0 oy
266 göst.
Diğer kategorisinde (3 puan) tarafından
Merhaba akıl almak istiyorum ne yapmam gerek sizce esimme bir türlü aynı dili konuşamıyoruz hiç bir dekilde beni görmüyor sevgisini belli etmiyor çok iyi baba ama iyi bir eş degil eve bakar ama duygusal anlamda beni o kadar boş bırakıyor ki ikizlerrimiz var 1 yaşında boşanmak istiyorum ama ikizlerimi de babasından ayırmak istemiyorum sizce ne yapmalıyım 

4 Cevaplar

0 oy
(180 puan) tarafından
Aynı kaderi yaşıyoruz bacım keşke bir bildiğim olsa da yazsam buraya ama değişmez boşuna kendini harcama hirpalama bak keyfine görmemezlikten gel. Benimde ikizlerim var 1 yaşında boşanmayı kabul ediyorsa boşa derim sağlıksız bir ailede buyumektense zaten ne geldiyse başımıza babasız kalmasın demekten geldi 
(3 puan) tarafından
Gerçekten öyle 25 yaşındayım ama o kadr ozguvensiz yetersiz biri gibi hissediyorum ki kendimi o kadr hiç hissediyorum ki boşamaya bile korkuyorum bu duygular yuzunden çocuklarıma yetememe korkusu yüzünden resmen cikmazdayim
-Reklam-
0 oy
(150 puan) tarafından
Nasıl bir ilişkiniz var bilmiyorum ama, ama bazen boşanmak tek çözüm olmaz. Biraz uzaklaşmak lazım arada bir. Özlesin seni, sizi, ailesini. Bir kaç gün bir yerlerde kal biraz annende kardeşinde kuzeninde vs. Eve gelip bomboş görünce oturup uzun uzun düşünür emin ol.  Erişilebilir olmak karşımızdakini kör edebiliyor bazen. Bir dene istersen sana da iyi gelir değişiklik. Döndüğünde oturur konuşursunuz uzun uzadıya. Otur kahır çek demiyorum sana, en son çare olarak boşanmayı düşün diyorum. Kuran da der ki , karı koca boşandığında, bir yuva yıkıldığında yer gök inler. Evlenmek kadar boşanmakta caizdir. Başka çözüm yollarına git önce en son boşanma. 
(150 puan) tarafından
Emin olun aynı sorunları hepimiz yaşıyoruz. İki ay önce sezeryan oldum kaynanam başka şehirde yaşıyordu iki aydır yanımda. Bir sürü sorun yaşadım. Hamileyken de aynı şekilde sürekli tartışma özellikle son günlerde. Gerçekten yuva kolay kurulmuyor hem manevi hem maddi yönü çok fazla . Ama erkekler bazen kör oluyor. Ben son tartışmamızda 50 günlük bebeğimle anneme gittim. Daha eşyalarımı hazırlarken bana gitmeyin diyordu. Gittim ertesi günü arayıp gelmeye başladı.  Bir hafta zor durdum orda. Geldim oturduk konuştuk. Dedimki bak seninde bir kızın var artık, bu dünya etme bulma dünyası. Sen kızına ilerde kocası nasıl davransın istiyorsan bana da öyle davranıcaksın. Bende birilerinin evladıyım. Seviyorsun biliyorum ama böyle tartışmayla sürekli kavgayla hiç bir yere varılmaz ( bir de hep boş muhabbetler ve kaynanamla görümcemin dolduruşu) ben şahidim, sen biz evlenelim diye yıllarca uğraştın çabaladın keza bende aynı şekilde yeri geldi ailelerimizş karşımıza aldık mücadele ettik şimdi böyle küçük şeyler için sevgiyle kurduğumuz yuvamızı mı yıkalım, ben boşanmaktan korkmam boşanma var ya, benim ayağımda ki terlik gibi yani öyle kolay çıkartırım yani seni hayatımdan. Ama ben seni seviyorum. Biz artık bir aile olduk. Bu aileyi biz kurduk.  Bizim evimizde olup bitenden kimsenin haberi olmayacak (tartıştığımızda ablasına anlatıyor) o kim ki benim özel hayatımı bilecek. Burası bizim mahremimiz. Özelimiz. Yani ne olsun istiyor ablan sen beni döv, ben seni boşayım herkese rezil ediyim mi bunu mi istiyor işte abinden ibret almadınız mı? Çok mu iyiydi karısına karşı (boşandılar) bak ne oldu sonu. Bizde böyle mi olalım. (Benim annemle babam ayrılsr babamla görüşmüyoruz) yani benim babam yok diye arkamda kimse yok diye düşünüyorsunux beni hakir mi görüyorsun hor mu görüyorsun? Benim bir telefonuma bakar herşey (ailem çok büyük) vs vs. Bir sürü uzun uzun konuştum. Bugün kaynanamla da konuştum aynı şekilde beni hakir mi görüyorsunuz yani ezmeye mi çalışıyorsunuz? Falan filan. Sonuçta bazen uzaklaşmak iyi oluyor. Biraz gözleri açılıyor görmeye başlıyorlar. Anlıyorlar bazı şeyleri. Deneyin arada. Boşanmak çok kolay. Ama en sonda dursun....
(790 puan) tarafından
Kaynanam için eşim evli bekar  farketmez eve giren paraya bskıyor eltim var kocasını iyi avucuna almış 3.5 sene bir kocadan zaruri ayrılık yaşamış kaynana sahip çıkmamış oda öylemi öyle kocası eve gelince kocasına demiş gitmiceksin gelmiceksin senin karına sahip çıkmayana sende sırtını döneceksin ha analık hakkı dersin 3 ayda bir evine gideriz demiş görümcenin birisinden içinde aynı şeylet hakeza geçerli kaynanamla görüşmüyor kaynım 3 aydan 3 aya eşim bir sahip çıkmış o dönemde biraz bu arada kaynınlarla yan yans binayız farklı şehirde değil kaynanama 10 dk mesafedeyiz eşim beni dinleyecek potansiyelde değil eltimin kocasıda benim gibi görücü ama görür görmez aşık oömuş benimkinide sağdan soldan baskıyla eşimi ikna etmişler sinirlendimi hay abimin aklına uyduğum güne edeyim der boşanmayı kedisi 5 defa evliliğimizde dile getirdi 5 defa eşyalarımı topladım gece vakti ertesi gün gidecektim kendini haksız görmedi ama yalvar yakar geri çevirdi ama biliyor eyvallahım yok yeri geldimi kendi anneme karşı geliyorum kafam estimi  benim babamda yok bende kalabalık aileyim maraşlıyız türklerinden ama dedenin biri bazı sebeplerden 4 kez evlenmiş akrabanın genişliği ondan  ama hepsi düşkündür bana hepsi çocuklarına istedi zmanında yok dedim babamlarda durum raz değişik onlar amca çocuklarıyla yada akrabalarla evldniyor kıx yabancıya gitmesin ama hepsi cahil babamlarda üniyi bitiren ilk insanım ailede 2 yıllığa kadar yükselebilen kimse yok bir tane oğlan var lise mezunu babam ona düşünmüş ama zihniyet aynı boşandığından annemin vermiceğini biliyordu benim artım anmemler ve ailesi eşimede dedim bir gidersem bir daha gelmem çocuğumuz olsada gelmem ldndini ona göre hazırla laflarına dikkat et ama bitirdi içimi kendine karşı wn çokta ben yoğun bakımda yatarken değersiz hissettirdi beni  anası ayrı zaten denizde boğuldum kalp masahıyla döndüm hayata kaynanam dediki o kadar kilolusunki denizin dibine beton gibi battın eşim o dönemde sahip çıkmadı bana hastaneye götürdü deyimi yerindeyse attı işe gitti evrak yaptırtması lazımmış annemi aradım ertesi gün misafir gelecekti iptal ettirdim ben biraz denizde boğuldum su yuttum şuan acildeyim gelme sakın dedim  annem dayanamamış 2 saatlik yoldan gelmiş  geldş tek başıma hastanede yatıyorum şok geçirdi ananemle sonra hastane yetersiz diye beni başka hastaneye sevk ettiler öxel bir hastane orası annemi kenars çekip kızınız en az 1 hafts burda demiş ölim tehlikesi var demiş annem bu sireçte eşimi aramış ne yapıyorsan geleceksin karının başında duracaksın ben sana kızımı bu sebepten vermediö emanetime böylemi sahip çıkıyorsun diye giydirmiç biraz eşime o şekikde geldi ama yoğun bakımda koronalılar vardı ve ben tek uyanık hastaydım yan odadaki hasta öldü hastane 24 saatlik müşahadeyi görünce beni hastaneden taburcu ettiler vantilatörün karşısına geç o şekilde nefes al uyu dediler vantilatörsüz nefes alamıyordum ciğerler %96, tuz kapmış kaç şişe serum sakinleştirici felan içtim haberim yok nabzım 220 yi gördü bir ara  tansiyon 15 e 9 du hastaneden çıkarken
(150 puan) tarafından
Eşinle konuşmayı dene, söyle yani biz aile olduk annen kardeşlerin bir kenara biz bir kenara, onlar her zaman yanında olamazlar ben burdayım aynı evin içindeyiz biz de bizim hayatımıza kimseyi karıştırma, bizim de zevklerimiz fikirlerinmiz bir hayatımız var de. Çok şükür başkalarına göre iyiyiz falan de. Ne bileyim ya erkeklerin hepsi mi aynı hele ki o kaynanam tam yılanmış benimkinden farksız. Ben tatlı dille laf sokarım. Dedem rahmetli herkese efendim denilmez derdi. Yani kimi insanın ağzına sı.ça.caksın ki değerli olasın. Öyle anlarlar. Öyle değer verirler. Ben 15-20 gündür öyle yapıyorum ve 20 gündür  benden iyisi yok. Eşim de dahil. Bazı erkekler o dilden anlarlar. Kibar nazik düşünceli bir kadın olunca ezmeye çalışırlar. Tatlı tatlı lafını sok. Yapacağını yap. Dün ben kaynanama öyle yaptım. 2 aydır benimle oturup sohpet etmeyen konuşmayan kadın dün o konuşmalardan sonra benimle iyi olmaya başladı. Çocuğumla ilgilenmeye başladı. Biz hataylıyız dediğin gibi bizde de var akraba içi evlilik. Benim annemin de babamın da atarafı büyük aileler aişret gibi. Eşimin de öyle.  Kayınbabamla benim babam hala dayı çovuklarılar ama ben tanımazdım onları babam bilirdi. Dün dedim ki kaynanama , beni dövse çok mu güzel olacak benim kendi iki büyük ailemden önce sizin aileniz onun ağzına sıç.ar doğru söylüyorsun diyor bana. Anladığı dilden konuşmak lazım
(790 puan) tarafından
Ben dedim kaynanaya ben buraya sülaleyi dayarım çok öu iyi diye işte hem bizimkiler zengin hemde beni severler kocamsa ne kadar konuşsam boş burda konuşayım 2 dk sonra unutur aynısı olur evlenmicektim işte en başındada ah eşek kafam annem girdi kanıma annem hasta benim tansiyonu yükselirse mazallah ya felç ya ölüm beni karşısına aldı konuştu aslında daha 43 yaşında şuan evlendiğimde 39 du oda hayattan çok çekti benim niyetim farklıydı iştr kpss yi kazanıp annemle yeni bir hayata yelken açacaktım ama annem kendisine birşey olursa ortada kalmamdan yada babama gitmemden endişe edip duruyordu bana hayırlı bir kısmet çıkarsa evlen dedi eşiminde referansı güzeldi tanıdığım bildiğim bir aile kefil oldu ben öyle çıt kırıldım kızlardan olmadım hep seyit onbaşı gibiydim dedem her türlü erkek işini yapmayı öğretti boru tamiri elektriksel mevxular dolap monte etme vs. Bebeğime sepet beşik aldım kendim kurdum biliyormusun eşimden sadece bana evliliğimiz süresince sadece arkadaş sırdaş olmasını istedim öğrendiğim kitaplarda eşler birbirine yoldaş sırdaş bir omuz olurdu benim haytımda öyle sevgililik denebilecek bir sevgililik olmadı sadece bir tane uzak mesafe ilişkisi yaşadım oda telefonlaşarak ortak arkadaş sayesinde onun dışında herşeyi eşimde yaşamak istedim eşim bile benim annemin yanında ne medeniyetsizliğimi ne gerizkalılığımı koydu  temizlik bilmez yemek yapmasını bilmezin tekiymişim arkadaşlarının hepsi benim yemeklerime bayılır 7 8 çeşit yemek yaparım hepsini yeöekten sığınamazlar bile ama eşime göre beceriksizim 2.5 sene çocuğum olmadı kısır dendim eltimi çocukları yüzünden kıskanıyor oldum herşey oldum oysa ben eltimi kıskanmadımki kocamın millet 2. Ye hamile sen bir tanesini bile doğuramadın demesine kırıldım eltimi her gördüğümde kaynımı her gördüğümde tokat gibi yüzüme çalındı gerçekler kocamın lafları  konuşmaktanda yeri geldiğinde tane tane anlatmaktanda çekinmem ama karşımdaki çoğu xaman uyur yada uyumaya gider dinlemez bile beni pazartesi günü evlilik yıl dönümüm 3 bitiyor 4   e giriyoruz ama ne kırıklıklar var bende bağırsam çağırsam yada laf soksam küçük hesapların kadını oluyorum bana hiçbirşey sormaz 2 yıl boyunca 2 3 arkadaşı dışında evlendiğinden kimseye bahsetmemiş bile arkadaşlarının eşleriyle karşılaşınca şok oldu kadınlar ne zaman evlendin diye eltim tanıştırdı bizi madem böyle yapacaktın neden kanıma girdin diye çok sordum ama cevabı yok 2 güzel kelime yok sadece eskiye nazaran farklı bakışları var ve kimse senin gibi sevmicek beni diyebiliyor  ama o kadar
(150 puan) tarafından
Kusura bakma ya bende sorunlarımdan uygulamaya girmeyi bile unuttum. Şimdi okuyorum bunların hepsini. Benim kaynanam da yeni gitti bebeğim 5. Aya girdi ancak gitti. Çok şükür bende herşey düzene girdi. Yazdıklarını okuyunca çok üzüldüm. İçin burkuldu. Umarım herşey düzelmiştir. Bu sorun üstesinden gelmişsinizdir. İnsan mutlu huzurlu olmak için evlenir
0 oy
(248 puan) tarafından
Boşanmayı istiyorum derken, boşansan nasıl bir hayat düzeni kuracaksın, anlatsana..
(3 puan) tarafından
Aklımda var birşeyler neden sordun ki bunu
0 oy
(324 puan) tarafından
Benle akransin senden bir yaş buyugum yavrun var ve dışarıda kurtlar sofrası var ne kendine ne eşine bunu yapma şiddet vs çok büyük problemler yoksa eğer çünkü benim annem babam ayrıydı ve zorlukları çoktu. Her şeyi ince ele sık doku bol bol dua et eşler arası muhabbeti artıran dualar var onlardan oku hem kendine hem eşine.  Sirkeli suyla duş al evini sirkele . Kadın kaçan taraf olur ama mesela ilk adımı sen at utanma ona küçük sürprizler yap örneğin buzdolabınin üstüne onun için güzel bir şeyler yaz yapistir eve geldiğinde en güzel halinle karşıla türk filmleri izleyin mesela selvi boylum al yazmalımi sevginin emek olduğunu vurgulayan. Boşanmak tabiki doğal ama bir yuva kolay kurulmuyor be bacım . Babam nerde dediklerinde ayrı demek zor olur küçük yaşta çocuklara büyüyünce alisiyolar ama akıl vermek gibi değil benimki yaşadığım tecrübe canım hakkında hayırlısı olsun inşallah 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 151 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 195 göst.
17 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 733 göst.
18 Mart 2021 Aile kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 202 göst.