0 oy
218 göst.
Diğer kategorisinde (1,110 puan) tarafından

Kızımın burnu akıyordu bir kaç gündür , gece öksürük balgam ateşte eşlik etti,bugün akşama doğru calpol verdim uyuyordu hıçkırır tarzda ses çıkarmaya başladı ve gözleri tavana bakakaldı acile yetiştirdik.Ateşlenen bazı bebeklerde bu tür nöbetlerin olabileceğini söyledi :(( daha önce ateşlendiğinde de böyle bişey yaşamıştık.Ve dediki belli bir yaşa kadar ateşlenince böyle nöbetler görülüyor bazı çocuklarda süresi önemli sizin kısa sürmüş dedi.Çok korkuyorum eve geldik sürekli ağlıyorum 

3 Cevaplar

0 oy
(1,565 puan) tarafından
Korkma bnm kızımda geçirmişti küçük çocuklarda 6 yaşa kadar olabiliyor. Birde ailede havale geçirme öyküsü varsa anne babada yada yakın aile bireylerinde genetik olarak çocuklara da yansıyor. Birde havale geçirecek çocuk ne yaparsan yap geçirir yani ateş düşürücüler engel olamaz. Siz tahlillerini yaptırdınızmı idrar yolu enfeksiyonu yada kanda varsa olur
(1,110 puan) tarafından
Kanda hafif enfeksiyon çıktı.abaşka bişey çıkmadı.Doktorda sizin söylediğiniz gibi söyledi ama aklım gitti kahroldum
(1,565 puan) tarafından
Bende çok kötü olmuştum cnm 3 gün atmıştık hastanede birsürü iğne vermiştiler. Sen gayet soğukkanlı olmalısın nöbet 2 den fazla tekrarlarsa nöbet bi kaç dakikayı bulunca epilepsiye çeviriyor ama sen korkma tekrar olucanı sanmam. Bnm kızımda şuan ateşlenince düşürmek için neler yapıyorum ama çok düşük bir ateşle bile havale geçirebilirler. Ama dediğim gibi eğer nöbet geçirecekse önüne geçemeyiz sen korkma yinede sakin ol stres yapma çocukta hissediyor onuda kötü etkileme çok geçmiş olsun tekrarı yaşanmasın inşallah
(1,110 puan) tarafından
Canım Allah razı olsun.Rabbim büyüktür beterinden korusun hepimizi.
-Reklam-
0 oy
(2,873 puan) tarafından
Ay geçmiş olsun benim de kızım  hasta şu anda daha önce başımıza gelmedi ama korkuyorum sabah doktora gidicez 

Allahim bu nedir ya şu salgılar bi bitmek bilmedi ya bi yakalanan 2 hafta kendine gelemiyor Allah sonumuzu hayır etsin 
(1,110 puan) tarafından
Amin bilmiyorum çok korkuyorum
0 oy
(446 puan) tarafından
27 aylik oglum gecen sene 2 kere gecirdi hemde deprem oldu sokaktayiz 1 hafta sonra hastanede. 2. De evdeyidim tasinacaktim 2 gün sonra yine oldu atesi vardi 39 40 falan ben ustumu giydim ki hastaneye gidelim esimlede aramda 1 saat mesefe var esim yoldaydi baktim gozleri tavana bakiyor ağzından köpük cikiyor dudagi morardi nefes alamadi annem yanimdaydi hemen elini agzina koy dilini yutmasin dedim esim geldi zaten geldiginde havale gecmisti annemin isaret parmagi patladi isirmasindan. Hic unutamiyorum hasta olmasin ben olayim diyroum doktora gittik kendine gelmisti zaten. Havale gecirince 2 dk bile sürmedi bana saatler gibi geldi o yüzden atesi 37 olunca hemen ateş düşürücü veriyorum 38 olunca doktora gidiyoruz havale geçirmesin diye serum takiyorum yani geçen ay hastalandi 1 ay sürdü atesi 40 oldu ama havale gecirmedi hastanede 37 de gecirdi 2. Havalesi 40 ti
(1,110 puan) tarafından
Ah canım benim aynı yazdıklarını hissettim korkuyorum çok korkuyorum annelik mi bilmiyorum gidip kalbine beynine baktıracağım ayrıyeten sizede çok çok şifa dilerim Allah bizlere bağışlasın evlatlarımızı
(446 puan) tarafından
Amin inşallah canim ömrümden ömür canımdan can gitti. Bu aralarda hasta sanki hissediyorum koruyamiyorum napayim. Doktor bize bi liste verdi o listede baya ilaç var canım o ilaçlari netten veya doktorunuz versin kullanamiyorsunuz. Mesela alerji ilaclari soğuk alginligi ilaci baya var ilaç kullanmayin bunlar havaleye bile neden olur

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 403 göst.
30 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meleksss (4,636 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 251 göst.
0 oy
5 cevap 216 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kar tanesi (2,972 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 199 göst.
30 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,110 puan) tarafından soruldu

379,293 soru

11,353,232 cevap

34,824 kullanıcı

...