0 oy
87 göst.
Diğer kategorisinde (190 puan) tarafından

O kadar çaba sarfettim ki sonuç başarısız.. Zorla dediler zorladım sakinken ver dediler sakinken verdim arabada vs arada bir canı isterse tutuyor anlık oluyor ve devamı gelmiyor. Her gün deniyorum. Anne sıcaklığı anne kokusu almalı duygusal bağ diye çok üzüldüm kendimi kahrettim ama olmuyor.. Sağarak besliyorum anne sütü alsın yeter ki diyorum. O kadar düşünüyorum ki bana bağlı olmayacak mı acaba demeye başladım. Rabbim annelerin yardımcısı olsun gerçekten bedensel ruhsal her yönden zor ama güzel.. Varlıklarına elhamdülillah. Biraz iç dökmeli bir post oldu. Kimi çocukta emzik, biberon her şey kullanır ama hiç meme reddi olmaz. Demek ki benim bebeğim de böyle :'( Rabbim can sağlığı versin..

9 Cevaplar

0 oy
(1,995 puan) tarafından
Ben bu durumu yaşadım aç da kaldı yok emdiğini kusmaya başladı beslenemddi çişinde kırmızılıklar oldu. Artık baş edemedim ve mama verdim sadece. Sütümü iki ay sağarak verdim içsin de nasıl içerse içsin mantığındaydım. Ama oğlum sütümü içmemekte çok direndi. Günlerce ağladım cidden çok üzğldüm üzüntüfen sütüm kesildi. Çok kötü bir şey oturup ağladım ya. İnsanın psikolojisi bozuluyor emzirmek çok güzel bir şey ama rabbim sağlık versin maalesef yapacak bir şeyimiz olmuyor 
-Reklam-
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Canım öyle düşünme her bebek bir değil ki kimi anneler hiç emziremiyo sen yine emzirmişsin bak sağarak da veriyorum diyorsun yeter o illa bağlı olması için emzirmeye gerek yok aranızda çok güzel bağ olur zamanla büyüdükçe 
0 oy
tarafından
Canım benim kızım da 4 aylıkken bir başladı ama ben pes etmeden hep ayakta gezerek emzirdim öyle böyle geri tutmuştu çok şükür 2 yaşına kadar da emzirdim 

Denedin mi ayakta gezerek neler denedim çok zor gerçekten o meme reddi Allah yardımcın olsun inşallah bir an önce tutar
0 oy
(4,403 puan) tarafından
Beeenn doöndüremedim 2 arkadaşım başardı ben yapamadım 5 ay bir fiil uğraştım uyurken saknken topta zıplarken yatarken kalkarken ayakta avutta olmadı bebek artık memeyi görünce krize girip beni itekliyordu stresten sütte kesildi bende insanlıktan çıktım
0 oy
tarafından
Naparsan yap bebek tutmqdıysa hiç tutmaz benimde ilk hamileliğin öyle oldu göğüs ucu silikon bile denedim Bi süre onuda redd etti
0 oy
(1,196 puan) tarafından
Oğlum 3 buçuk aya kadar meme delisiydi her gören bayılıyordu emişine . Düşün 15 dk yürüme mesafesinde bir yere gitsem o uyurkken hemen beni arabayla alıyorlardı meme diye yırtıyor du kendini. Zaten meme+mamaydık biz. 1 ay sonrada mamayı da reddetti. Ben en baştan atla zıpla tersten düzden her türlü kim n tarif ettiyse yaptım asla almadı. 7 aylık falan ateşten aciklik olduk. Orda soğuk su pamuk olayında ağlamaktan can havliyle almış emmişti o kadar mutlu oldum ki anlatamam , o an ateş uçmuş bense bulutlarda :))))  tabi o kadardı. 1 sene sağdım biberondan içti. N zmn ikizini 2 yaş olunca sütten kesmeye başldım geldi bu sefer :) o da bi iki sefer süt ağzına gelince öğürüyordu ve bana çok bağlı sen üzme tatlı canını

Aminn
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Valla iki kizimda sütüm bi süre sonra azaliyo diye emmek istemedi ama her yolu denedim vicdanim rahat ütüleme nasip bu işler 
0 oy
(446 puan) tarafından
Ah canım benim sanki beni anlattın. Gecen sene bende senin gibi neler denedim neler. Emzirme danışmanı bile tuttum yine de olmadı sütüm kesildi tamamen mamaya döndük. Kızım doğru düzgün sadece 5 gün anne sütü aldı. Ne kızım emdi ne de sütüm arttı. Günlerce aylarca ağladım kendimi etrafımdakileri suçladım. Eşimle boşanma aşamasına geldik. Çocuğumla bağım olmayacak diye hergün kahroldum ama simdi Kızım 15 aylık anne anne diye bacaklarıma yapışıyor pesimden ayrılmıyor :) asla ama asla aranızda bağ olmayacak diye düşünme. Bende öyle düşünüyordum hatta bi dönem bebegimi benimseyemedim bu yüzden. Simdi eşim diyor ki bak bağ olmayacak diye ağlıyordun kendini üzdügüne değdi mi simdi sürekli sarılmak isteyen benimle uyumak isteyen bi Kızım var cok şükür. Hic sıkma canını her anını doya doya yaşa. Çok hızlı büyüyorlar sonra bi bakmışsın cok cabuk büyüdü keske o zamanları daha güzel yaşasaydım diye kendine kızıyorsun :)
0 oy
(361 puan) tarafından
Bende senin gibi bu durumu yaşadım. Bebeğim doğduğu andan itibaren meme kabul etmedi ne yaptıysak almadı. 1.5 ay boyunca bunun savaşını verdim. Her verdiğimde emmediğinde içim giderdi, dışarı da denerdim emzirme odası vs kadınlar şapur şupur emerdi bebekleri benimki emmezdi ağlardım. Sütüm artsın diye her şeyi yaptım vücudum süt üretmedi 5 bucuk ay sütümü sağarak verdim. Çok çok zor zamanlardı. Dedim hiç yoktan iyidir anne sütü aldı vücudu dedim. Buna şükür dedim. Şimdi dönüp bakıyorum. Vicdanım çok rahat. Pes de edebilirdim süt sağmayabilirdim de ama annelik duygusu bambaşka olaymış. Elhamdülillah bebeğimin varlığına diyorum. Geçecek dedim bitecek bu günler dedim geçti bitti. Her şeye çok şükür. Bir gülüşü dünyaya bedel oldu canım. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 33 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde SnurT (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 47 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 43 göst.
30 Aralık 2023 Diğer kategorisinde SnurT (190 puan) tarafından soruldu

378,337 soru

11,324,240 cevap