0 oy
422 göst.
Diğer kategorisinde (18 puan) tarafından
Hayırlı akşamlar kızlar. Şimdi elimizde hemen hemen 40bin var bilezik alalım dedik. Netten bakıyorum kelepçe bilezikler hoşuma gitti ama 22 ayarları bizi bayağı aşıyor kelepçede anca 8 ayara yeter bütçe. Sorum şu yarın öbür gün satmayı düşünürsek zarar eder miyiz? Ya da elimizdeki bütçeye göre 22 ayar hangi bileziklere bakmam daha mantıklı olur?

24 Cevaplar

0 oy
(1,187 puan) tarafından
Kelepçeden tabiki zarar edersin eğer yatırımlık alacaksan işçiliksiz bileziklere bak derim . Ajda ya da ray bilezik olabilir . 
(1,187 puan) tarafından
Alış mı satış mı ?
tarafından
Benim elimde olanın fiyatı. Yani satmak istersem 2 ayda bin TL kâr etmiş oluyorum
(1,187 puan) tarafından
Yani bilemedim nasıl bi kelepçe çok merak ettim normalde imkansız 2 ayda hem takılmış hem de işçilikle bir ürünün böyle kâr etmesi
tarafından
Valla foto atılsaydı yoruma atardım. İmkansıZ değil çünkü birebir benim bileziğim. Kaburga kelepçe olarak geçiyor sanırım İki ay önce 18 bine aldım valla bu ay sordum 19 bin olur dedi
(1,187 puan) tarafından
Adınıza sevindim valla çok şaşırdım
-Reklam-
0 oy
(82 puan) tarafından
Benim bildiğim kadarıyla 8 ve 15 ayarlar baya zarar ediyor, kelepçe de öyle bi tık aldığının aşağısında satıyorsun işçiliği az olan bilezikler tercih etmelisin 
(18 puan) tarafından
Hadi ya.. anladım 22 ayarda bu bütçeye ne önerirsiniz peki
0 oy
(10,302 puan) tarafından
Balım 8 ayar alma. Para etmiyor 
(18 puan) tarafından
Öyleymiş malesef 22 ayarda ne alabilirim peki
0 oy
(119,226 puan) tarafından
8 ayar alman parani cope atmak demek
(18 puan) tarafından
Evet öyle olacakmış. Allah'tan sordum teşekkürler
0 oy
(5,300 puan) tarafından
Ablam hep burma bilezik alıyo
(18 puan) tarafından
Bizde bu bütçeye netten baktığım kadarıyla 1 adana burmasi alabiliriz herhalde
0 oy
(1,397 puan) tarafından
Burma,ajda, kibrit çöpü,bunlar işçiliksiz tabiki 22 ayar almalisin
(1,397 puan) tarafından
Evet ister adana burmasi ister iki telli burma
(1,397 puan) tarafından
Bide 10 gram vs bisey alma kırılır  cabuk yamulur
(18 puan) tarafından
Öyle mi? Hiç bilmiyorum anlamamda iyiki sordum ya. Peki en aşağı kaç grama bakmalıyım?
(1,397 puan) tarafından
20 ideal
(18 puan) tarafından
Tamamdır teşekkür ederim
0 oy
(695 puan) tarafından
Ajda bilezik alabilirsin. 10 Gr lik ikj tane
(18 puan) tarafından
Aynen Ajda da zarar ettirmiyormuş sanırım olabilir teşekkür ederim
(695 puan) tarafından
Evt hep takarsın goruntusu zarif
(18 puan) tarafından
Çok zarif evet benimde hoşuma gitti
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Adana burması almıştım yatırımlık satarken kâr ederek sattım. Kesinlikle Adana burması derim.
(18 puan) tarafından
En mantıklısı burma herhalde dediğin gibi ona bakarım. Teşekkür ederim
(1,865 puan) tarafından
Rica ederim ne demek
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Bilezikde adana burmasi der susarim 
(18 puan) tarafından
Evet cevaplarda çoğunluk burma ve ajdadan yana sanırım burma alırım bende
0 oy
tarafından
8 ayar ve 14 ayar çok ucuza gider onu geçtim kelepçeler felan baya ucuza gidiyor yatırım amaçlı ajda alıyorlar genelde burma bilezik de alabilirsin 
(18 puan) tarafından
Evet öyleymiş ben 8 ayardan iki tane yaptırırım diye düşünüyordum ama mantıksız oluyormuş. Bir tane burma alırım dediğiniz gibi
0 oy
(246 puan) tarafından
Burma al bence yatırımlik için eşim bana 50 gram almışti 63 bine dört ay önce iki gün önce kuyumcuya gösterdim 94 bin dedi satarsan eger
(18 puan) tarafından
Evet en mantıklısı burma da ben 50 gramlık alamam daha düşük gramda burmalar var mıdır peki?
(246 puan) tarafından
Tabi vardır 20 gramlık var 22 var daha düşük istersen onlarda var
(18 puan) tarafından
20 gram bütçemize daha uygun. Çok teşekkürler
0 oy
(294 puan) tarafından
Canım bugün sorudm burma 20 garm bilezik 38 bin dedi yatırımlık istiyosan bunu al kesin geri kalanına da gram alirisn zararın olamaz
(18 puan) tarafından
Daha kârlı duruyor evet yatırımlık alıcaz inşaAllah. Ben sabit gramlık burma var alamam sanıyordum ama sevindim teşekkür ederim
(294 puan) tarafından
Al güzelim al ne kenara atarsan senin için iyi hatta her ay alabilirsen mutlaka 1 gram olsa bile at lazım olunca ilaç gibi geliyor
(18 puan) tarafından
Her ay zor oluyor malum şartlar anca 2-3 ayda bir gram alabiliyoruz. Ama şu an birikmiş varken burma alıcam inşaAllah
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Kelepçeden vazgeçip işçiliksiz 20 gram bir bilezik almalısınız bence 
(18 puan) tarafından
Vazgeçtim bile yorumlardan sonra iyiki sormuşum dedim. Çok teşekkürler
0 oy
(12,565 puan) tarafından
İşçilik siz istiyorsanız açtı ya da ray yani kibrit çöpü bileziğe bakabilirsin
(18 puan) tarafından
Evet satarkan zarar etmeyeceğim bilezik iyi olur. Teşekkürler
0 oy
(134 puan) tarafından
Alırsan 22 ayarda bir bilezik al onun altında olan bilezikler genelde eğiliyor ve bükülüyor Eğer bütçen yetmezse çeyrek ya da gram al köşeye koy ama zarar edeceğin bir bilezik alma bence
(18 puan) tarafından
22 ayar bir tane adana burmasına yetiyor sanırım yorumlardan anladığım. Şu an zaten birazı çeyrek birazı euroda eşim sağolsun bilezik teklif edince bende o yüzden sordum. Teşekkür ederim
0 oy
(3,271 puan) tarafından

Kelepçenin 10 gr olanıda var ama onlarda işçilik çok fazla 

Zarar etmeyim işçilik vermeyim dersen ajda yada burma al 
(18 puan) tarafından
Öyleymiş işçiliğin zarar ettirdiğini bilmiyordum kelepçe daha gözüme hoş görünmüştü. O yüzden büyük ihtimalle burma alacağım çok teşekkür ederim.
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Ya ben hiç bılezık takmam ajda aldım bence hem güzel hem günlük takıkır hem de içşiliksiz
(18 puan) tarafından
Aynen zarif günlük bile kullanılır ama burma alıcam gibi bakalım
0 oy
(1,293 puan) tarafından
Adana burması favorim benim yatırımlık olarak
(18 puan) tarafından
Bende yorumlardan sonra burmadan yanayım
0 oy
(731 puan) tarafından
Aynı parayla dün çöp bielzik aldım iki tane çok şık ve zararsiz
(18 puan) tarafından
Aynen Ajda da hoşuma gitti ama burmaya biraz daha sıcak bakıyorum teşekkürler
0 oy
(1,737 puan) tarafından

image

boyle düz işçiliği az olan 22 ayar bilezikler bak canım. Paran kadar gramda alabiliyorsun. Güncel baktım 22 ayar  40 bine  21 gram alabilirsin.  Kelepçe satarken bayag zarar ettiriyor. Kendimden biliyorum almıştım. 

(18 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evet görüntü olarak kelepçe daha şık duruyor ama zarar ettiriyormuş dediğin gibi. 20 Gr 22 ayar burmaya bakıcam o daha mantıklı geliyor sanki
(454 puan) tarafından
Eşim işten çıkarıldı diye 44 bin tazminat aldı hatta burda sizin gibi sordum burma bilezik alacaktım ama 10 gramlık çok ince 20 gramlık alsaydım bi tane almak zorundaydım bende 2 tane olsun istedim arkadaşın attığı resmin bi değşğni  aldım starken işçiliği bin vey bin beşyüz dediler baktım hoşuma da gitti dedim olsun aldım valla şimdi takıp takıştırıyorum 10 gramlık 2 adet cam kırığı buna benzer bilezik aldım 38 bine aldım 20 gün önce ve geri kalan parayla bi tane çeyrek aldım
(18 puan) tarafından
Aslında bende iki tane almak istiyorum o yüzden sizin attığınız modelde de baktım ama yorumlardan sonra eşimle konuşunca burma bir tık daha kafamıza yattı. Yorumların birinde gramı düşük olunca daha çabuk zarar görüyor yazmışlar ondan 20 gram 22 ayar burma alıcam gibi. Çok teşekkür ederim
(1,737 puan) tarafından
Bu doğru eğilip bukuluyor .
(454 puan) tarafından
Burma olacaksa 20 gramlık olsun kuyumcu bana 10 gramlığı burma bileziği gösterince hiç beğenmedim tel gibiydi ,aslında bizde yatırım amaçlı alacaktık ta eşim kuyumcuda diğer bilezikleri beğendiğimi görünce kıyamadı hangisini beğeniyorsan al bin 2 bin liranın hesabını yapmam dedi bende bu yüzden bu moddellerden aldım:)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 45 göst.
21 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 174 göst.
0 oy
5 cevap 175 göst.
0 oy
2 cevap 113 göst.

378,991 soru

11,344,488 cevap