0 oy
454 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (282 puan) tarafından

Merhaba kızlar oğlum 16 aylık ama üst 2 diş çok ayrık. Her gören de illa bi yorum yapıyor. İlerde düzelir mi acaba ya böyle mi kalır 

image

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım birlesiyor oteki dislerde cıkinca 
tarafından
Beninmkilerde oyleydi simdi inci gibi
(282 puan) tarafından
Ay iyi ya sevindim her gören bişey diyor
-Reklam-
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Yandakiler çıktıkça biraz daha kapanir tamamen kapanmasa bile bu kadar ayrık kalmaz
(282 puan) tarafından
İnşallah ya her gören bişey deyince insan üzülüyor
(2,119 puan) tarafından
Hiiç üzülme, daha çok küçükler. Bunlar zaten süt dişleri dökülecek
0 oy
(4,447 puan) tarafından
Dudak bağı var yakından çekip atarsan bakalım
(282 puan) tarafından
Canım bi türlü izin vermedi çekmem için ama detaylı inceleyince var evet. Çok haklısın. Peki ne yapmam lazım bu durumda. Doktora götüreyim mi hemen. Nasıl bir yol izlemeliyim
(4,447 puan) tarafından
Dişleri dudak bağından. Ayrık çıkıyor benı oğlumdada var  kalıcı dişler çıkana  kadar  halledilmesi gerekir 2 3 aylıkken fark edilseydi. 3 sanıyelik bir işlem el hallediliyordu ama şimdi kbb yada çocuk cerrahi bakar gerek görürse ufak bir işlemle halleder acelesi yok canım konuşmasında sıkıntı yok ise
(282 puan) tarafından
Yok cnm daha küçük oldugu için anne baba mama tarzında pek kelimeleri yok. İnşallah olmaz ya
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Oğlumun da böyleydi şu an 3 yaşına girmek üzere vee çoktan birleşti bile hatta daha ayrikti sizinkinden
0 oy
(327 puan) tarafından
Kızım da 17 aylık aynen böyle ayrık, dudak bağı var ileri yaşlarda operasyon ile alınması lazım, kesin ayrık kalır diye bişey yok belki ana dişleri gelince düzelir ama ayrık da kalabilir kısacası umursamıyorum şu an ilerde düşünürüm şu an ayrık olması daha da tatlı yapıyor kızımı 
(282 puan) tarafından
Canım bnm oğlanda da var resimde arkadaşlar deyince detaylı baktım ve fark ettim. Hemen doktora mı götüreyim ne yapayım. Bi sıkıntı olur mu ilerde.  Bu dişler dökülüp yenisi çıkınca da mı ayrık olur
0 oy
(36 puan) tarafından
Birleşiyor canım oğlumun da öyleydi 
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Düzeliyor. Oğlumun alt dişleri ayrıktı çok birleşmedi ama kötü görüntü de kalmadı. Hem zengin olacak derler böylesine boşver takma sjsjsw
(2,103 puan) tarafından
Nerdeeee kız anneannem ayrık kafın bu hayata resmen borç ödemek için gelmiş
Bende ayrıktım yaptırdım evlenmeden önce çok zengindim ama yaptırdım dşye bahtım mı kapandı kızzz nemdndlkdmd
(1,575 puan) tarafından
Hahahaha sen kısmetini kapatmışsın sjsjw hurafe tabi ama bir umut işte :D
(2,103 puan) tarafından
Hahahhahahahsh ya da kocamdan kaynaklı  heee anneannem de öyle derdi zengin olcan derdi hep te derdim olsaydın sen olurdun
(1,575 puan) tarafından
:D :D doğru tespit
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Genetik ise kalır mesela benim anneannem ayrık dişli ben ve benden sonra kardeşim kuzenlerim öyleydi hepsinin düzeldi ana dişleri çıktığı zaman şimdi benim oğlumun ayrık dişleri diyorum eşime diş sağlığı bana çeksin ama ayrık olsun parası neyse gider yaptırırız eşimin fiş sağlığı rezalet bir durumda çünkü dişleri çok sorunlu benim ayrıktı brn yaptırdım ama azğımda bir tane bile dolgu çürük yoktur 
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Bnm oglaninda agrik 4 yaş:))
0 oy
tarafından
Ay kim ne derse desin çok biliyor herkes. Benim de dişlerim ayırıktı büyüdükçe az da olsa düzeldi. Hâlâ ayrıklık var ama sorun değil. 

Bir de çocuklarda birleşiyor sonraya doğru. Tüm dişleri çıkınca da ağa sıkışıyorlar. Dert etme senn
0 oy
(644 puan) tarafından
Benim birlesikken ayrildi :) zenginnolur derler. Yanlis anlama bacim dalga gecmek icin demiyorum buyuk ihtimalle duzelir (duzelmezsede ufak bir operasyon yapiliyormus sanirim) moral olsun skma canini demek istedim
0 oy
(121 puan) tarafından

Aman varsın öyle kalsın canları sağolsun yavrularımızın ben hiç takmıyorum böyle şeyleri kapanmasa bile büyüyünce diş estetiği yaptırır onun gülümsemesi solmasın yeter ki<3

(282 puan) tarafından
Amin canım benim inşallah Allah razı olsun
0 oy
(708 puan) tarafından
Benimki 2 bucuk yaşında birleşiyor. Üst bağ var onu farkettjm dudağı kaldirinca
(282 puan) tarafından
Peki dudak bağında ne yapmak lazım hemen doktora mı götüreyim bnm oğlanda da varmış buradaki yorumlar sayesinde fark ettim
(708 puan) tarafından
Onu ameliyatla alıyorlar ama daha küçükler cnm. Belki ilerde tel takınca da düzelir. 5 6 yaşında götürecek disciye
(708 puan) tarafından
Cnm birleş miyor yazacaktım. Şimdi farkettim yanlış yazmışım. İlerde bir müdahale gerekli galiba
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Şu milletin ağzı torba olsa d büzsek. 16 aylik bebegin disine de laf soylemesinler artik.
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Dudak bağı var belli üst dudağını kaldırıp çekebilir sen belli olur ama dudak bağıdır benim oğlumda böyle bir gün baktım dudak bağı var doktora sordum emin olmak için evet doğru var dedi 
(282 puan) tarafından
Hemen bakcm canım bi kaç kişi daha söylemiş ya korktum
(282 puan) tarafından
Canım siz deyince baktım ve evet gerçekten varmış. Sabahtan beri şoklar içindeyim. Ne yapayım hemen doktora mı götürsem. İlerde sıkıntı yaratır mı ne yapalım
(1,431 puan) tarafından
Yani hemen müdahele edilmiyor ben de 1.5 yaşında faln farkettim şuan 3 yaşına girecek öyle duruyor 4 yaşa kadar müdahele gerektirmiyormuş , bu arada korkma kuzum korkulacak bişi değil sadece ayrık dişe sebep oluyor için rahat olsun ama doktora yine de danış
0 oy
(1,734 puan) tarafından
Benimkininde ilk çıkınca ayrıktı şuan ayrık değil
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Kızımın da boyleydi süt dişleri düşmeye başladı yenileri daha iri ve kapanacak gibi görünüyor üstteki ön dişin biri düşüp çıktı diğeri yeni düştü ama o da muhtemelen yanındaki gibi çıkacak ve o ayrıklık kapanacak bnm ön üst dişlerim ayrık bnde bu durumdan çok rahatsızım ne yapıcam bilmiyorum ağzı açık gülmeye bile utanıyorum konuşurken bile belli oluyor ne yapıcam kendim için bilmiyorum 
0 oy
(583 puan) tarafından
Kızımın aynı boyleyidi ve zamanla birleşti:)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 145 göst.
2 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Leyli (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 29 göst.
25 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 58 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,077 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 952 göst.
31 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde arifelif (59 puan) tarafından soruldu

379,518 soru

11,361,201 cevap

34,839 kullanıcı

...