0 oy
233 göst.
Diğer kategorisinde (82 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba çatı dar denilip normal doğum yapan var mı 

14 Cevaplar

0 oy
(5,152 puan) tarafından

Çok var denemeden bilemez kimse :)

(82 puan) tarafından
Yaa teşekkür ederim benim çatım darmiss sezeryan oldum şimdi normal doğum istiyorum bakalım var mıdır  merak ettim
(5,152 puan) tarafından
Nasip olur insaAllah normal doğum o zaman ☺️
(82 puan) tarafından
Aminnn teşekkür ederim ☺️☺️
-Reklam-
0 oy
(1,675 puan) tarafından
Çatın dar dendi sezeryan olacaksın dediler sonra biz yinede normali deniyelim dendi. 8 cm acilmam oldu suyumu patlattılar biraz daha bekleyip bebek normal doğumu kaldırmıyor dendi sezeryana alındım acil.
(82 puan) tarafından
5 cm açılma olmuştu sancım vardı suni de aldım 5 cmde kaldı bende acil Sezeryan oldum nabzımız çok yükselmişti
(1,675 puan) tarafından
Suni almadım ama benimde kendi sancım vardı.  Daha ne olduğunu anlamadan sondayi taktılar hiç bişey hissetmedim sonra sedyeye alındım biri ordan biri burdan koşturuyor. Hele bide o sancıyla asansörden geçerken paldır küldur :)) 3 kere belden denediler olmadı sonra tümden uyuttular ama iyi ki de öyle olmuş sezeryanimdan çok memnun kaldım. Rabbim diğer hamilelere de kolay doğumlar nasip etsin inşallah
(82 puan) tarafından
Benimde denediler olmadı belden olanı iğne bir türlü olmadı nasip böyleymiş
(1,675 puan) tarafından
Aynen öyle Rabbim sağlıklı doğumlar nasip etsin
(82 puan) tarafından
Aminn
0 oy
(664 puan) tarafından
Cnm yanlış anlama ama çatın darsa hiç bulasma normal doğuma. zaten bir kere sezeryan olmuşsun. Ben devlet Hastanesinde doğurdum çatım darmış zorla doğurttular resmen. o kadar çok dikisim oldu ki 2 ay oturamadım ayakta yemek yedim. Şimdiki aklım olsa özele gider sezeryan olurdum.
(82 puan) tarafından
Yok yanlış anlamadım teşekkür ederim üzerinden 4 yıla yakın geçmiş olacak belki bir ihtimal normal doğum olur mu diye baktım da sezeryan sonrası zor oluyor ben birazda çabuk toparlamak için normal istiyorum nasip artık
0 oy
(184 puan) tarafından
Doktor bana da dedi çatin dar
(82 puan) tarafından
Doğum yaptınız mı peki
0 oy
(1,926 puan) tarafından
Yanlız moral bozmak istemem ama saatlerce boşuna sancı cekmekte var canım hem çatı dar hem ikinci doğum ilki sezaryan bunu bizden çok detaylıca bence doktoruna danış eğer riskli bir durum varsa risk alma doktorunu dinle bence 
(82 puan) tarafından
Öyle yapıcam inşallah da ben ilk doğumda 2 gün çektim sancı suni de aldım demek ki olmayınca olmuyor tadında bırakmak lazım teşekkür ederim
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Çatın darsa hiç bulaşma canım çok dikişin olur senin içinde eziyet. Benim acilmam vardı sancım çok yoktu doktor muayene etti çatın dar normal doğum yaptırırım ama çok dikiş olucak kabul ediyormusun dedi bana bıraktı bende istemedim iyi ki istemedim sezeryan oldum bakımı daha rahat zaten sende ilk sezeryan olmuşsun 
(82 puan) tarafından
Evet öyle oldu teşekkür ederim öyle bı heves ettim sanki hastaneye gidip çocuğu alıp gelicem normal doğum da çok zor ve sezeryan sonrası kim bilir nasıl olur :)))
0 oy
(146 puan) tarafından

Benimde çatı dardı ama normal doğum yaptım hemde 2 tane sağlıkla gelsin bebişiniz <3

(82 puan) tarafından
Teşekkür ederim aminnn ♥️
0 oy
(184 puan) tarafından
Çatısı dar olanlar da doğum yapabilir 
0 oy
(191 puan) tarafından
Bir kere sezeryan olmussun bence denemeye degmez ilk doğum olsa dene derdim ama ikincisi boşa eziyet olur.
(82 puan) tarafından
Haklısıniz
0 oy
(97 puan) tarafından
İlk doğumu da asla acilmam olmadı kac saat sancı çektim arka arkaya suni sancı verdiler en fazla 5 cm kadar açıldı daha da açılmadı doktorum çatının çok dar olduğunu söyledi imkansız ölürsün ama normal doğuramazssin dedi mecbur sezaryen olmuştum şimdi 3. Bebeğime hamileyim geçen sandım vardı çok çatı muayenesi oldum acilde orda ki doktor da aynısını dedi 
(82 puan) tarafından
Aynı şekilde 5 cmden fazla açılmam olmadı çatı dar olunca zaten ssvd önermiyormuş doktorlar ssvd şartları varmış ben uymuyorum galiba
(97 puan) tarafından
O zaman hiç istemeye gerek yok tehlikeye atmaya da ben bilmiyorum ille normal doğum olsunculardan değilim ne sağlıklı olacaksa bebeğim ve benim için onu düşünüyorum
(82 puan) tarafından
Ben zaten korkuyorum normal doğumdan . Sezeryan dan sonra toparlanma biraz zaman alıyor yardım edecek 3 yaşında kızım var bakacak pek kimsem yok o yüzden normal istiyorum hemen toparlanıyim çocuğuma evime bakayım diye
0 oy
(1,642 puan) tarafından
Ben ilk doğum u yaptım canisi normal. 2. Doğum da doktor bana dediki senin çatın çok dar nasıl doğurdun 2. Yi de normal doğurdum :)
(82 puan) tarafından
Allah allah benimde darmis doktor normal doğuma Uygun değil demişti yine de denedik 5 cmde kaldım hazin sonla sancı eşliğinde sezeryan:)
(1,642 puan) tarafından
İlk in de cati muayenesi yapılmadı yapılacağı hafta doğurdum zaten iyiki de yapılmamış belki bana da öyle derdi buyuk ihtimalle. Saglik olsun önemli olan o normal doğum da kolay bisey değil valla
(82 puan) tarafından
Haklısıniz tabi ki doğumun her şekli zor mükafatı da çok . Rabbim hayırlı olanı nasip etsin çatı muayenesi yapıp söylemişti doktor yaşanacaklarin önüne geçilmiyor :))
0 oy
(563 puan) tarafından
Bilmiyorum çatı darlığı naisl oluyor bana öyle birşey demediler ama bendede ilkinde baya dikişim oldu ikincide biraz daha azdı tabi birde ikincide kesi atmadilar
(82 puan) tarafından
Çatı dar olunca ne kadar sancın olursa olsun istediğin kadar suni al normal doğum yapamıyormususn benim öyle oldu açılma olmaması farklı çatının dar olması farklıymış
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Ben varım ölüyordum bebek çatıya sıkıştı 
(82 puan) tarafından
Aaaaaaaaaaa ne oldu peki
0 oy
(13,821 puan) tarafından
35+5 te erken dogum yaptim 2760 dogdu zordu dogumum ona ragmen .catim darmis
(82 puan) tarafından
En iyisi bulaşmamak anladığım kadarıyla

İlgili sorular

0 oy