı yeni icirdiğim için pış pışlıyarak uyutayım diyorum ama yok illa mama içip uyuyacak. Uyutmadan önce karnını güzelce doyuruyorum ama bir türlü ne gece çok uyanmasına ne de mamasız uyumasına fayda etmiyor. Oğlum su içmeyi pek sevmiyor bazen mama sanıp o şekilde 1 - 2 yudum içiyor sonra tadının farklı olduğunu anlayınca hemen diliyle ittiriyor. Gece de her ağladığında mama yerine su versem, mamadan ümidini keser mi o şekilde bırakır mı diye düşünüyorum bu sefer de ağlamasını nasıl susturucam kucağımda gezdirerek uyutuyorum kucağıma alışır diye korkuyorum bide mama içmeyince geceleri daha çok uyanır mı düşüncesi aklıma takılıyor.. 

Siz nasıl bıraktırdınız, bana neler tavsiye edersiniz çok yoruldum 

2 Cevaplar

0 oy
(833 puan) tarafından
1 yaşı beklesen daha iyi olur. Ama 3 gün sabredersen alışır.  Vicdanen kendini rahat hissediyorsan  dene
tarafından
2 aylık bıraktım ben doktoru tavsiye etmişti mama bağımlısı olmaması için
-Reklam-
0 oy
(2,570 puan) tarafından
9 aydan sonra gece beslenmesinin faydası yok artık. Gece kalktığında su verin bir kaç gün zor olacak ağlar ama onun gelişimi için kesintisiz uyku mamadan daha faydalı 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 57 göst.
0 oy
3 cevap 75 göst.
5 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Selcan123 (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 92 göst.
18 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Neslipep (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 56 göst.
23 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Birbalannesi (12,762 puan) tarafından soruldu

378,253 soru

11,321,452 cevap

34,765 kullanıcı

...