0 oy
135 göst.
Diğer kategorisinde (407 puan) tarafından
Kızlar 31 aylik oglum var bugün bikac doktora götürdüm ve disleksi oldugunu konusamadimi oynamayi seviyor ilgileniyor dinliyor ama konusmuyor bunun için ozel egitim almasi lazjm denildi  4aylikda kizim var kizimla beraber nasil goturup getirebilirim bilmiyorum krese sordum bizde verebiliriz disleksi egitimi dedi ama kizimla nasil gidip gelecegim bilmiyorum bakicak kimsemde yok kizim.emiyor oglum etegimden hic hic ayrilmiyor nabicaz bilmiyorum 

7 Cevaplar

0 oy
(4,050 puan) tarafından
Servis alıp bırakıyor zaten. Mecbur gideceksin bacım

Çocuğun için. Ben büyük kardeşimi götürüyordum küçük kız kardeşimle. Kız kardeşim özel eğitimde büyüdü bildiğin.
(407 puan) tarafından
Sagol bacim allah razi olsun
-Reklam-
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Disleksi tanısı ilk okulda yada en erken cocuk okumaya baslayinca konulan bir tani.

Dil gelisim bozuklugu dur muhtamelen 

Bizim gittigimiz kurumda 20 gunluk bebegi ile nuyuk cocugunu götüren var bunun bahanesi olmaz kuzum allah verir kolayligini servisle gidip geliceksoniz zaten 
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Servisi oluyor canim benim komşumda götürüyor bebeğide var mecbur biniyorlar servise gidiyorlar.
0 oy
(3,610 puan) tarafından
Dinleksi çok farklı bir durum. Şu an tanı Disleksi tanısı konulamaz okul eğitimine başlaması gerekir. Harfleri ters görür heceleme yapamaz beyin yazı sistemini farklı algılamasıdır. Sizin durum dil gelişimi geriliğidir. 
(407 puan) tarafından
Çok özür dilerim başligi degistiremedik dil konusma terapisi almasi gerekiyormuş intertten bakinca diskeksiyle karistirdim
(3,610 puan) tarafından
Yok bacım özür dileme :) ne olacak sanki. 1 seneye açılır inşallah eğitim ile
0 oy
(304 puan) tarafından
Valla benim de iki çocuğum var biri 3 buçuk biri 1 yaşında ben hamilelikten beri göturuyorum oglumu lohusayken bile götürdüm sadece doğum yaptım 1 hafta gidemedik sonrasında yine hep götürdüm o çocuğun ihtiyacı olan şey bireysel eğitim kreş ortamları kalabalık onca çocuk arasindan tek siizn cocugunuza odaklanamazlar özel eğitim ayrı kreş ayrıdır 

Ben ozel eğitimi seçtim.

Ve 1 yaşındaki daha yurumuyor bile kucağımda götürüp getiriyorum hep sana tavsiyem özel egitimleri gez dolaş halı olan oyun odaları mescitleri olan yerler oluyor oraları tercih et bebeğin emekledigi zaman oraya bırakırsın sende yanında durursun
(407 puan) tarafından
Sadece sorun küçük cocugum degil canim kayinvalidemle birlikte oturuyorum kendisi seker hastasi gorme engeli ve alzheimer baslangici var yani sorunluluklarim cok fazla bukez aklim evde kalicak çünkü cocugumu parka vs goturdugum zaman bikac ocakta caydanlik unutup yakmisligi anahtar unutmuslugu var cocugumu hastaneye götürdüğümde kayinvalidem banyoya düşmüş ve kafasini yarmıştı yani ne yapacagimi bilemedim bacim esim yeni devlet dairesine girdi cok izin vermezlee
0 oy
(430 puan) tarafından
Yani öyle bi soru sormuşsun ki ne yapalım oğlunu biz mi kreşe götürelim. 
(407 puan) tarafından
Götür bacim nolcak sanki senden analik istemedik fikir istedik
0 oy
(2,738 puan) tarafından
Öncelikle disleksi değildir, şuan onun tanısının konması için erken. Dil gelişim geriliğidir muhtemelen. Kreş önerdilerse aksatmayın bence. Yakınlarınızdaki yerlere bakın, 4 aylık bebeğiniz de var belki zor olabilir ama çocuğunuz için biraz zorlanmanız şart. İlk günlerde zorlanabilir alışma sürecinde ama zamanla alışacaktır kreşe, hele iyi bir öğretmene denk gelirse kısa sürede çözülür sorun. Lütfen aksatmayın.
(407 puan) tarafından
Sadece sorun küçük cocugum degil canim kayinvalidemle birlikte oturuyorum kendisi seker hastasi gorme engeli ve alzheimer baslangici var yani sorunluluklarim cok fazla bukez aklim evde kalicak çünkü cocugumu parka vs goturdugum zaman bikac ocakta caydanlik unutup yakmisligi anahtar unutmuslugu var cocugumu hastaneye götürdüğümde kayinvalidem banyoya düşmüş ve kafasini yarmıştı yani ne yapacagimi bilemedim bacim esim yeni devlet dairesine girdi cok izin vermezler
(2,738 puan) tarafından
Ooo baya sıkıntılı ama burada da çocuğunun geleceği söz konusu. Başka çocukları yok mu kayınvalidenin? En azından kreşe götürdüğün günlerde gelseler
(407 puan) tarafından
Eşim tek çocuk baska kardesi yengesi abisi yok  akrabalarida uzak
(407 puan) tarafından
Seker hastasi oldugu icin ignesi ilaclari vs var almayi unutuyor çünkü
(2,738 puan) tarafından
İşiniz zor ama çocuğunuzu düşünmek zorundasınız. Haftasonu gidebileceği biryer varsa en azından haftada 2 gün eşin evdeyken oraya götür çocuğunu.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 168 göst.
10 Kasım 2023 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,279 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 301 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde BeyzaMi (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
25 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 114 göst.
4 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu

378,426 soru

11,327,373 cevap

34,780 kullanıcı

...