0 oy
728 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (643 puan) tarafından
Kızlar merakımdan soruyorum mesela haftada kaç gün et veya tavuk tüketiyorsunuz mesela ben et veya tavuk gün içinde hiç yapmam öğlen ve ya kahvaltı ogunlerinde yaomam sadece tavuk da olsa et kıyma balık neyse akşam ogununde yaparım her şey ana yemek olarak ha sever miyim valla üç öğün protein.olsa affetmem :D

45 Cevaplar

+1 oy
(278 puan) tarafından
Et giren eve dert girmez diyorlar da pek öyle değil aslında  aşırı tüketimi uzun vadede kolesterol karaciğer yağlanması tansiyon her türlü hastaliga davetiye .dozunda tüketmek lazım haftada bir kırmızı et bir gün tavuk bir gün balık idealidir .geri kalan 4 gün de bir gün bakliyat 3 gün sebze yenmeli sağlık için .iç anadolu ve doğu Güneydoğu kültüründe erkekler genellikle etsiz yemek istemiyor .biz akdenizliyiz genellikle zeytinyağlı v sebze tuketiirz çok da severek yeriz her güne kırmızı et Almaya da imkanimiz var ama tercihen yemiyoruz .kararında olmalı bence tüketim .
(15,150 puan) tarafından
Yaptığın çok mantıklı emine. Ben de emziriyorum. Kabak detoxu denedim. Ama sadece kabak yemekte zorlanmistim. Bu daha kolay bı yöntem
(278 puan) tarafından
Cok da hızlı kilo vermenin anlamı yok zaten yavaş olsun geri almayalım yeter .
(643 puan) tarafından
Yoğurtla herşey güzel bence
(4,147 puan) tarafından
Biri kabak mi dedi:)))  ben hergun et yerim ama nasil oglen protein salata  aksam ogunumde sebze yogurt yerim.

Oglenleri tavuk balik et kofte ton baligi yada mohut kuru fasulye susuzca alip salatama katip yerim yani.
Ama surda iki senedir nerdeyse iki ogun yiyorum. Haliyle bazen sebze ile yogurt yapiyorum bazen proteinle salata aksam icin yani. Sabah ta kahvalti. Belli bir gun sayim yok o an kafama ne esmisse aksama da sunu yapim deykm yapiyorum sabahtan hazirlarim aksamki ogunumu
(278 puan) tarafından
Kabak candır :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tavuk çok yemeyiz ama et haftda iki kez kesin oluyor 
(643 puan) tarafından
Allah arttırsin ben de yaparım çok şükür ama daha çok olsa daha çok yapsak fena olmaz ;)
tarafından
Hergun olsa hergun yerim
(643 puan) tarafından
Hiç affetmem bende
0 oy
(139 puan) tarafından
Sabah ve akşam kahvaltılık yeriz biz öğlenden yemek yeriz et ayda 2 defa anca tavuk haftada 3/ 4 yeriz
(643 puan) tarafından
AA neden akşam kahvaltılik ilkez duydum arada bir olur da düzen olarak duymadmm
(139 puan) tarafından
Akşam yemek ağır geliyor bize hafif olsun diye yiyoruz
(643 puan) tarafından
İyi yapıyorsunuz daha sağlıklı ama benim en sevdiğim öğün aksamdr böyle ağır yemek olacak üstüne çay
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Güne vuramam, bazı hafta hiç yapmadığım olur, bazı hafta 3-4 yaptığım da
(643 puan) tarafından
Allah soframizdan bereket et eksik etmesin
0 oy
(409 puan) tarafından
Her aksa m et tavuk balık biri pişerbizde 
(643 puan) tarafından
Et giren eve dert girmez ekonomi kötü bir gün 10 TL olan şey yarin 45 TL oluyor yani bizim de çok şükür geçiyor boğazımzdan Allah arttırsin
0 oy
(6,237 puan) tarafından
Öğlen yemeği yemiyoruz ama akşama genelde tavuk kesin olur haftada hafta içinde et balık kıyma da olur yNi
(643 puan) tarafından
Öğlen ben de olsa olsa büsküvi çay o da anca eşim evdeyse o olmazsa kahvaltıyla akşama kadar ayakta duruyorum çocuk var fırsat yok
(6,237 puan) tarafından
Çok açlık olursa hani dediğin gibi az birsey peynir ekmek vs hem öğlen yemeği hem akşam yemeği bana saçma geliyor sjjs
(643 puan) tarafından
Vala bana saçma gelmiyor ben boğazıma afedersin düşkünüm hele yemek yapmak sakın kafayla benim için bir hobi oyuzden muhabbeti bile güzel
(6,237 puan) tarafından
Kizzzz bende yerim ama kilo var :) yemesine herkes yer ama smdi öğlen yiyince akşam yiyemiyorum bu sefer gece acıkıyorum gece saldırmak istemiyorum
(643 puan) tarafından
Valla ben akşam yemegine gece yemeğine dayanamam böyle gece dolabı açıp akşamdan kalan yemeği gömmeye bayilirim
0 oy
(4,158 puan) tarafından
Hiç saymadım öyle ama hemen hemen her yemeğimde et oluyor ilk evlendiğimiz sene zeytinyağlı yapardım eşim Allah için et koy deyip durduğu için elim alıştı artık sulu yemekler zaten etli oluyor Bi gün tavuk patates bir gün köfte patates Bi gün kıymalı musakka ya da karnıyarık Bi gün biber dolma onun da içine kıyma katıyorum oğlumda yerken daha faydalı olsun en azından diye öyle öyle hemen hemen her akşam protein var balık yapmıyordum onu da haftada bir yapmaya özen göstermeye çalısıyorum artık oğlum alışsın diye 
(643 puan) tarafından
Valla akşama ne yapsam diye internete giriyorum etsiz ve ya hiç değilse tavuksuz tarif yok oyuzden et kıyma tavuk olmadı mi aklina tarif gelmiyor mesela bizim olduğumuz yerde sebze çeşitliliği de yok olsa hadi hep aynı patates patlıcan domates biber kabak
0 oy
(762 puan) tarafından
Kırmızı eti pek sevmiyoruz. Ama yine de hafta da bir yaparim. Haftada bir gün de kıyma desek bir gün de etsiz olsa geri kalan hep tavuklu:D
(643 puan) tarafından
Bak az bir kıyma ile az bir tavuk kıyması karıştıriyorum daha ekonomik oluyor lezzetli de oluyor mesela kırmızı et daha pahalı ya oyuzden diyorum mesela tepsi kebabı olsun patlıcan kebabı hamburger köftesi ve ya et köfte dedin mi bu hileyi yaparım çok da svwerim
(762 puan) tarafından
Göğsü rondodan mi geciriyorsun? Ben henüz hiç kullanmadım doğrusu. Kıyma da almış başını gidiyor onu da geçtim midem almıyor kasaptaki eti eşim de et balık kurumunda beklemiyor karışık yani:D
Teşekkür ederim uygularım bunu da
(643 puan) tarafından
Aynen robottan geçiriyorum kıyma oluyor zaten
(762 puan) tarafından
Denerim insAllah çok teşekkür ederim
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Vala bi düzen yok ama evde kocam kaynaklı en çok tavuk pişer. Et de olduğu sürece ben affetmem her öğün yiyebilirim :)) 
(643 puan) tarafından
Valla öyle insan disardan tavuk alıp evde üç dört kez yaparım diyor ama onu almak bile para herşey artiyor
(11,093 puan) tarafından
Aha bu benim herifin kafası. Evde yaparım doyarım, dışarda doymuyorum da diyo :D
(643 puan) tarafından
Valla yok ben dışarda yemeye de bayılırım ama burda yok napayım ;D
(11,093 puan) tarafından
İnşallah açılır yakınında o zaman :D
(643 puan) tarafından
Burası zor :D
0 oy
(1,214 puan) tarafından

Hergun etli yemek olur bizde, eşim tavuk eti yemiyor tavugu kendimle ogluma yapiyorum eşime ayri etli yapiyorum yine. Balıkta ayda 1 kere falan çünkü balıkçıl değil daha çok etçiliz :D

(643 puan) tarafından
Valla balığa da bayılırım ama burda balık yok bir kere gol balığı buldum ona da guvenmedim dondurulmuş çözülmüş gibiydi korktum
0 oy
(2,320 puan) tarafından
Haftada ıkı tavuk 3 et 
(643 puan) tarafından
Allah arttırsin afiyet olsun
(2,320 puan) tarafından
Sağol canım ama sevmeye de baglı bence sebze yemeklerıns de bayılırım ama kıyma ve elı böğründe en bıttıgım şeyler
(643 puan) tarafından
Eli bogrujde ilk defa duydum bakacağım :D
(2,320 puan) tarafından
Bak bacım ama etı asla sebzelerle fırına veemıyorum ben bır gece önceden harmanlıyorum yağlı kagada koyuyorum mıs gıbı oluyor ya da tavada pısırıp tepsı ortasına en son koyuyorum
(643 puan) tarafından
Afiyet olsun:D
0 oy
(1,590 puan) tarafından

Yani şöyle yenmiyor bizde o yüzden 15 20 günde bir diye bilirim ama kavurma büyük bir tencerede kavurma yapıp az az paket yapıp buzluğa atarım bir çok yemeğin içine katarim az az bizde etten çok ilik suyu ve tavuk suyu her yaptigimin içine katarim tat vermesi için 

(643 puan) tarafından
Ay pilav dedin mi.et suyu olacak.mis.yoksa yavan tadı var yenmiyor ya da ben yapamıyorum
(1,590 puan) tarafından
Ben sadece pilava değil aklına gelecek herşeye  illaki koylarım cnm her ay 50 bardak kadar kaynatir hazırlarım tarhana çorbası mercimek çorbası yemeklere hepsine koyarım oğlum bile alışmış unutayım çorbaya koymayim o çorbayı içmez hayatta yemeği yemez i tadı Alacak
(643 puan) tarafından
Kemik alıp mu kaynatıyosun
(1,590 puan) tarafından
Dışardan almıyorum ben pek canım kurban zamanı annem ablamlar kendi haklarından olan kemikleri de bana veriyorlar bı buzluk buzluğa dolduruyorum annemler arada birlik olup keserler buzluğa koymak için ben kullanıyorum diye özellikle ilikli kemikleri bana ayırır lar öyle kullanırım

Ama kasaplara rica et bı çoğu ücretsiz veya çok cüzi bir ücretle veriyor
(643 puan) tarafından
Buzlukta yer yok derin dondurucm yok malesef
0 oy
(1,273 puan) tarafından
Haftada 1 kere balık 

Haftada 2 kere tavuk yada et :) bizde çok sık et, tavuk yeniyor 
0 oy
(2,873 puan) tarafından

Etsiz doymuyoruz ailecek malesef haftanın 4 5 günü illaki olur, ara verelim dediğimde de  yumurta ile geçiriyoruz bazende sebze yemeği ile ama o günlerde hep bi buz dolabını yoklariz:D 

(643 puan) tarafından
Valla benim eşim de ağır yemek seve sağolsun ses etmez bana kalmış ama ben de elimde olsa her akşam et yaparim
0 oy
(516 puan) tarafından
Haftada 4 5 kere mutlaka et yada tavuk pişer bizim evse eşim doğulu genelde yemeklerimiz etli olur sebze çok pişirmiyorum
(643 puan) tarafından
Valla çok şükür eşim karışmaz sağolsun
(516 puan) tarafından
eşim karıştığı için yazmadım onların tarafında et tavuk yoğunluklu olduğu için bende yapa yapa alıştım sebze bende pek yemiyorum zaten
(643 puan) tarafından
İşte aslında sebze daha sağlıklı çok protein de tüketmemek lazım ama işte gel de anlat
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Bizim etsiz tavuksuz hafta geçmez ki kocam etçil ufak kız öyle büyük kızla ben pek sevmeyiz ama sevdiğimiz tarzdan yaparız yeriz tabi sağlık acısından sebze severim 
(643 puan) tarafından
Valla bamya dışında tüm yemekleri severim hepsini
(5,240 puan) tarafından
Ben bamyayida severim annem guzel çok yapar
0 oy
(644 puan) tarafından
Bizde aksam yemeklerinde et olur haftada 2 yada 3 oda acikcasi diyetim oyle oldugu icin
(643 puan) tarafından
Afiyet olsun et ye kilo yapmaz :D
(644 puan) tarafından
Kilo yapmasinda degilim beslenme uzmanim her besinden belirli bir olcude almami sagliyor ki sgalikli kilo verebileyim o ayri da acikcasi su anda calisamadigim icin ekonomik durumlarida goz onune alirsak odedigimiz para cok geliyor ha sorun yada degilde ne bileyim iste
0 oy
(266 puan) tarafından
 hergün muhakkak etli bi yemek yaparım ya tavuk ya kuşbası ya kıyma illa biri olur yemekte haftada 1yada 2 gün de balık yeriz çok nadirdir etsiz yemek yediğimiz 
(643 puan) tarafından
Valla afiyet olsun balık da çok çok faydalı
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Benim eşim et çok sevmez o yüzden haftada bir 
(643 puan) tarafından
Hayret erkekler etcidir
0 oy
(4,628 puan) tarafından
Valla bu ay esim oglenleri de goturcem dedi6kilo tavuk aldi galiba 2poset gogus kaldi tek parca et genelde 2kilo aliriz kiyma almam cani isterse yarim kilo alir ertesi gun istedigini soyler yaparim 
(643 puan) tarafından
Valla ben tüm tavuk Alip parcaliyorum butu kanadını sebzeler sosla fırına veririm kemikleri ile pilavın suyunu pişirim gogusde genelde kıyma olarak kullanirim

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 246 göst.
28 Ağustos 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ezgic 211 (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 790 göst.
19 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
+1 oy
50 cevap 821 göst.
29 Ocak 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde muberrakt (3,878 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 211 göst.

379,112 soru

11,348,194 cevap

34,812 kullanıcı

...