0 oy
269 göst.
Aile kategorisinde (105 puan) tarafından

image

kızlar mrb ya ben bu aile destek yardımına başvuramıyorum daha önce bilmeden hayir demişim ne yapacam nasıl düzeltirim şimdi 

10 Cevaplar

0 oy
(249 puan) tarafından
Hayira basmadin canm ailede bh yardimi alan var bu yüzden başvuru yapamiyorsun
(105 puan) tarafından
Yok canım ben bastım hatırlıyorum
(249 puan) tarafından
Bulundugun adreste kac kisi var once ona bak e devlette bu yardimi o evde kaydi plan biri aliyor emin ol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Esin aloyirmu 
(105 puan) tarafından
Yok canım eşim almıyor
0 oy
(257 puan) tarafından
başvuru yapmışsan güncelle kısmında düzeltebilirsin
(105 puan) tarafından
Nasıl olacak bem bilmiyorum ki
0 oy
(54 puan) tarafından
Ailede bu yardımı alan var ama istersen bide eşinden dene bakalım belki onda olur
(105 puan) tarafından
Yok aile de kimse almıyor ama benim annem alıyor ondan ola bilir mi ben evliyim ama annem yüzünden olacağını sanmıyorum
(790 puan) tarafından
Tatlım bizde koronada destek için başvurmuştuk evde alan biri gözüküyordu meğer bizim çıkan kiracı nüfusta bizim evden kaydını aldırmamış onlar korona yardımına başvurduğu için biz hiç başvuramadık nüfusa gittik böylr böyle biz kalıyox bu evde dedik alamazsınız dediler belki ondan kaynaklıdır e devletten evde kalan kişilerin adına bak annen felanda aynı evdeyse ondan kaynaklı vermeyebilirler
(105 puan) tarafından
Nerden bakılıyor peki
tarafından
Ay Allah işte , kiraciniz var hâlâ daha başvuru yapıyorsunuz nasıl içiniz rahat edipte haram para yiyerek uyuyorsunuz bilmem
(790 puan) tarafından
Kiracım yoktu ben evlenmeden önceki oturduğum evdeki kiracı ki bende kiracıyım evin kirasını 6 ay ödemediği için mahkemelik olmuş birgün evi kaçar gibi boşsltıp gitmiş ve kaydını nüfustan aldırmamış nasıl olduysa karışıklık olmuş o kadınla ben evi paylaşıyormuşum gibi kayıt olmuş bizim 38 yaşında bir arabamız dışında bir iğnemiz yok ha evim olsa devlrtten desteğe hiç başvurmam kiracıyım allaha şükürde haram para yemedik ki eşim kredi çekip bir araba için bir cihaz almış onun için evime haram soktun diye eşimle 2 hafta konuşmadım sen nasıl kredi çekersin diye hassas bir kadınım israf olur diye 4 senedir 3 parça kıyafet dışında kıyafet almadım genç kızlık kıysfetlerimi giyiyorum 30 haftalık hamileyim hatta 10 yıllık montumla dışarı çıkıyorum önü kapanmıyor hamileliktenyanlış anlaşılmak istemem sadece hassasiyetimi anlatmak istedim ha şuan maddiyatım var en azından kıyafet alacsk kadar ama israf olur diye almıyorum eveeşya alırken bile ince eleyip sık dokuyorum 20 kişilik tabağım çanağım dışında eşyam yok ha çünkü geldimi evime 20 kişiden az gelmiyor onlarda kendi genç kızlık çeyizim 5 sene yemedim içmedim çeyiz taksidi ödedim çalışıp evimin %90 ını ben evlenmeden önce dizmiştim çünkü kpssye hazırlanıyordum atanırsam birgün olurda annemle yeni bir hayat kurucam diyordum evlendim altında koymuştum o dönemlerde kenara eşim borçlarını ödeyemedi onunkinide ben ödedim pandemi geliniyim eşimide ücretsiz izne çıkarmışlardı evlenmek için nerde iş bulduysa orda çalıştı bizde kız çok uxun süre nişanlı kalmaz laf olur diye ailemde bu yüzden eşime bir sürü kolaylık sağladı
0 oy
(1,585 puan) tarafından
Annen falan üstüne kayitliysa  ve annen aliyorsa alamayabilirsijn
(105 puan) tarafından
Ben evliyim canım annem nerde ben nerde
(1,585 puan) tarafından
Canım yani evli olabilirsin mesela bende evliyim ben bursadayim ama kayinpederim Kocaeli'de ve bizim üstümüze kayitli eşim sayesinde muayene oluyor mesela biz yararlanıyoruz çünkü eşimin babası alıyor
(105 puan) tarafından
Yok canım ama annem alıyor da ondan sanmıyorum ama ola bilir mi ki
(1,585 puan) tarafından
Oluyor canım adresini falan kontrol et başka biri gözüküyor dur
0 oy
(764 puan) tarafından
Yok canım sen basmamissin ailede alan başka biri var bu yüzden
(105 puan) tarafından
Aileden kimse almıyor ki ben evliyim
(764 puan) tarafından
Bende evliyim abim alıyor mesela abim aldığı için bende alamıyorum. Zaten bilgi kisminda da yazıyor aileden başkasının aldığını
(105 puan) tarafından
Hala hala anladım canım
(764 puan) tarafından
Maalesef öyle bir saçmalık yapmışlar ya benim de ihtiyacım var ama alamıyorum abim maaş alıyor ama ona vermeye devam ediyorlar gerçi vermeden önce çalışmıyordu ama
0 oy
(104 puan) tarafından
Sistem de hata var galiba 
(105 puan) tarafından
Niye ki
0 oy
(8 puan) tarafından
Sosyal yardımlaşmaya git direk ordan yap başvurunu daha çabuk kabul oluyor 
(8 puan) tarafından
Ordan başvur açıklama kısmına yaz belki olur
(105 puan) tarafından
Olmuyor resim attım zaten bakılmıyor evet yerine öyle kalmış
(8 puan) tarafından
Ailende kimse senin adresine katılımı eğer senin evinde gözüken biri varsa o alıyorsa sen alamazsın
(105 puan) tarafından
Yok kaynanam la oturuyorum ama burdan biri almıyor
(8 puan) tarafından
Bilemiyorum ozaman
0 oy
tarafından
Ailenizde bu yardımı alan var o yüzden başvuramazsın
(105 puan) tarafından
Ailede kimse almıyor ki
tarafından
Mutlaka vardır alan mesela kımlerle aynı adreste gözüküyorsunuz ona bakabilirsiniz e devletten öyle olmasa başvuru yapılırdı
(105 puan) tarafından
Nerden bakılıyor peki
tarafından
E devlette ikamet bilgisine bakın mutlaka alan biri vardır
Bazı kişilerin kocalarına da yatıyor eşiniz baktı mı e devletıne
0 oy
(677 puan) tarafından
Eğer eşin almıyorsa sen tekrar başvuru yapbasvuru yazan kısma evet gelirin yok hayır de öyle devam et açıklamada durumunu yaz 
(105 puan) tarafından
Olmuyor yaptım sadece hayır yapabiliyorum evet olmuyor
(677 puan) tarafından
Evt yapamıyorsa ilk doldurduğum bilgilere dikkat et ondan yapamiyorsundur
(105 puan) tarafından
Ayn öyle şimdi nasıl yapacam bilmiyorum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 55 göst.
14 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 3yaramazannesi (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 79 göst.
17 Şubat 2024 Aile kategorisinde 20188 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 225 göst.
31 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 187 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,623 puan) tarafından soruldu

381,233 soru

11,413,172 cevap

34,956 kullanıcı

...