0 oy
199 göst.
Diğer kategorisinde (1,110 puan) tarafından
Çok korkuyorum..kızım havale geçirdikten sonraki o şoku atlatamadım.Onun bir daha sesini duyamayacağım , öpüp koklayamayacağım sandım…Nasıl başederim tekrar ateşlendiğinde  onu öyle görmeyle bilmiyorum.Çocukları havale geçirmeye yatkın anneler tavsiyelrriniz var mı ?Havale gelmeden önce ve sonra ne yapmalıyım ?

8 Cevaplar

0 oy
(5,895 puan) tarafından
Doktora götür muhakkak, çocuk nörolojiye. Tek seferlik de olabilir bir bakılsın. 6 yaştan sonra olmuyor diye biliyorum 
(1,110 puan) tarafından
Dün gittin ondan önceki gün gittim.Yarın için randevu aldım detaylı baktıracağım
(5,895 puan) tarafından
Ateşin anı yükselmesi ya da düşmesi havaleye sebep oluyor. Yeğenimde var. Hasta etmemeye çalışıyorlar ama oluyor işte arada. Daha önce 1 ilaç kullanmıştı, sanırım tekrar başlayacak biz de yine götürüyoruz onu. Çok geçmiş olsun. Ben de yeğenimi ilk kez havale geçirirken gördüğümde şok yaşadım. Elimden kayıp gidecek gibi gelmişti. Allah'ım hepsini korusun
(1,110 puan) tarafından
Aminn çok teşekkür ederim.Gerçekten çok korkunç anlar rabbim dermansız dert vermesin.
-Reklam-
0 oy
(7,285 puan) tarafından
Oğlum 38 ateş ile havale geçirdi dili boğazına kaçmıştı çok zor o anda sakin kalmak çok zor hafif ateşi bile olsa duş aldır üstünü soy ateşin çıkmsını bekleme kuzum allahım inşallah birdaha yaşatmaz 
(7,285 puan) tarafından
Benim küçük sarışın dediğin gibi çok hassas :D
(1,205 puan) tarafından
Bende de var iki sarı kafa , aynısından :)
(1,110 puan) tarafından
Benimkise sarışın.
(7,285 puan) tarafından
Maşallah Allah'ım bağışlasın ayaklatına taş değdirmesin
(1,205 puan) tarafından
Amin. Tüm yavruların
0 oy
(438 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım benim kızım 2 buçuk yaşında şuan 1 buçuk yaşından beri 5 kez nöbet geçirdi çok zor günler geçirdim psikolojim alt üst oldu hiç aklıma gelmezdi böyle bır şey olacağı ilk oldugunda zaten kafayı yemiştim havale olduğunu bilmiyordum kızım kucağımda öldü sandım perişan oldum diğerleride öyleydi tabiki ama ilki en kötüsüydü malesef, o travma kaldı bende malesef sürekli ateşine bakıyorum baktım 37 olmuş o iyileşene kadar ne uyku bilirim ne bişey eşimden rica ediyorum mesailere kalmıyor o zamanları sabaha kadar uyumuyorum hatta birkaç gün önce 40a kadar çıktı ateşi sabahladim yine sabaha kadar leğene su yapıp bezle sildim her yerini... Ondan bir ay önce ateşi 40a çıkmıştı taksiye verecek param yoktu eşim işteydi arabamızda yoktu tanıdıkts yok götürecek olduğum yerde mecburen ambulansı aradım bir gecede ateşli geçirdik evde düşmüyor diye aradım geldiler ama işitmediğim azar kalmadı kızım ateşlendi ve ambulans çağırdım diye çocuk gibi eşimin ve kızlarımın yanında azarlandim ve isminizi veriyorum dedi bundan sonra ateş için ambulans cagirdiginizda ücret ödemenizi talep edeceğim dedi, ambulansta kızımın ellerine yanlış damar yolu açtı zaten kızım ateşten yanıyordu bide yanlış damar yolu açtıkta kızım iyice kendini sıkıp deliriyordi sanki... Convulex şurup kullanıyoruz biz çok şükür geçirmedi o zamandan beri 
(1,110 puan) tarafından
Belkide düzelmiştir ilaçla inşallah
(14,027 puan) tarafından
İnşallah canım Rabbim kimseye yaşatmasın gerçekten ilk nöbetini benim kucağımda geçirdi oğlum nefessiz kaldığımı hatırlıyorum başka bir şey hatırlamıyorum nöbeti oğlum geçirdi ama ben ölüyorum zannettim yavrum kucağımda cansız kaldı resmen neyle karşı karşıya olduğumu bilmiyordum Allah'ım ne kadar zor günlerdi aklıma geldikçe gözlerim doluyor
(1,110 puan) tarafından
Yaaa küçücük kuzucuklar ne çok şey yaşıyor :( Allahım onlara uzun ömürler versin onların güzel günlerini göstersin
(14,027 puan) tarafından
Amin canım amin inşallah senin yavrunun da sonuçları temiz çıkar
(1,110 puan) tarafından
İnşallah bebeğim
0 oy
(4,637 puan) tarafından
Yogun bakimda 6yil hemsirelik yaptim normalde cok soguk kanliyim kizim 9aylikken gecirdi biz oldu diye götürdük nefes almiyordu Allahtan hastane cok yakindi ve bize doktor nobet gecirip sag tarafini hic kullanmaz dedi biz o sekilde farkettik 3yila yaklasti hala o korkuyu ben bile atlamadim hala nobet gecirdikce bir panik oluyorum kolay kolay atlatilmiyor 
(438 puan) tarafından
Kızım iyi çok şükür ben bi post açmıştım ilacı kullanmasına rağmen yine geçirir mi nöbet diye dediğin gibi geçirdi dozunu arttirdilar geçen sene Şubat'ta 4 ml veriyoruz o zamandan beri geçirmedi çok şükür :))
(4,637 puan) tarafından
Hadi gözün aydin canım atesine hep dikkat et
(438 puan) tarafından
Sağolasın teşekkür ederim :)) ediyoruz mecbur artık kızımı o şekilde görmek istemiyorum artık.. ateşi 37 bile olsa sabaha kadar uyku yok siliyorum bez koyuyorum o şekilde idare edecez artık iyileşene kadar ki iyilesse bile zaten öyle yapmamız lazım. Dört yaşına girince ilacını birakicaz dediler bakalım şimdilik sabah akşam kullanıyoruz.. Senin kız ne alemde??
(1,110 puan) tarafından
Nöbet geçirip sağ tarafını kullanmaz derken ne demek istemiş canım o kısmını anlamadım.
(4,637 puan) tarafından
Dogustan baska hastaligimiz var bizim epilepsi sonradan cikti nobet gecirdikce sag tarafinda kismi felclik oluyor
0 oy
(433 puan) tarafından
Hastalanmadan önlemini al hasta olursa ateş varsa yoksa her gece ağrı kesici vermeden uyutma 
(1,110 puan) tarafından
Aynen şimdi hep korku ve tetik halindeyim
0 oy
(226 puan) tarafından
Canım havale çok zor gerçekten benim oğlum da 1.5 yaşında 38 derece ile havale geçirdi. Doktorumuz ateşi 37 olunca uzeini incelt 37.5da ateş düşürücü şurup ver alnıni koltuk altıni vs bezle sil duş aldır dedi. Şimdi ne olur ne olmaz korkusuyla 37de calpol veriyorum hemen elim genelde sık sık alnına gidiyor ufacık bı sıcaklık görünce ateşini olcuyorum
(1,110 puan) tarafından
Bende hep ateş ölçüyorum çok geçmiş olsun tekrar oldu mu
(226 puan) tarafından
Çok şükür olmadı
0 oy
(753 puan) tarafından
Benim oğlumda iki defa geçirdi ne zor günlerdi.ateslenmesin diye hep korurdum hasta olunca babası ile nöbetleşe dururduk gece. Soguk algınlığı suruplari kullanmadık biz onlar tetikliyor. Terlemesin hasta olmasın iyi beslensn die dikkat ettik
(1,110 puan) tarafından
Aynısı valla canım çok geçmiş olsun
0 oy
(2,043 puan) tarafından
Havaleyi bilmiyorum Allah korusun ama ateşli hastalıkların ciddi boyuta ulaşmasını engelleyen bir kur var hastalanmayancocuk sayfasında görüyorum ballı sarımsaklı.limonlu bir kür. Ondan yapıp haftada 1 falan verebilirsin hastalıklarla mücadele.icim birebir diyorlar 
(1,110 puan) tarafından
Güzel kürler var ama bebek küçük olduğu için dokunur diye de korkuyorum
(2,043 puan) tarafından
Bende 1 yaştan sonra başlamayı dusunuyorum insaallah

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 82 göst.
30 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cerenin Annesi (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 251 göst.
0 oy
5 cevap 216 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kar tanesi (2,972 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 219 göst.
28 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,110 puan) tarafından soruldu

379,319 soru

11,354,076 cevap

34,827 kullanıcı

...