0 oy
732 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (654 puan) tarafından
Kızlar merakımdan soruyorum mesela haftada kaç gün et veya tavuk tüketiyorsunuz mesela ben et veya tavuk gün içinde hiç yapmam öğlen ve ya kahvaltı ogunlerinde yaomam sadece tavuk da olsa et kıyma balık neyse akşam ogununde yaparım her şey ana yemek olarak ha sever miyim valla üç öğün protein.olsa affetmem :D

45 Cevaplar

0 oy
(1,441 puan) tarafından
Hafta 7 gun biz 5 gün yiyoruz eşimin sebzeyle arası yok
(654 puan) tarafından
Valla afiyet olsun erkekler gerçekten etcil
-Reklam-
0 oy
(5,715 puan) tarafından
Saymıyorum valla canım ne zaman isterse o zaman yapıyorum
(654 puan) tarafından
Valla dolabimiz dolu olsun ne diyelim
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Haftada iki gün tavuk bir gün et bir gün  balık oluyo bizim balık bazen iki haftada bir canımız istemezse diğer günlere sebze yemeği ya da aperatif şeyler hazırlıyorm arka arkaya et ağır oluyo ama az da olsa yemeklerin içine karınca iyi oluyo pirasaya ıspanağa dolmaya vs 
(654 puan) tarafından
Valla ben sebze yemeklerini etsiz yapmayı tercih ediyorum yani zeytinyağlılari çünkü normalde illa et giriyor diye düşünüyorum bazen hafif olması laizm
(1,219 puan) tarafından
Aynen ben de öyle yapıyorum çoğu zaman her zman et bana ağır geliyo bir öğün etliyse diğer öğün etsiz hafif yaparm mutlaka
(654 puan) tarafından
Daha iyi et zaten pahalı tasarruf olur hem daha sağlıklı
0 oy
(1,431 puan) tarafından

3_4 günde bi yaparım ben genellikle de tavuk kırmızı et alınmıyor maalesef

Bazen bir hafta hiç yapmam 
(654 puan) tarafından
Allah hepimize bereketli riziklae versin
(1,431 puan) tarafından
Amin ecmain
0 oy
(287 puan) tarafından
Senede bi kere et 2 ayda bi tavuk
(654 puan) tarafından
Allah dolabınizi helal bereketli rızık et ile doldursun
(287 puan) tarafından
Cümlemizin et konusunda hamilelikte kalma bi tiksinti oluştu çocuk için yapiosam yapiorum
0 oy
(4,399 puan) tarafından
Hergün mutlaka vardır. Bir öğün sebze bir öğün et ya da balık yenir. 
(654 puan) tarafından
Valla alismisiz piyasaya direniyoruz bakalım ne kadar direneceğiz
0 oy
(1,968 puan) tarafından
 4-5 gün  et türü yenir diğer iki günde makarna kızartma vs gibi şeyler bizimkiler hiç sebze yemiyorlar asla ne eşim ne oğlum ağzına sebze koymuyor malasef ayrıca bakliyatta yemiyorlar 
(654 puan) tarafından
Valla iste çocuk küçükken versen yese de sonra buyukleree bakarak yeniyor
(1,968 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynen eşim çok secicidir yemek konusunda sulu yemek yemiyor bizimkiler çorba dışında çorbayı içerler üzerine , ızgara et  vs tarzı , evde büyükler yani babası  yemegince çocuğa yedirmek daha zor ,sebze yesinler isterdim bakliyatta bana çok zor oluyor seçici olmaları ,sebze yeseler yada bakliyat pisirirsin iki gün yenir yani nerde bizim evde asla yani öğlen ayrı yemek  akşam ayrı yemek çok yorucu birde değişik değişik tarifler istiyorlar ama geneli yok tavuk dünyası,yok soya soslu tavuk  ,yok ızgara , etin marinesi vs ayrı uğraş ,evde yapılmış döner ,kadın budu köfte ,normal köfte ,  cöp şis ,yok balık pane ,yok çıtır tavuk, hep böyle şeyler istiyorlar seçenek az olunca tükeniyorsun yanına eşlikcilerini falan yapmam gerekiyor birde hergun
(654 puan) tarafından
Ay evet çok yorucu ama tam benim kafadalar dediğin tariflerin hepsini yaptım severek yaparım eşlikçi de uydurmayi severim tek sorunum çocukdan fırsat bulamıyorum yoksa bizde ben hevesliyim mutfağa;)
(1,968 puan) tarafından
İşte benimkide 2 yaşında canım vaktim olmuyor ama yapıyorum mecbur eşimde oglanda öyle yiyor yoksa aciz hani bir kuru fasulye pilav olsun iki gün yiyelim yok
(1,968 puan) tarafından
Haa bunlar olmazsa hamur işi isterler :( onu zaten külliyen sevmiyorum yapmayı :)
0 oy
(2,904 puan) tarafından

Açıkçası belli olmaz

Bazen gece yarısı canımız et çeker kalkar kizartir yeriz
Yemeklerde pek kullanmam 
Sürekli elimin altında et oluyor 
Bitmeden eşim sürekli kestirir 
Ama her hafta kesin bahçede mangal yakarız

(654 puan) tarafından
Valla maşallah biz bir kere mangal yaptık eşim mübarek bilmiyor fiyasko oldu ben de bilmiyorum ona güvendim beceremedi madar oldu et
(2,904 puan) tarafından
Biz etçiyiz
Mangalı eşim çok iyi yapar
Artık komşular bile der
Rana mangal yakarsan bizede ver diye
Ben sadece buzluktan et alırım gerisi eşime ait
(654 puan) tarafından
Oh mis kebab valla
0 oy
(5,388 puan) tarafından

Valla değişiyor hiç dikkat etmedim canımız ne zaman isterse o zaman yenir özellikle gün belirlemedim. Bazı günler yemekle uğraşmak istemediğimde etsiz en basit yemeği yaparım:D

(654 puan) tarafından
Bende bazen uğraşmak istemiyorum çocuk olunca artık mecbur yapiyosun çünkü zaten eşim doğru düzgün evde kalmıyor
0 oy
(2,516 puan) tarafından
Kendim et meraklisi degilim ama esim ve cocugum sever. Ben daha cok sebzeciyim. Kendime yapmasam bile haftada iki uc kez et yenir. Tavukta bir kere falan yaparim cok sevmezler. Kisin balikta yeriz haftada 1 bazen 2 kere. Kahvalti da mutlaka olur et urunu. Genelde sucuk yeriz. Ben salam sosis sevmiyorum.
(654 puan) tarafından
Valla ben salam sosis sucuk hepsinden hoslanmam sadece tostta güzel
0 oy
(1,518 puan) tarafından
1 gün evde tavuk yapılmazsa olay olur haftada 2 gün balık 3veya 4 günde tavuk olur benim adam tavuksuz yemek yemez ha kırmızı et ise canımız isterse alıyoruz bazen ayda 3,4 defa oluyor bazende almayız ama genelde 6 ayda bir eşim küçük koyunlardan keser evde et olsun der seviyor yani ama şuan biraz fazla uçtu fiyatları ya 
(654 puan) tarafından
Ucmayan bişey mi var güç yetmiyor artik
(654 puan) tarafından
Allah sebep olanları bildiği gibi yapsın
(1,518 puan) tarafından
Valla herşey fırladı malesef amin amin bu fakir gücü yetemeyenler ne olacak valla çok zor Allah'ım sonumuzu hayretsin
(654 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(1,132 puan) tarafından

Her gün mutlaka :D

(654 puan) tarafından
Şifa olsun
(1,132 puan) tarafından
Amin ecmain canım benim
0 oy
(334 puan) tarafından
Gaziantepliyim desem yeterli olurmu etsiz yemek yok lahmacun, kebap, patlıcan kebabı, domates tava, soğan kebabı, yuvarlama, sulu yemekler hep etli et yoksa tavuklu ikiside yoksa şekerli börekler ,semsek böreği , mercimekli pilav salata felan yapılır haftada en az 3 dört defa yeriz (tavuk veya et) 
(654 puan) tarafından
Bizim de öyle Mardinliyim alismsiz biz
0 oy
(6,233 puan) tarafından
Kahvaltı yaparız biz saat 3-4 gibi Öğlen yemeği yeriz akşam yemeği yok bizde et veya tavuk ne zaman canım isterse o zaman yaparım kurban kestiğimiz için etim çok Tavuk da parça Veya tüm sevmeyiz Göğüs kanat soslu but mangallik hazir soslu alırız

Bazen haftada 4 gün kırmızı et yediğimiz de olur tavuk da 

Genel olarak Zaten patates yemeği olsun kuru fasulye olsun sulu yemeklerde kuşbaşı hep kullanırım

Akşam da uyumadan önce bizim burada yatsılık denilen bir vakit vardır o ara ya kahvaltılık yeriz Sucuk yumurta tost Menemen falan ya da yemek kaldıysa yemeği ısıtırım yeriz
(654 puan) tarafından
Sizin orası neresi Kürtçe akşam yemeginden sonra yenen yemeğe parşiv denir yatsilik ilk kez duyuyorum
(6,233 puan) tarafından
Erzurum
(654 puan) tarafından
Hmm demek sizin orda öyle deniyor
0 oy
(1,571 puan) tarafından

Kırmızı et tavuk yemeyiz esim de yemez köfte yeriz sadece birde haftada bir balık etin hiçbir halini sevmiyorum Allah affetsin eşim de sevmez hiç tavuk ağzına koymaz hayatımda hiç ciğer vs tadına bakmadim memnunum her yemeği sade yapıyoruz kuru fasulye olsun bezelye vs olsun etsiz hep etin bizde yokluğu hissedilmeyen bişey :)

(654 puan) tarafından
İlk defa duydum böyle bişey memnunsaniz sorun yok:)
0 oy
(8,969 puan) tarafından
Haftada bir balık kesin. Bir kere tavuk bir yada iki kere de kırmızı et yapmaya çalışıyorum. 
(654 puan) tarafından
İyi yapiyosun balık da sifadir
0 oy
(5,534 puan) tarafından
Ayda yiyoruz çok almıyoruz hâlbuki kızım çok seviyo ama alışkanlık sanırım 
(654 puan) tarafından
Demekki
(5,534 puan) tarafından
Dolabimizda et var ama haşlayan yok kıyma da her yemekte ondan da ben soğudum
0 oy
tarafından
Tavuk asla yemiyor eşim , etsiz kıymasızda birşey yemiyor ondan genel olarak her gün yiyoruz artık tiksinti geldi diyebilirim 
(654 puan) tarafından
Hahaha farklı tarifler dene ozaman
tarafından
Kız öyle herşeyi yemezki . Sebze zaten asla ağzına sürmez pazara gitmiyorum o derece :D
0 oy
(1,590 puan) tarafından
Eti bn sewmyrumda günlük tuketyruz 
(654 puan) tarafından
Sevmemek nasıl mumkun
(1,590 puan) tarafından
Bn tavuk sevyrum cnm kirmzi et i sevmiyorum eşim sürekli yiyor ya☺️☺️
0 oy
(16,054 puan) tarafından
Yapacağım yemeklere göre değişir. Bazen haftada 2 kere et 2 kere tavuk. Bazen sadece tavuk. 
(654 puan) tarafından
Doğru değişiyor

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 246 göst.
28 Ağustos 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ezgic 211 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 792 göst.
19 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
+1 oy
50 cevap 826 göst.
29 Ocak 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde muberrakt (3,913 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 212 göst.

380,998 soru

11,406,405 cevap

34,944 kullanıcı

...